úvod Proalergiky.cz > Alergie a ekzém > Alergie na potraviny > Alergie na celer > Alergie na celer - příznaky, diagnostika, léčba

Alergie na celer

Alergie na celer - příznaky, diagnostika, léčba

Alergenicita celeru se jeho tepelným zpracování bohužel významně nesnižuje (foto: Mamamiapl Dreamstime.com)
Alergenicita celeru se jeho tepelným zpracování bohužel významně nesnižuje (foto: Mamamiapl Dreamstime.com)

Miřík celer je pradávná plodina, známá již ve starém Egyptě. V našich zemích se pěstuje zhruba od pol. 19. stol. Celer řadíme mezi kořenovou zeleninu. Kromě ztlustlého kořene používáme v potravinářství i listy. Častěji se vyskytuje alergická reakce po konzumaci bulev, ale i listy jsou alergenem. V Asii, Americe a západní Evropě se často namísto u nás běžného celeru bulvového pěstuje jeho řapíkatá forma. Má-li člověk potvrzenou alergii na bulvový celer, měl by se vyhýbat i řapíkatému.

Celer má (nejen) v české kuchyni velké využití – používá se k přípravě polévek, omáček, pečou se s ním masa aj. Nejčastěji se konzumuje tepelně upravený či sušený jako součást koření. Síla alergické reakce se bohužel působením teploty výrazně nesnižuje, je obdobná jak u syrové, vařené i sušené formy. Prahové množství (tj. nejnižší dávka vyvolávající alergickou reakci) je u syrového a vařeného celeru shodné, řádově v gramech, u sušeného koření pak několikanásobně nižší.

Příznaky alergie na celer

Projevy alergické reakce mohou být velmi pestré, zasáhnout kožní, trávící, dýchací i oběhovou soustavu. Dle intenzity je můžeme rozdělit na:

  • lokální - mírnější, projevující se brněním rtů a jazyka, jejich otoky či kopřivkou a
  • systémové - zasahující celý organismus, pro které jsou typické průjmy, zvracení, dušnost či astmatické záchvaty a mohou vyústit až v anafylaktický šok.

K nástupu alergické reakce dochází nejčastěji zhruba za 1 - 2 hodiny po požití alergenu, obzvláště u systémových projevů. V menším procentu případů se jedná o tzv. opožděný nástup, i za 24 hod. Alergickou reakci může zesílit současná konzumace alkoholu.

Pro kořenovou zeleninu, speciálně celer, jsou typické zkřížené reakce na pyly, nejčastěji břízy a pelyňku. Konzumace celeru vadí až 90 % lidí trpících sennou rýmou. Proto se můžeme v odborné literatuře setkat i s pojmem „syndrom bříza – pelyněk – celer“ či „syndrom celer – karotka – pelyněk – koření”. Nejnovější výzkumy totiž prokázaly, že s alergií na celer se pojí kromě břízy a pelyňku často i alergie na mrkev, anýz, kopr, fenykl, koriandr, libeček a bylinky čeledi hluchavkovitých - bazalka, tymián, dobromysl, saturejka, majoránka. 

Diagnostika alergie na celer

Máte-li podezření, že za vašimi zdravotními problémy může být celer a chcete mít jistotu, obraťte se se žádostí o pomoc na alergologa, který v rámci diagnostiky může provést kožní testy (prick či náplasťové) a krevní testy – stanovení specifických IgE protilátek. Další možnou metodou je eliminačně – expoziční test (EET), který spočívá v důsledném vyřazení potencionálního alergenu (v tomto případě celeru) na určitou dobu z jídelníčku a pozorování reakcí našeho těla – např. zda došlo k vymizení příznaků, zlepšení kožních problémů apod. Další fází EET je expozice – cílený příjem vyřazeného alergenu a opětné sledování reakcí organismu. Vzhledem k velkému nebezpečí rozvinutí anafylaxe se rozhodně nedoporučuje v tomto případě danou zkoušku provádět bez lékařského souhlasu a dohledu, jak je to možné u slabších alergenů, př. mléko, vejce.

Léčba alergie na celer

Alergie na celer je bohužel nevyléčitelná. Jedinou možností, jak se vyhnout velmi vážným zdravotním problémům, je důsledné vyřazení celeru a výrobků z něj z jídelníčku. Je důležité si uvědomit, že nestačí pouze přestat používat celer do bramboračky či pod svíčkovou, ale že musíme vyřadit i řadu koření, dochucovadel, polotovary atd., které jej obsahují. Silní alergici by se měli raději vyhnout i výrobkům s označením „může obsahovat stopy celeru“, neboť se jedná o opravdu velmi silný alergen a nač tedy riskovat.

Praktické informace o alergii na celer

Související články
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec

Zvu vás na štědrodenní oběd. Samozřejmě v úpravě pro alergiky a bezlepkáře.

Vánoční pečení bezlepkově
Vánoční pečení bezlepkově

Jaký byl začátek vašeho bezlepkového pečení? Také jste si napoprvé řekli, že prostě...

Pečeme na Vánoce… bez mléka
Pečeme na Vánoce… bez mléka

Sladkými symboly Vánoc jsou pro většinu z nás cukroví, vánočka, perníčky či vánoční...

Nejen o vánočním cukroví pro alergiky
Nejen o vánočním cukroví pro alergiky

První předvánoční, tzv. železná, neděle je za námi. Domovy nám rozzářilo světlo z...

Jídlonosič aneb v čem nosit jídlo pro alergika do školy a školky
Jídlonosič aneb v čem nosit jídlo pro alergika do školy a školky

Řada z nás má doma potomka s alergií či intolerancí potravin. Nejčastějšími...