Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Svědivá vyrážka na těle (ramena, trapézy, záda), výrazně nateklé rty. Nepravidelně provádím půst. Čím to může být způsobeno?

Dobrý den, je mě 40 let a nikdy jsem s tím neměl žádný problém žádné léčení ani léky neužívám . Za poslední dva měsíce mě 7x na těle ( ramena , trapézy a záda )vyskákali fleky jako po bodnutí komárem které svědily a když jsem je škrábal natekly asi 3x víc + 2x mě z těch sedmi osypání natekly rty poprvé jen horní to bylo v neděli po sobotní rodinné oslavě kdy jsem nic nejedl jen čaj a přišla tato reakce a naposled mě natekly oba horní asi 2x a spodní 3x zvětšil svoji velikost ( při poslední reakci je zvláštní že to bylo v noci cca 2 hodiny ráno a to jsem držel půst takže jsem nejedl už 30 hodin žádnou potravinu jen se měl přes den asi 3 litry vlažné vody,3x šálek zeleného čaje, 1x meduňky a 1x pomleté semínka ostropestřece mariánského) .Po osypání jsem použil 30 kapek Fenistilu a do dvou hodin bylo vše v normálu a poslední dvě osypáni lék Zyrtec a taky v pohodě . Stravu mám vyváženou a zdravou ,cvičím co druhý den lehčí fitness a tvrdý alkohol nepiji jen pivo +/- 5 piv za 14 dní.Mám nečeho hodně nebo mě něco chybí nepravidělně v roce provádním půst a očistu střev a jater asi 5x za rok děkuji za infrmaci který orgán by mohl způsobovat tento problém zvlášt to otečení rtů je velmi nepříjemné a na veřejnosti bych se stím nemohl pohybovat většina osypání je na večer nebo kolem půlnoci.

wikingos

Odpověď

Dobrý den,

je možné, že vaše potíže jsou alergického původu. Vypátrání příčiny alergické kopřivky nebo opakujících se otoků je komplikovaná záležitost, téměř detektivní práce. Základem by asi měly být odběry krve  - sedimentace, krevní obraz, základní biochemické vyšetření.

Určitě bych doporučila podstoupit vyšetření k vyloučení infekce v těle - tedy zubní vyšetření, ORL (nosní, ušní, krční) vyšetření, při žaludečních potížích i gastroskopické vyšetření. Vhodné by bylo i kožní vyšetření, alergologicko-imunologické vyšetření.

Vaše potíže mohou být způsobeny stravou - buď samotnou nebo kombinací určité potraviny a následné větší fyzické aktivity. Informace o potravinové alergii můžete najít v článku Diagnostika potravinové alergie a intolerance.

Při výskytu potíží doporučuji zaznamenat, co jste dělal, jedl a pil 24 hodin před výskytem kopřivky/otoku.

Diagnostika je v tomto případě opravdu složitější a nelze ji po mailu rozebrat.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 3 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 4 dny
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 9 dny