Infolinka 541 212 450



Ekzém v obličeji. Po vysazení přípravku Elocom se ekzém zhorší.

Otázka:

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Přibližně před rokem se mi objevil ekzém v obličeji, paní doktorka předepsala Elocom a já ho již téměř rok používám. Bohužel vždy, když přestanu cca na dva až tři dny, okamžitě se mi v obličeji objeví vyrážka, která nesvědí,ale spíše cítím, jakoby mi celý obličej hořel a pokud se nenamažu opět Elocomem, vyrážka se stále zhoršuje.Ráda bych takovou to léčbu ukončila, zkouším různou kvalitní kosmetiku,ale nic se nemění. Nakonec bohužel vždy sáhnu po Elocomu, protože se mi nechce chodit s takovou nepěknou vyrážkou v obličeji. Děkuji předem za radu.

Tazatel:

Monika

Odpověd:

Dobrý den,

prostřednictvím internetu nelze bohužel stanovit postup léčby. Ekzematická onemocnění jsou běh na dlouhou trať a navíc velmi individuální záležitost. Z promazávací kosmetiky jsou velmi dobře snášené značky Eucerin, A-derma, Avene. Na akutní fázi je dobrý např. Eucerin Acute krém.  S léčebnými prostředky musí poradit lékař, na základě vyšetření.

Co lze ještě doporučit je úprava stravy, příp. můžete vyzkoušet i eliminační dietu, abyste zjistila, zda se na zhoršování ekzému nepodílí potraviny.  V článku je uváděno, že se jedná o dietu pro kojící matky, je ale samozřejmě vhodná pro každého, jen u dětí je ekzém častější.

Hezký den

Dana Štěpánková, ProAlergiky.cz