Infolinka 541 212 450


Rychlá a efektivní ochrana proti nežádoucímu hmyzu

(foto: tesa tape)

(foto: tesa tape)


Léto s sebou nepřináší pouze pěkné počasí, dovolené a příjemnou náladu, ale také obtížný a bodavý hmyz. Známe to všichni – teplá noc, my máme otevřená okna (balkónové dveře), ráno nás probudí svěží vzduch, ale také několik štípanců. Je to nepříjemné pro všechny, obzvlášť ale pro alergiky na hmyzí bodnutí.

Jak se proti dotěrnému hmyzu nejlépe bránit?

Způsobů ochrany před nevítanými hmyzími návštěvníky existuje několik. Můžeme nevětrat, ale to asi v létě nebude to pravé řešení. Existují elektrické odpuzovače hmyzu. Jejich vůně je ale bohužel většinou nepříjemná nejen pro hmyz. Jsou i další možnosti, jako lapače hmyzu elektrické nebo ultrazvukové. Nejoblíbenějším a nejefektivnějším řešením ale stále zůstávají sítě proti hmyzu.

Rychlé a efektivní řešení – sítě proti hmyzu

Pokud se pro síť do okna rozhodneme, máme na výběr z více možností. Můžeme si nechat vyrobit síť proti hmyzu na míru, což nabízí většina výrobců plastových a dřevěných oken. Nechcete-li ovšem s instalací sítí otálet a chcete-li ušetřit peníze, můžete si síť nainstalovat sami. Je to jednoduché a účinné řešení, tedy v případě, že zvolíte kvalitní produkt.

To nejjednodušší – sítě se suchým zipem

Nejjednodušším a nejrychlejším řešením jsou sítě, které do okna upevníte pomocí samolepicího suchého zipu. Vyrábějí se v několika rozměrech, takže si snadno vyberete tu pravou síť pro vaše okno, případně snadno nůžkami upravíte. Lepicí část suchého zipu přilepíte na rám okna a síť pak jednoduše vtlačíte do háčků suchého zipu. Povrch pro nalepení musí být dokonale čistý a odmaštěný.

Podobný typ sítí můžeme použít i do dveří. Dveřní sítě jsou většinou tvořeny ze dvou dílů, které se vzájemně překrývají, takže zajišťují pohodlný průchod. V balení jsou i zátěže, které zabraňují pohybu sítě ve větru.

Bílá nebo tmavá síť?

Bílá barva sítě se doporučuje těm, kteří bydlí např. v přízemí, zabraňuje totiž zvědavým pohledům kolemjdoucích.  Bílá síť odráží světelné paprsky, takže sousedi neuvidí dovnitř místnosti. Tmavá antracitová barva propouští světelné paprsky, proto je-li je v rámu vypnutá, je prakticky neviditelná. Antracitová barva sítě zajišťuje výbornou průhlednost.

Výhled přes bílou (vpravo) a antracitovou síť (vlevo)

Síťové specialitky

Máte nestandardní požadavky? I pro vás se najde řešení. Pokud potřebujete zalévat kytky, vyprášit prachovku, pustit domů kočku, je vám k dispozici otevíratelná síť. Dále existují speciální sítě pro střešní či francouzská okna nebo sítě odrážející sluneční paprsky, což oceníte zejména, pokud máte proti oknu počítač či televizi.

Delší životnost, profesionální provedení

Luxusnější variantou jsou hliníkové rámy se sítí proti hmyzu. Jedná se o jakousi stavebnici, tvořenou odolným hliníkovým rámem a sklolaminátovou síťovinou. Rám je možné upravit na různé velikosti dle typu oken a dveří. Balení obsahuje veškeré díly, panty a příslušenství. Sestavit hliníkový rám se sítí proti hmyzu zvládne opravdu každý. Pokud nechcete vrtat do stávajících rámů, doporučujeme přikoupit adaptér pro zavěšení rámu bez nutnosti vrtání do dveří. Vyšší pořizovací cenu hliníkových rámů vyváží vysoká kvalita, design a dlouhá životnost.

Do dveří jsou výborné také tzv. lamelové sítě. Jedná se o vertikální lamely, které není nutné vrtat. Připevňují se pomocí lepicích proužků Powerstrips®, které se vyznačují vysokou přilnavostí, lepivostí a odolností. Lamely nabízí ochranu před hmyzem a přitom umožňují snadné procházení.

Možností je opravdu mnoho, takže vám nic nebrání, vybrat si tu pravou a užít si léto bez bzučících komárů u ucha.


Články na podobné téma

Sítě proti hmyzu Tesa

Sítě proti hmyzu - novinky roku 2012.

Rádi bychom vám představili horké novinky v sítích proti hmyzu. Sítě v hliníkových rámech můžete sami upravit na požadovanou velikost, lamelové sítě do dveří umožní poh