Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Nepříjemný kontakt jazyka s horním patrem - může jít o alergii?

Dobrý den,
Již asi 2 roky mě pálí, až vadí kontakt jazyka s horním patrem v zadní levé části jazyka. Cca před rokem a půl jsem byl prelecen na kvasinky. Dnes už jsou stěry z jazyka a sliznic v normě, avšak problém stále přetrvává. Mám pocit, že jsou citlive hrazené papily na levé straně jazyka. Navštívil jsem i stomatologa, který možnost mechanického podráždění vyloučil. Papily nejsou zdurele. Může se jednat o alergickou reakci? Nebo psychomatickou poruchu? Děkuji za každý názor. Jsem pravidelný kuřák přes 10 let a nikdy předtím jsem takový problém neměl.

Děkuji a hezký den,
Novotný

Jakub Novotný

Odpověď

Dobrý den, pane Novotný,

příznaky alergie se typicky objevují po kontaktu s nějakým alergenem, na který je daný člověk přecitlivělý, a postupně vymizí. Například lidé s alergií na potraviny během konzumace své alergizující potraviny pociťuji brnění jazyka a rtů a svědění v krku. Ale že by při alergii "vadil kontakt", s tím jsme se zatím nesetkali. K jiným než alergickým příčinám se nedokážeme vyjádřit.

Doporučuji sledovat, za jakých okolností se váš problém objevuje, tedy jestli má nějaký spouštěč, anebo je konstantní. A konfrontovat se svými zjištěními lékaře, který jako jediný může provést potřebná vyšetření pro stanovení diagnózy.

Držíme palce,
Michal Závacký, ProAlergiky

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • 1A
Ověřený zákazník před 2 dny
„Rychlost“
Ověřený zákazník před 4 dny
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 10 dny