Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Hodnoty IgA v krvi a jejich souvislost s alergií

Dobrý den, na alergologii, kde jsem byla na odběrech kvůli probíhající alergii zřejmě na pyl ( leden, únor) mi vyšla hodnota IgA 0,4. Dr. mi k tomu moc neřekla, jen se ptala, zda nejsem často nemocná. To jsem negovala. Ostatní hodnoty byly v pořádku. Kromě ještě jedné, nevím už název, ale prý to má co dočineni s konzumací masa, to moc opravdu nejím. Na internetu jsem si přečetla některé nemilé věci, které jsou důsledkem nízké hodnoty IgA. Můžu vás poprosit o vysvětlení a snad i uklidnění, zda se ta hodnota mohla snížit právě kvůli probíhající alergii? Nebo zda může být v lepších hodnotách později? Léčím se s refluxem jícnu a od malinka cca do 18ti let jsem měla atopický exem. Předem velice děkuji

Petra Prokopová

Odpověď

Dobrý den, paní Prokopová,
zřejmě máte podprůměrné hodnoty protilátek typu IgA v krvi, což může znamenat oslabenou imunitu. Bohužel ale na tuto oblast nejsme specialisté, zaměřujeme se na alergie a alergeny. Nevíme tedy, jak to váš lékař myslel se vztahem k masu ani jak se mohou časem měnit. Doporučujeme se doptat přímo lékaře.
Jasný vztah k alergii a atopii mají protilátky typu IgE, nikoli vámi zmiňované IgA. Nemáme informace o tom, že by se zvyšováním protilátek IgE kvůli alergii mohla sama od sebe snižovat hladina protilátek typu IgA. 
Mějte se hezky,
Michal Závacký, ProAlergiky
 

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • skvělá cena
  • rychlý bezproblémový obchod
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 9 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 12 dny