Odpověď na dotaz

Eva Kiclová:

Dobrý den, prosím o radu. Celý život mám atopický ekzém. Jeho výskyt byl v mezích a když se hodně zhoršil, používala jsem hormonální mastičky, po kterých ten ošklivý ekzém zmizel. Nyní jsem ve čtvrém měsíci těhotenství a ekzém je stále horší. Jelikož nemůžu užívat hormonální mastičky, je to dost k nevydržení. Na noc beru dithiaden, po kterém spím zhruba hodinu vklidu a pak do rána tak 3 hodiny. Už týden zkouším držet (v rámci potravinové alergie u atopiků), ale žádné změny se nedostavily. Chci se tedy zeptat, jestli se AE zhoršil těhotenstvím a zda můžu užívat nějaké hormonální masti. Nebo zda neznáte nějaký způsob, jakým ekzém zmírnit. Moc děkuji. Eva

Odpověď:

Dobrý den, je nutné abyste kontaktovala především dermatolgoa, pod jeho
vedením je možné podávat i hormonální externa, dále bych z antihistamnik
doporučil claritine a intenzivní promašťování pokožky


MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  23.08.2009

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz