Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Vracející se kašel a kortikoidy

Dobrý den, náš 4 letý syn už od ledna přes den stále pokašlává. Střídá se mu suchý a vlhký kašel. Ke shoršení docházelo a dochází vždy když jde spát, tedy v poledne a večer, to má vyloženě záchvaty kašle. Od toho ledna do dubna jsme vyzkoušeli všelijaké léky-ACC sirup, Stoptussin sirup, Mucosolvan. Do nosu pak Pamycon, mořskou vodu a Euphorbium. Na tlumení naopak tussin, ditustat. Nic z toho nezabíralo. Obratili jsme se na dr, ta ihned nařídila výtěr z krku, ten je v pořádku, RTG-tam se ukázal zánět pravé nosní dutiny a krevní obraz a tam se projevila bakterie Mukoplasma /nebo Mykoplasma, nevím to přesně/. Dostal na 14 dní ATB Klacid. Ty ovšem nezabraly vůbec, ba naopak, je to horší. Tak jsme dnes dostali inhalátor a kortikoidy Ecobec, na měsíc. Alergii krevní obraz vyloučil. A tak přemýšlím, jestli ty kortikoidy zaberou....? Jaký je prosím Váš názor na toto? Ještě doplním, že prach doma nemáme, nepřetápíme, větráme, na imunitu bere HLívu ústřičnou.

Jana Bahulíková

Odpověď

Dobrý den, paní Bahulíková,

kortikoidy se používají k léčbě zánětů, nejen alergických či astmatických. Mycoplasma je druh bakterií, které mohou způsobovat právě chronické záněty dýchacích cest. Vaše problémy tudíž zřejmě souvisejí s nějakým nedoléčeným zánětem.

Pokud se vracející se kašel u syna vyskytuje v topné sezoně, může se na něm podepisovat suchý vzduch. Doporučuji kontrolovat vlhkost vzduchu nějakým vlhkoměrem nebo meteostanicí

Pro prevenci a urychlení léčby doporučuji inhalovat Vincentku, a to pomocí nějakého přístrojového inhalátoru. Pro účely prevence stačí inhalovat jednou denně večer, v případě potíží dvakrát až třikrát denně.

Držíme Vám palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

 

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník včera
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 2 dny
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 7 dny