Odpověď na dotaz

:

Zhruba před rokem mi zjistili alergii na latex I.typu.Dostala jsem však jen informace,že se nachází ve zdravotnických rukavicích a kondomech.Jsem však studentkou zdravotnické školy a nevím co ještě za dravotnické pomůcky by mohlo latex ještě obsahovat a zda jsou i náhrady těchto pomůcek.Pár informací jsem již našla sama, není toho moc. Prosím pomozte.Od té doby mám velmi suchou suchou kůži, dostala jsem Lokoid a mastný krém.Nevím ovšem proč mám tyto potíže, dříve bylo vše v pořádku.Lékařka mě odbyla jen tím, že je to normální. Děkuji za odpocěď.

Odpověď:
Dana Štěpánková

Dobrý den, alergie může bohužel propuknout kdykoliv během života, na věku nazáleží. Doporučuji vyhýbat se alergenu, pouze tak zamezíte příznakům. Na trhu jsou bezlatexové rukavice již docela běžné. Zkuste vypozorovat, kdy se váš stav zhoršuje a těmto situacím se vyhýbat.
Hezký den

Dana Štěpánková
ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na latex

Datum vložení dotazu:  28.11.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Bezlatexové kondomy Pasante Unique

Ultratenké lubrikované kondomy bez latexu. Vyrobeny ze syntetické pryskyřice. Mimořádný přenos pocitů při milování. Balení po třech kusech.

Bezlatexové kondomy DUREX RealFeel

Ultra tenké lubrikované kondomy bez latexu. Vyrobeny ze syntetického materiálu. Přirozený přenos tělesného tepla. Balení 3 nebo 10 kusů.

Ultra tenké bezlatexové kondomy SKYN Original 10 ks

Ultra tenké lubrikované kondomy bez latexu. Vyrobeny ze syntetického polyizoprénu. Intenzivnější přenos tělesného tepla. Balení obsahuje 10 kusů.

Ultra tenké bezlatexové kondomy SKYN Intense Feel 10 ks

Ultra tenké lubrikované kondomy bez latexu. Stimulující výstupky. Vyrobeny ze syntetického polyizoprénu. Balení obsahuje 10 kusů.

Bezlatexový ženský kondom Pasante Female

Bezlatexový ženský kondom vyrobený ze syntetického materiálu. Nespermicidně lubrikovaný. Přirozený přenos tělesného tepla. Balení obsahuje 1 kus.

Související články
Vyrážka po použití náplasti? Možná trpíte kontaktní alergií
Vyrážka po použití náplasti? Možná trpíte kontaktní alergií

Možná jste se už setkali s tím, že jste sobě nebo svému dítěti zalepili kožní...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 2 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, po použití kondomu mě to tam dole začlo všechno pálit, svědit a je to rudé a oteklé a trošku to bolí... obávám se že je to alergie na...

Zobrazit poradnu