úvod E-shop > Produkty dle alergie > Alergie na zvířata

Alergie na kočky, psy a ostatní zvířata

Zvíře může zůstat, s alergeny je možné bojovat

Alergie na zvířata

Alergie na zvířata, zejména alergie na kočky a alergie na psy, je stále častější. Je to dáno nárůstem počtu zvířat chovaných v domácnostech. Zvířecím alergenům se vystavujeme nejen fyzickým kontaktem se zvířetem, ale zejména vdechováním. Jsou lehké, snadno se dostávají do vzduchu a je poměrně těžké se jich zbavit. Alergie na zvířata může mít podobu kašel, kýchání, rýmy, svědění očí, astmatu či ekzému.

Opatření při alergii na zvířata

Skupina produktů Důležitost
Odstraňovače alergenů Ucelená řada produktů pro odstraňování alergenů zvířat,... + + +
Čističky vzduchu Čistička vzduchu ze vzduchu odstraňuje různé druhy... + + +
Vysavače pro alergiky Kvalitní vysavač je pro úklid v bytě alergika nutností.... + + +

Alergie na kočky

Kočičí alergen patří k těm nejmenším a nejvíc agresivním . Hlavním alergenem u koček je bílkovina, která se nalézá v potu a ve slinách koček. Více mazu s větším obsahem alergenů produkují kocouři, kastrace pomáhá snížit jejich produkci. Pokud máte alergii na kočku a nedokážete se s ní rozloučit, pravidelně používejte Petal Cleanse pro kočky. Snížíte tím množství kočičích alergenů.

Alergie na psy

Psi jsou výrazným zdrojem alergenů. Přesto je alergie na psa méně častou příčinou nebo spouštěčem astmatu než alergie na kočku. Psí alergeny jsou nejvíce přítomny v kožních šupinách, zřetelně méně jich je v „chlupech“. Proto nejsou krátkosrstá nebo bezsrstá plemena psů pro alergiky řešením. Pokud máte na psy alergii, používejte pravidelně pro ošetření jejich srsti Petal Cleanse pro psy.

Alergičtí můžete být na jakékoliv zvíře, nejčastější je alergie na kočky a psy, potíže mohou vyvolat také papoušci, morčata, králíci nebo koně.

Jak a proč upravit domácnost při alergii na zvířata

Všechny zvířecí alergeny mají podobnou povahu, postup pro jejich odstranění v domácnosti je tedy stejný.

Vynikající jsou čističky vzduchu

Zvířecí alergeny (sliny, moč nebo výměšky různých žláz), které zvířata vytvářejí, rychle usychají a v podobě jemného prachu se uvolňují do vzduchu. Velmi dobrou pomoc proto nabízejí čističky vzduchu. V akutních případech anebo na místech bez čističky nám pomůže sprej proti vzdušným alergenům.

Péče o srst zvířete a jeho pelíšek

Specializovanými přípravky BioLife proti zvířecím alergenům je možné odstraňovat alergeny přímo ze srsti nebo peří zvířat. Velké dávky alergenů najdeme také v textilních pelíšcích zvířat. Pravidelné ošetřování Home Cleansem snižuje množství alergenů.

Úklid a dodržování pravidel

Pokud v naší domácnosti žije zvíře společně s osobou, která je na toto zvíře alergická, musíme se snažit, aby se alergeny zvířete co nejméně roznášely. Zvíře by mělo mít vymezený prostor. Neměla by to rozhodně být ložnice nebo dětský pokoj.

Alergizujících šupinek kůže a dalších nečistot ze zvířat je třeba se často zbavovat úklidem. Koberce jsou významným lapačem zvířecích alergenů. Ty, které jsme neodstranili, několikrát týdně vysáváme vysavačem s vysokým stupněm filtrace. Existují i přístroje vybavené rotačními kartáči usnadňujícími vysávání chlupů.