úvod E-shop > Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace

Snadná manipulace, rychlé zapojení a okamžitý provoz

Doporučeno pro:

místa, kde se nevyplatí instalovat klasickou centrální klimatizaci kvůli složitější montáži nebo vyšším pořizovacím nákladům

Mobilní klimatizace jsou přístroje určené k ochlazování vzduchu v místnostech. Výhodou mobilních klimatizací je jednoduché uvedení do provozu, snadné ovládání, žádné požadavky na stavební úpravy. Můžete je přemisťovat a používat v bytě tam, kde je právě... více informací

Mobilní klimatizace jsou přístroje určené k ochlazování vzduchu v místnostech. Výhodou mobilních klimatizací je jednoduché uvedení do provozu, snadné ovládání, žádné požadavky na stavební úpravy. Můžete je přemisťovat a používat v bytě tam, kde je právě potřebujete.

Kde najdou mobilní klimatizace využití?

mobilní klimatizaceKromě domácností prakticky všude, kde je potřeba vytvořit tepelnou pohodu. Určitě se vyplatí na místech, kde se na jednom místě vyskytuje více lidí, jako jsou čekárny, ordinace, školy nebo kanceláře.

Mobilní klimatizační jednotka je určena tam, kde se nevyplatí instalovat klasickou centrální jednotku kvůli složitější montáži nebo vyšším pořizovacím nákladům.

Před čím vás mobilní klimatizace ochrání?

Mobilní klimatizace brání přehřátí těla v parných letních dnech. Chladnější vzduch také příznivě působí na sliznice dýchacích cest při probíhající alergii nebo astmatu. Alergik nemusí v pylové sezoně tolik větrat a tím si do místnosti pouštět alergeny z venku. Klimatizace vybavené filtračním systémem snižují množství prachu, alergenů, toxických plynů, choroboplodných zárodků a dalších nečistot ve vzduchu a pomáhají tak k lepšímu dýchání.

Mobilní klimatizace umí i odvlhčovat

V některých bytech roste vlhkost vzduchu nad bezpečnou hranici 60 %. V takových případech je dobré odvlhčovat, aby se zde nemnožily plísně a mikroorganismy. Vybrané mobilní klimatizace si umí poradit i s touto hrozbou. Případně použijte speciální odvlhčovače.

Výběr na základě užitečných funkcí

U mobilní klimatizace je nejdůležitější chladící výkon, od kterého se počítá velikost místnosti, pro kterou je daný přístroj vhodný. Více informací získáte v našem nákupním rádci.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii mobilní klimatizace ? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na mobilní klimatizace více

V horkých letních měsících stoupá teplota vzduchu v místnostech k vysokým hodnotám. Průvan a časté větrání není možné pacientům s alergií doporučit s ohledem na alergeny a nečistoty, které jsou ve venkovním ovzduší rozptýleny. Možným řešením, jak snižovat teplotu vzduchu v místnosti, bránit přehřátí organismu a chladit podrážděné dýchací cesty, je vhodná klimatizace. Správně nastavená klimatizace zajišťuje přísun filtrovaného vzduchu očištěného od alergenů a nečistot. Vysoušením vzduchu dále vytváří horší podmínky pro růst plísní a roztočů. Největší předností je to, že umožňuje větrání bytu bez otevření oken. V případě, že je takové zařízení správně provozováno a udržováno, vytváří tepelnou pohodu bez vedlejších účinků na zdraví.

 
 
Značka: Vybrat značku zavřít
Řazení dle:

Příslušenství – Mobilní klimatizace