Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Kopřivka a problém s dýcháním jako reakce na teplotu

Dobrý den, na začátek bych chtěla říct že mi je 13 let a jsem alergik (na mléko, pyl, prach) a astmatik... Už delší dobu nemůžu vystát teplo a například když jedeme autem v zimě a je tam puštěné ohřívání, tak se nemůžu ani nadechnout. Později jsem si začala všímat divných červených fleků po těle, když vyjdu ze sprchy (nesvrbí ani neštípou). Stejné fleky se mi objevují na těle aji když se potím. Už asi rok je můj pokoj nejchladnějším místem z celého domu, protože kdyby v něm bylo alespoň takové teplo jako je v ostatních místnostech v domě, tak bych to nevydržela... Četla jsem si nějaké články na internetu a napadlo mě jestli to nemůže být kopřivka. V případě, kdyby to kopřivka byla, co mám dál dělat? Předem děkuji za odpověď. Veronika

Veronika

Odpověď

Dobrý den, Veroniko,

příznaky, které popisujete, jsou opravdu typické pro kopřivku, ve vašem případě konkrétně kopřivku, nebo chcete-li alergii spouštěnou prudkými změnami teploty. Doporučuji vám probrat tuto věc s alergologem při jeho přístí návštěvě, aby se tyto domněnky potvrdily nebo vyvrátily.

Léky proti alergii z kategorie antihistaminik, z nich pravděpodobně nějaký užíváte na pylovou rýmu, by vám mohly ulevit i od příznaků kopřivky. A pak je samozřejmě dobré snažit se vyhýbat prudkým změnám teploty, pokud to lze.

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před hodinou
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 8 hodinami
  • Rychlé vyřízení objednavky
Ověřený zákazník včera