Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Kopřivka v horní části trupu po sprchování

Dobrý den, poslední dva týdny se mi po sprchování pravidelně objevuje kopřivka v horní části zad, dekoltu a na ramenou. Zkoušela jsem vyměnit i úplně vynechat sprchový gel, měnit teplotu vody, ale nic nepomohlo. Jedině co, tak jsem postřehla, že v chladnější vodě jsou projevy mírnější. Vždy mi vyleze několik pupínků - bývá nich v průměru tak 10, když se sprchuju studenou vodou, je jich méně. Svědí mě asi 10 minut a poté to přestane a samovolně zmizí. Byla jsem u kožní lékařky a ta mi řekla, že to může být alergie na vodu, ale četla jsem, že je velmi vzácná a proto mi nepřijde, že by se toto mělo týkat zrovna mě. Nikdy jsem podobné problémy neměla a navíc to mám jen tak do úrovni prsou, to bych snad měla všude, ne? V úrovni, kde se mi to dělá nosím sportovní podprsenku když jdu cvičit, která je dost těsná, tak mě napadlo, jestli to nemůže mít souvislost? Jinak nic, když si myju ruce nebo se zpotím, pláču, nic se mi neděje. Jen po té sprše. Není to tak, že bych dr. nevěřila, spíš bych ráda věřila, že existuje i jiná možnost a názor jiného odborníka. Je mi 22 let, vážně bych s těmito nepříjemnými projevy nechtěla žít do konce života. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den.

S pozdravem

Ivana Prčíková

Odpověď

Dobrý den, paní Prčíková,
alergie na vodu je skutečně mimořádně vzácná, ale vyloučit se samozřejmě nedá. Bohužel najít příčinu kopřivky bývá velmi obtížné, protože jich může být mnoho, vnějších i vnitřních. Je třeba sledovat okolnosti, za kterých se objevuje, a následně je zkusit reprodukovat, ideálně před lékařem.

To, že se vám kopřivka vysévá stále na stejných partiích, může něco napovídat. Doporučuji vyzkoušet, zda se potíže objeví i v případě, kdy se vykoupete v teplé vodě bez použití sprchy. Pokud ne, zřejmě problém nebude souviset se samotnou vodou ani její teplotou, ale spíše způsobem její aplikace. Existuje totiž i tzv. tlaková kopřivka, která se objevuje po intenzivním stlačování kůže, např. pod gumičkou spodního prádla nebo po praštění se. Podobnou reakci by mohl způsobit i prudký proud vody ze sprchy – právě horní část trupu je při sprchování pod největším tlakem vody. Anebo dlouhodobý tlak té podprsenky. Vyzkoušejte a seznamte se svými závěry svého lékaře.

Držíme palce,
Michal Závacký, ProAlergiky

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • skvělá cena
  • rychlý bezproblémový obchod
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 9 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 13 dny