Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Čistička vzduchu Winix WAC U300

Nejlepší poměr cena/výkon. Vysoká účinnost filtrace, nízká hlučnost, automatický režim provozu.

Více informací
Vyprodáno Porovnat

Rádi vám doporučíme náhradní produkt. Nebo se podívejte na alternativní produkty

Chcete si dobře vybrat? S výběrem čističky vzduchu vám odborně poradíme.

Alternativní dostupné produkty

Model Winix U300 je vyprodaný. Vaší pozornosti by neměly ujít novější modely s podobným výkonem: Winix Zero, Winix Zero N nebo Winix Tower QS.

Čistička vzduchu Winix WAC U300 nabízí špičkovou kvalitu provedení i čistění díky 5stupňové filtraci a technologii PlasmaWave™, plně automatický režim a velmi ekonomický provoz. Tato čistička je určena do středních místností, spolehlivě odstraní prach, alergeny zvířat, roztoče, bakterie, ale i cigaretový kouř i zápach.

Doporučená velikost místnosti:

 • pro alergiky: 33 m²
 • běžný provoz: 52 m²
 • max. vzduchový výkon je 330 m³/h

Jaké funkce čističky vzduchu jsou pro vás nejlepší? Poradíme vám. Volejte 541 212 450


Popis produktu Winix WAC U300

 • pět stupňů čištění vzduchu
 • jedinečná patentovaná technologie PlasmaWave™ – generátor kladných a záporných iontů
 • Cleancel™ – ochrana proti množení mikroorganismů v přístroji
 • dočasně omyvatelné filtry
 • plně automatický režim – čištění vzduchu se přizpůsobuje jeho znečištění. Kvalitu vzduchu hlídají inteligentní senzory, které v případě jeho znečištění automaticky zvýší výkon čištění. Světelný senzor automaticky přepne čističku Winix WAC U300 do nejtiššího režimu a ztlumí signalizaci na kontrolním panelu. Automatická je i signalizace pro výměnu filtru.
 • manuální režim - 4 rychlostní režimy
 • noční režim - čistička Winix WAC U300 je vybavena světelným senzorem. Jakmile se v pokoji, kde čistička vzduchu v automatickém režimu pracuje, zhasne či setmí, přístroj automaticky přejde do nočního režimu tzn. ztlumí se intenzita kontrolek na ovládacím panelu a čistička přejde do nejtiššího chodu.
 • senzor kvality vzduchu – automaticky vyhodnocuje kvalitu vzduchu a reguluje výkon
 • indikátor výměny filtru
 • dálkové ovládání

Prodloužená záruka Winix 3 roky

Winix prodloužená záruka 3 roky

Získání prodloužené záruky na 3 roky je u Winix WAC U300 snadné. Stačí se registrovat na stránkách Winix.cz, kde najdete podrobné informace k prodloužené záruce.

Filtrace Winix WAC U300

1. Omyvatelný předfiltr – zachytí větší částice prachu, srsti zvířat, vláken apod.

2. Omyvatelný True HEPA filtr – s 99,97 % účinností odstraňuje všechny částice o velikosti až 0,3 mikronu, mezi něž patří částečky kouře, bakterie, viry, pyly, ale také zvířecí alergeny a spory plísní.

3. Omyvatelný uhlíkový filtr s aktivním uhlím – odstraní ze vzduchu zápach a různé nebezpečné plyny.

4. Cleancel™ – je unikátní patentovaná úprava zabraňující bakteriální kontaminaci uhlíkového filtru. Působí jako hygienická bariéra, která brání vypouštění mikroorganismů zpět do ovzduší. Ničí bakterie a viry, plísně i roztoče.

5. PlasmaWave™ – tato technologie jistí celý filtrační systém. Jako poslední článek zajišťuje neutralizaci a rozklad všech mikročástic, které by mohly škodit zdraví. Navíc vytváří ionty, které dávají vzduchu náboj a vzduch je tak nejen čistý a zdravý, ale také příjemně svěží jako v přírodě.

Technologie Winix PlasmaWave™ napodobuje přirozený proces čištění vzduchu, tak jak probíhá v přírodě!

Technologie PlasmaWave™ spolehlivě odstraňuje pachy, alergeny, chemické výpary a jiné znečišťující látky, které se vyskytují v domácím prostředí a to na molekulární úrovni. Přitom není zdrojem škodlivého ozónu. Technologie PlasmaWave™ vytváří kladné a záporné ionty, které se spojují s přírodními vodními parami a tím se přeměňují na hydroxyly. Hydroxyly okamžitě neutralizují viry, bakterie, chemické výpary, pachy a plyny obsažené vee vzduchu tím, že rozloží jejich molekulární strukturu na vodní páru a jiné neškodné látky běžně přítomné ve vzduchu. Celý tento proces se podobá procesům odehrávajícím se v horních vrstvách zemské amtosféry. Technologe PlasmaWave™ napodobuje čištění vzduchu, tak jak probíhá v přírodě. PlasmaWave™ - nejčistší vzduch, který si doma můžete vyrobit.

