Infolinka 541 212 450Vhodná kosmetika při alergii na Kathon CG

Otázka:

Dobrý den prosím o radu pro mou maminku.Zjistili jí alergii na Kathon CG.Prsty na noze má velmi nateklé a objevil se tam silný ekzém který mokvá.Jakou značku kosmetiku používat a je vhodné užívat nějaké léky proti svědění například Xados?A čím promazávat suchou kůži.Kožní lékař pro to moc nedělá a stav se zhoršuje.Moc děkuji Kielarová

Tazatel:

Romana Kielarova

Odpověd:

Dobrý den, paní Kielarová,

při alergii na konzervační látku kathon CG je nejdůležitějším úkolem vypsat si všechny používané názvy této chemikálie na lístek a zkontrolovat si veškerou kosmetiku doma i v obchodě před nákupem.

Časté názvy: Kathon CG, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

Méně časté názvy: Acticide, Algucid CH 50, Amerstat 250, Euxyl K 100, Fennonsan IT 21, GR 856 Izolin, Grotan TK2, Kathon LX, WT, 886 MW, DP a UT, Mergal K 7, Metat GT, Metatin GT, Mitco CC 31 L, Mitco CC 32 L, Special Mx 323, P3 Multan D, Piror P 109, Skycide 100, Parmetol A 23, DF 12, DF 18, DF 35, K 40, K 50

Tato látka se může objevit v mycí kosmetice, krémech i opalovacích přípravích.

Související dotaz: Alergie na Kathon CG - jaké kosmetice se vyhýbat

K potlačení příznaků této alergie, například když maminka omylem použije nějakou nevhodnou kosmetiku, je možné používat jakékoli antihistaminikum (Xados je jen na předpis, ale spousta je jich v lékárně volně prodejných).

Související dotaz: Léčba alergie na kathon CG

Zanícená a svědivá místa je možné ošetřit přípravky typu Fenistil gel nebo Dermalex Repair akutní. Jakmile zarudnutí a svědění ustoupí, používají se různé promašťující přípravky, které regenerují pokožku a odstraní případnou šupinatost. Například Blue Cap krém, Linola Fett, Basic 90 nebo Lipobase Repair.

Držíme palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz