Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Sprchový filtr Chanson - bílý

Luxusní a účinný sprchový filtr. Filtrační kapacita až 20 000 litrů vody. Vytváří příznivé záporné ionty.

Více informací
Vyprodáno Porovnat

Rádi vám doporučíme náhradní produkt. Nebo se podívejte na alternativní produkty

Chcete si dobře vybrat? S výběrem sprchového filtru vám odborně poradíme.

Odstraňování přebytečného chloru z vody sprchovým filtrem Chanson vede ke zklidnění ložisek atopického ekzému nebo lupénky a menší tvorbě šupinek. Pokožka se při sprchování tolik neodmašťuje a je schopna lépe hospodařit s vodou. Zabudovaný vodní ionizátor vytváří při sprchování anionty (negativní ionty), které jsou známé svým příznivým účinkem na lidské zdraví a psychiku.

Vysoká účinnost filtrace

Odstraňuje minimálně 95 % chloru z protékající vody, a to jak ve formě tzv. volného chloru, tak ve formě chloraminu a chloroformu. Velmi dobře účinkuje i proti těžkým kovům (olovo, rtuť, kadmium, hliník apod.).

Použití a údržba:

  • Sprchový filtr se montuje mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici. Odšroubujte sprchovou hadici z baterie. Závity na baterii i na hadici pečlivě očistěte. Filtr našroubujte do baterie tam, kde byla původně připojena hadice. Pak našroubujte sprchovou hadici na výstup z filtru. Rukou opatrně dotáhněte.
  • Filtr během používání nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu.
  • Výhod čistější vody lze využít i pro koupání. Stačí vanu napustit přes sprchu.
  • Výměna filtrační náplně: Pomocí mince odšroubujeme víčko na zadní straně filtru. Vysypeme zbytek staré náplně, filtr vypláchneme a nasypeme novou náplň. Opět důkladně uzavřeme a dotáhneme mincí.

Vydrží dlouho

Po 20 až 30 tisících litrech profiltrované vody, tj. přibližně po 9 až 18 měsících u čtyřčlenné rodiny začnou filtry ztrácet svou čisticí schopnost a je potřeba je nahradit za nové. Trvanlivost účinku závisí na dvou faktorech: kvalita vody v našem vodovodu (čím méně chlorovaná, tím déle filtr vydrží) míra používání (kolik vody filtrem proteče) To, že je čas na výměnu filtru, poznáme například podle toho, že při sprchování opět začínáme cítit charakteristický pach chloru a po umytí je naše pokožka sušší než dříve. V některých případech může nefunkční filtr zpomalovat průtok vody.

Princip filtrace

Hlavní součástí filtrační náplně, která se stará o odbourávání chloru z vody, jsou krystalky síranu vápenatého (minerálu vyskytujícího se v přírodě jako sádrovec či alabastr). V průběhu používání se velmi pozvolna rozpouští. Keramické kuličky, které jsou součástí filtračního média, snižují povrchové napětí vody. Voda se pak zdá „lehčí“ a „měkčí“ a lépe proniká do pokožky a vlasů. Kuličky jsou vyrobeny z keramických hlín schopných akumulovat teplo a následně uvolňovat malé dávky tzv. dlouhého infračerveného záření, které podporuje buněčný metabolismus a tím zlepšuje krevní oběh, mírní bolesti a posiluje různé biologické funkce lidského těla (např. hojení, detoxikace a regenerace). Deflektor (vychylovač, odkláněč), který do filtru zabudován, se rychle otáčí v proudící vodě, čímž vytváří blahodárné záporné ionty, které se ze sprchy uvolňují ve vzduchu. Tyto ionty zlepšují dýchání, odstraňují stres a únavu, upravují krevní oběh a nabízejí řadu dalších zdravotních přínosů.

Parametry

Průtok: 10 l/min

Barva: bílá

Rozměry: šířka 10,5 cm × výška 13,2 cm × hloubka 7,8 cm

Hmotnost: 360 g

Závit: standardní (G 1/2“)

Značka

Chanson

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 7 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 10 dny
„Rychlé doručení, v pořádku zabalené.“
Ověřený zákazník před 12 dny