Odpověď na dotaz

Marika:

Dobrý den, je mi 24 let. Jsem alergik, mám od narození atopický ekzem a astmatik. Rok užívám Symbicort 200/6. Teďka jsem ve 30tt těhotenství. Symbicort jsem používala pravidelně, žádné potíže jsem neměla i ekzem mi zmizel. byla jsem v pořádku i psychicky. Ale v poslední době jsem zapomínala ho používat. Je možné, že díky tomu jsem dostala deprese nebo je to příčina těhotenství. Ty trvají posledích 14 dní, předtím nic. Ikdyž jsem právě četla, že nežádoucí účinky symbicortu jsou práve deprese a nespavost, podrážděnost a podobně. Ale zajímalo by mě jestli to nemůže být obráceně když se nepoužívá.
Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
jestli tomu dobře rozumím, tak se dotazujete, zda-li vysazení Symbicortu mohlo vést k depresím? Nemyslím, že tento stav způsobilo právě vysazení Symbicortu, navíc diagnoza deprese se tvoří po delší době než po 14 dnech.
S pozdravem,


MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  20.03.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz