Infolinka 541 212 450Ekzém a zaměstnání ve zdravotnictví - jak ochránit pokožku

Otázka:

Dobrý den, chtěla jsem se na něco zeptat. Teď nastupuji do 4. ročníku na Zdravotnické škole a mám praxe už od třetího ročníku v nemocnici. Ale mám ekzém. Minulý rok jsem to nějak přežila,měla jsem ekzém pouze na jednom prstu,ale teď už se to rozrostlo na čtyři prsty,nemohla jsem si na prst předtím dávat ani dezinfekci,ale co teď? Bojím se že mi nemocniční dezinfekce ještě více ublíží, ale k této škole praxi potřebuji a mám strach aby mě třeba nevyloučili. :( Poradíte ? Předem děkuji za odpověď.

Tazatel:

Markéta

Odpověd:

Dobrý den, Markéto,

pokožku se sklony k ekzému je samozřejmě nutné chránit před všemi chemikáliemi, které by ji mohli vysušovat nebo dráždit.

V první řadě Vám mohu doporučit důsledné používání ochranných zdravotnických rukavic. Kdyby Vám je v nemocnici náhodou nechtěli dávat, noste si klidně své, nejsou drahé. Tím snížíte i potřebu umývání rukou a jejich vysušování chlorovanou vodou a mýdlem.

Dále nezapomeňte o svou pokožku pečovat, to znamená alespoň jednou denně promazávat všechna sušší místa na těle - ne jen postižené prsty. Tipy na vhodné přípravky najdete v sekci Léčebná kosmetika v našem e-shopu.

Držíme Vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz