Odpověď na dotaz

Misa:

Dobry den,
chtela bych se zeptat, zhruba pred rokem mi lekari zjistili Crohnovu chorobu, nyno jsem zhruba pred tydnem vysadila kortikoidy ( lek Prednison ) a od te doby mam hrozne potize s kuzi. Na obliceji mam strasne suchou kuzi a svedivou a na rukou a v dekoltu se mi udelala cervena vyrazka, ktera nesvedi. Muze to souviset s vysazenim kortikoidu ? Dekuji

Odpověď:

Vážená paní,
postižení kůže po vysazení kortikosteroidů ve Vašem případě, tj. při léčbě Crohnovy choroby, může skutečně souvislet s vysazením kortikosteroidů, pokud jste kožním onemocněním trpěla již před terapií kortikosteroidy. Souvislost však může být též s Vaší základní diagnózou, ale může být vyvoláno též docela jinou příčinou, na kterou jste nepomyslela. Obraťte se proto na svého kožního lékaře, který určí event. souvislosti a provede dle potřeby i speciální dermatologické vyšetření.

Doc. MUDr. Eliška Dastychová, CSc.

Podobné:  Ostatní

Datum vložení dotazu:  02.03.2006

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Může mít vyloučení lepku a mléka ze stravy pozitivní vliv na chování dětí s ADHD a autismem?
Může mít vyloučení lepku a mléka ze stravy pozitivní vliv na chování dětí s ADHD a autismem?

Jestli očekáváte článek o převratném objevu či výsledky studie, která by byla...

7 důvodů proč používat čističku vzduchu
7 důvodů proč používat čističku vzduchu

Připravili jsme pro vás 7 důležitých argumentů, proč by mohla být čistička vzduchu...

Čističky a zvlhčovače vzduchu
Čističky a zvlhčovače vzduchu

Jak poznat, kdy je vhodnější pořídit čističku vzduchu a kdy zvlhčovač? Jaké problémy...