Velmi nízké náklady na provoz čističky Winix WAC U300

Automatická indikace výměny filtru v závislosti na čištění. Čističky Winix umí přesně vyhodnotit dobu, kdy je třeba vyměnit filtry. Od ostatních čističek se liší hlavně v tom, že výměna není indikována jen uplynutím doby životnosti filtru. Procesor čističky totiž průběžně ukládá hned dvě informace – a sice jak dlouho motor běží a při jakých otáčkách. Až systém vyhodnotí, že je třeba vyměnit filtr rozsvítí kontrolku na hlavním panelu. Nemusíte se tak starat o to jestli není filtr zanesený a stejně tak se vám nestane, že vyměníte filtr, který by mohl ještě sloužit.

Čistička vzduchu Winix WAC U300 je dále vybavena omyvatelnými filtry. I když je pro perfektní čistotu vzduchu doporučeno filtry pravidelně měnit, dá se jako ekonomická alternativa využít i možnost filtry opláchnout pod vlažnou tekoucí vodou a zbavit je viditelných nečistot. Filtry je pak třeba 100% vysušit, aby nedošlo k poškození čističky zbytkovou vlhkostí. Tento cyklus doporučujeme aplikovat max. dvakrát, jelikož se kvalita filtru může dalším omýváním zhoršovat. Čističky Winix jsou držitelem známky ENERGY STAR udělované energeticky šetrným spotřebičům. 

Certifikace a účinnost

 • Čističky Winix WAC U300 jsou testovány asociací AHAM (americká Asociace výrobců domácích spotřebičů).
 • Značka Winix se může pyšnit certifikací AHAM pro celý sortiment čističek vzduchu v rámci oficiálního programu nazvaného Clean Air Delivery Rate (CADR – dodávané množství čistého vzduchu).
 • Díky výsledkům tohoto měření a nestranným a regulérním údajům můžete získat více jistoty, že čističky vzduchu při odstraňování prachu, kouře a pylů opravdu fungují.
 • Čistička Winix WAC U300 je dále držitelem uznávané certifikace ECARF. Tento certifikát je udělován produktům, které pomáhají alergikům zlepšit jejich zdravotní potíže.
 • Britskou nadací pro alergiky – BAF, bylo udělený certifikát „seal of approval“, to znamená, že čistička Winix WAC U300 splňuje kriteria pro alergiky.


Přijďte se podívat, jak tato čistička funguje, a vyzkoušejte si ji přímo v naší prodejně v Brně


Videorecenze Winix WAC U300

Parametry produktu

Max. vzduchový výkon 330 m³
Ionizátor ano (plasma), vypínatelný
Automatická regulace ano + noční
Časovač ne
Zvlhčování vzduchu Ne
Indikátor výměny/údržby filtru Ano
Hlučnost 26 - 55 dB
Dálkové ovládání ano
Ovládání přes mobilní telefon ne
Max. příkon 4 - 60 W
Hmotnost 7 kg
Rozměry (š × h × v) 460 x 315 x 605 mm

Značka

Winix

Související články

Čističky vzduchu a ozon – jak je to doopravdy
Ozon je všude kolem nás jako nedílná součást zemské atmosféry – nejen jako ozonová vrstva. Dýcháme ho celý život, aniž by...
Čističky vzduchu a ozon – jak je to doopravdy
Čistička vzduchu – ano, či ne?
V první řadě se musíme zamyslet nad tím, proč vlastně čističku vzduchu chceme pořídit. Existuje mnoho důvodů, proč ji lze...
Čistička vzduchu – ano, či ne?
Nový koncept čištění vzduchu založený na elektrolýze vody
Každý z nás vdechne do plic přibližně 15 000 litrů (15m3) vzduchu denně. Jelikož vzduch je klíčovým aspektem naší...
Nový koncept čištění vzduchu založený na elektrolýze vody
Čističky vzduchu - nová kvalita vašeho života
V posledních letech se stále více mluví o biopotravinách a zdravém životním stylu. Biopotraviny se staly vítanou změnou v...
Čističky vzduchu - nová kvalita vašeho života
Podle čeho se orientovat při nákupu čističky vzduchu
Protože se často setkáváme s tím, že není snadné se rozhodnout pro konkrétní typ čističky vzduchu, přinášíme vám několik...
Podle čeho se orientovat při nákupu čističky vzduchu
Úprava vzduchu v domácnosti
Čistý vzduch je základním předpokladem pro zdravý život. Udává se, že vzduch, který dýcháme v uzavřených místnostech, může...
Úprava vzduchu v domácnosti
Recenze produktu: Čistička vzduchu Sanyo ABC-VW24A
Tentokrát jsme se rozhodli „podívat na zoubek“ jedné z našich nejprodávanějších čističek vzduchu Sanyo ABC-VW24A.
Recenze produktu: Čistička vzduchu Sanyo ABC-VW24A
Čističky a zvlhčovače vzduchu
Jak poznat, kdy je vhodnější pořídit čističku vzduchu a kdy zvlhčovač? Jaké problémy tyto přístroje řeší? Není řešením...
Čističky a zvlhčovače vzduchu

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spokojenost. Objednali jsme další.“
 • Rychle
 • Kvalitní zboží
Ověřený zákazník před 2 dny
 • Rychlé jednání i doručení.
Ověřený zákazník před 5 dny
„Rychlost dodání.“
Ověřený zákazník před 6 dny