úvod Proalergiky.cz > Poradna > Podezření na alergii na chlad u 3letého dítěte

Odpověď na dotaz

Podezření na alergii na chlad u 3letého dítěte

Martina:

Dobry den, dcerka (3 roky), v patek a sobotu zvracela, pak uz mela jen teploty do 38, nic jsem nesrazela. V pondeli rano doma se ji udelala vyrazka, ktera se se objevuje a mizi. Je to cervenani s bilymi fleky v obliceji na rukou vystouple pupeny, mela ji zatim na ruckach, nozkach, obliceji a kolinkach. Nejhorsi je to, kdyz jdeme ven, jestli je tou zimou, nevim. Doma to pak zmizelo. Doktorka rikala, ze si mysli, ze je to z jidla a k te viroze a ze chlad to zhorsuje, ale prijde mi divne, ze je to venku horsi a zadne zvlastni jidlo nedostala, vzhledem k zvraceni nemela ani moc chut. Zkusila jsem prilozit zmrzlou zeleninu na lytko a do par minut mela koprivku. Da se alergie na chlad vylecit nebo ji bude mit naporad? Jak dlouho cekat, jestli situace pomine, nase dr. Tvrdi, ze tyden. Jinak na svedeni si nestezuje a ani nic neskrabe.Dekuji za radu

Odpověď:
Mgr. Michal Závacký

Dobrý den, Martino,


projevy, které popisujete, opravdu naznačují, že by u vaší dcerky mohlo jít o alergii na chlad. Zvracení a teploty mohly příznaky alergie zesílit, i když přímo s touto alergií nejspíš nesouvisejí, protože horečka není pro alergii typická. 


Tato alergie je často dlouhodobá, někdy celoživotní. To však neznamená, že se její projevy nemohou zlepšovat. Doporučuji vám zajít s dcerkou na alergologii na odborné vyšetření a nastavení odpovídající léčby. Většinou se řeší podáváním antihistaminik neboli léků potlačujících alergii. Samozřejmě budete muset více dbát na ochranu pokožky před působením chladu. 


Kopřivka vzniklá vystavením chladu většinou odezní během několika hodin nebo dnů. 


Držíme vám palce,


Michal, ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na chlad

Datum vložení dotazu:  13.11.2018

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz