Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Alergie na partnera

Dobrý den, mám novou přítelkyni, která trpí od dětství alergiemi. Řešíme takový problém, že když jsme spolu, objeví se u ní během několika hodin určitá reakce - nejdříve svědění na krku a rukách, které přechází ve vyrážku a zasahuje i obličej a oči, ty ji pak pálí a natékají. Jelikož už jsme v prostředí, ve kterém nejčastěji pobýváme, udělali celou řadu změn od použití protialergenních přikrývek, vynechání mé kosmetiky apod., napadlo nás, jestli nemůže takto nešťastně reagovat na mě jako nového přítele, se kterým se intimně stýká. Zajímalo by nás, zda taková možnost připadá v úvahu, zda je schopna současná medicína něco takového odhalit a nebo zda je celá naše teorie nepravděpodobná. V seznamech alergenů "lidského původu" vyšetřitelných na některých klinikách jsem našel snad jen sperma (používáme však prezervativ). Netuším, zda by mohla být z její strany nějaká háklivost na sliny, pot apod. a zda je to vyšetřitelné. Za případnou odpověď či radu Vám budu vděčný.

Martin

Odpověď

Dobrý den,

jelikož neznám podrobnější stav alergií Vaší přítelkyně, je pro mě složité odhadnout příčinu jejich potíží.

Zmiňujete protialergenní přikrývky, samotné pořízení nových přikrývek však nemusí být dostačující. Je důležité zaměřit se i na matraci, kde může být vysoké množství roztočů, stejně tak může být pro přítelkyni problém kontakt s ostatními textiliemi. I v protialergenních přikrývkách může za velmi krátkou dobu dojít k rozmnožení roztočů, jediným smysluplným řešením je pořízení povlaků na přikrývky a matraci, které zabrání kontaktu roztočů s organismem.

Protiroztočové povlaky v E-shopu ProAlergiky.cz

Zvažovala bych i přítomnost zvířecích alergenů - např. kočičích. I nepřímý kontakt s alergenem kočky může způsobit výrazné potíže. Kočičí alergeny můžou být přítomny např. na Vašem oblečení či ve vlasech, pokud jste třeba i jen v kontaktu s někým, kdo kočku vlastní.

Běžně se vyšetřuje alergie na sperma, vyšetření slin a potu není k dispozici. Tuto možnost bych ale neviděla jako příliš pravděpodobnou.

Samotný prezervativ je zdrojem latexových alergenů, jedinců citlivých na latex přibývá.

S pozdravem MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • rychlé vyřízení objednávky
Ověřený zákazník před 3 hodinami
„Skvělá domluva, rychlé doručení“
Ověřený zákazník před 5 hodinami
  • rychlost
  • ceny
Ověřený zákazník před 10 hodinami