Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Klimatizace do bytu, dokonce do paneláku? Ideální je ta mobilní

Klimatizace se dnes dá instalovat do všech typů domácností, a to i do bytu v paneláku nebo jiném bytovém domě. Tam, kde nemůžete provádět stavební úpravy, se náramně hodí klimatizace mobilní. Tu jen postavíte na zem, zapojíte do zásuvky a za minutku chladíte.
Klimatizace do bytu, dokonce do paneláku? Ideální je ta mobilní

Mobilní klimatizace je přenosný přístroj, který nasává vzduch a jinudy jej vypouští ochlazený. Obsahuje totiž chladicí okruh s kompresorem podobný tomu v chladničce. O potřebné rozproudění vzduchu se stará silný ventilátor. 

Nejdůležitější výhody mobilních klimatizací

  • snadná a rychlá instalace a zprovoznění
  • lze je přesouvat mezi místnostmi podle potřeby
  • umějí zároveň odvlhčovat vzduch

Do jakékoli místnosti, nejčastěji k oknu

Mobilní klimatizace je vhodná do všech typů interiérů, ať už slouží k bydlení nebo práci. Hodí se jak do bytů v různých druzích domů, tak do kanceláří nebo dílen

Poznávacím znamením tohoto druhu klimatizací je tlustá hadice, která slouží pro odvod horkého vzduchu mimo klimatizovanou místnost. Bez toho by chlazení nebylo účinné. 

Jelikož tato hadice měří jeden až dva metry a neměli byste ji prodlužovat, musí klimatizace stát v blízkosti okna, komína nebo jiného místa, do kterého bude hadice vyvedena. To je jediné malé omezení v její instalaci. 

Nainstalovaná klimatizace v bytě v paneláku, hadice vyvedená oknem (zdroj: Trotec)

Klimatizace s vámi putuje po bytě

Mobilní klimatizace účinně ochladí vždy jen tu místnost, ve které je puštěná. Do sousedních místností, i když necháte otevřené dveře, se dostane jen malá část klimatizovaného vzduchu. Je tedy zbytečné pořizovat klimatizaci s obrovským výkonem odpovídajícím ploše celého bytu. Provoz takového přístroje by pro vás byl zbytečně drahý a účinek pod vaše očekávání. 

Rozumnější je koupit si model, který bude tak akorát pro tu největší z místností, ve které hodláte chladit vzduch. A pak jej přesouvat mezi místnostmi, které opravdu využíváte – typicky přes den do obývacího pokoje a na noc do ložnice. Od toho je přece mobilní.

Můžete si ji dovolit

Ve srovnání s nástěnnými (dělenými, splitovými) klimatizačními jednotkami jsou mobilní klimatizace výrazně levnější. Jejich ceny se obvykle pohybují v rozmezí 8 až 20 tisíc korun. 

Mobilní klimatizace jsou ale pochopitelně hlučnější než ty nástěnné. To proto, že jednotka s kompresorem je v případě nástěnné klimatizace umístěna někde venku na budově, zatímco v místnosti na zdi jen visí výfuková jednotka. To mobilní klimatizace má vše v jedné krabici. 

Vybírejte hlavně podle výkonu

Při výběru mobilní „klimy“ je potřeba sledovat především chladicí výkon. Ten by měl totiž odpovídat velikosti místnosti, ve které hodláte klimatizovat vzduch. Podrobnosti a další důležité parametry najdete v našem nákupním rádci pro výběr mobilní klimatizace.  

Související články

Klimatizace a rekuperace vysušují vzduch, pomůže zvlhčovač vzduchu
Klimatizace s čističkou vzduchu je kompromis, větší komfort nabízejí dva samostatné přístroje
Klimatizace a alergie nebo astma: Jak ji správně používat, aby byla prospěšná

Produkty, které pomáhají

Kompletní nabídka:
Mobilní klimatizace

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Rychle doručení
Ověřený zákazník před 6 hodinami
  • Kvalitní prověřené výrobky
  • Výborná komunikace
  • Vstřícnost a ochota
  • Skvělá volba i pro ne-alergiky
  • Kvalita produktů
Ověřený zákazník včera
„S obchodem mám již dobré předchozí zkušenosti.“
Ověřený zákazník včera