Infolinka (všední dny 8.30–16 h)
602 813 222
Infolinka (všední dny 8.30–16 h)
602 813 222

Nespavost při používání nosního léku s kortikoidy

Dobry den,poradite mi prosim,jestli existuje nejaky kortikoid do nosu,po kterem nenastava nespavost?
Mam zdurele sliznice a zatim vsechny kortikoidy mi zpusobovaly nespavost :(
Nebo je neco jineho cim ty kortikoidy muzu nahradit?

Simona Blažková

Odpověď

Dobrý den, paní Blažková,
nemáme žádné informace o tom, že by nějaký nosní sprej s obsahem kortikoidů měl způsobovat nespavost. Prošel jsem několik příbalových letáků nejpoužívanějších léků z této skupiny a o nespavosti ani poruchách spánku v nich nebyla zmínka. To samozřejmě neznamená, že u vás lék takové potíže nemůže způsobovat. V každém případě se svými zkušenostmi je potřeba v první řadě seznámit lékaře, který vám nevyhovující lék předepsal. Jedině ten vám může doporučit a předepsat lék jiný.

Kortikoidy jsou silné protizánětlivé léky. Pokud svůj přípravek používáte k léčbě alergické rýmy, jako alternativu můžete vyzkoušet nosní spreje proti alergické rýmě (antihistaminika, bez kortikoidů) typu Livostin nebo Allergodil (oba ve volném prodeji). V případě mírnějších potíží mohou stačit hypertonické nosní spreje na bázi mořské vody např. od značek Physiomer, Stérimar nebo Humer, které snižují otok sliznice. Některým alergikům vyhovují výplachy nosu pomocí nosní konvičky.

Mějte se hezky,
Michal Závacký, ProAlergiky

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Rychlé, doručení, výborná komunikace.
Ověřený zákazník před 5 dny
„Trochu jsem při objednávce zazmatkovala, ale pracovnice shopu okamžitě reagovala. Všem doporučuji za laskavost, vstřícnost a rychlé dodání.“
Ověřený zákazník před 6 dny
„Rychlé jednání a dodání zboží druhý den“
Ověřený zákazník před 6 dny