Infolinka 541 212 450Je bezbečná kombinace léků Jovesto, Castispir, Budiair pro dítě?

Otázka:

Dobrý den, vážená paní doktorko, vážený pane doktore, prosím o radu. Syn (9 let, 36 kg) před dvěma lety užíval JOVESTO 5mg (alergie na pelyňkovité, trávy, obilí, roztoči). Poté se mu objevilo slabé astma, takže JOVESTO vysazeno a nasazen CASTISPIR. Rok a půl bez problémů. Ovšem od ledna letošního roku má problémy s dýcháním, dodechuje se, neustále má rýmu - která vyvolává zánět průdušek. Nasazeno JOVESTO ráno, CASTISPIR večer, BUDIAIR 2 vdechy ráno. Rýmu už nemá, celkově v pořádku, jen se stále dodechuje ( v noci i přes den, ale nepíská, nechrčí, nevrže). Ráda bych znala váš názor, zda je kombinace těchto léčivých přípravků bezpečná pro dítě ve věku 9.let. Předem děkuji za odpověď.

Tazatel:

Veronika

Odpověd:

Dobrý den,

kombinace těchto tří léků je zcela v pořádku a vhodná pro dítě tohoto věku.  Všechny tři léky se vzájemně výhodně doplňují. Pokud léčba vyhovuje i vám a u syna pozorujete zlepšení potíží, pak je vše v pořádku.

Přesně nerozumím formulaci, že se syn neustále dodechuje, pro lepší pochopení by byl vhodnější ústní pohovor. Je možné doplnit ještě ORL vyšetření a možná by byla vhodná dechová rehabilitační léčba.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.