Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Ozon u čističek vzduchu

Dobrý den, zakoupili jsme u vás čističku vzduchu Airbi pure a nyní jsem narazila na článek o škodlivosti ozónu. Na čističce tedy ionizátor nezapínám, ale v návodu jsem se dočetla, že tento model není vybaven funkcí generátoru ozónu, a proto tuto funkci není možné nastavit. Mám tedy dotaz, zda pokud mi nesvítí ty stromečky (tj. tlačítko není zapnuté) jestli čistička opravdu žádný ozón neprodukuje? Druhým dotazem je, jak často měnit filtry, jelikož světýlko výměny filtru se mi rozsvítilo až teď, prakticky po třičtvrtě roce. Jestli by nebylo lepší měnit častěji? Děkji

Dagmar Sorkin

Odpověď

Dobrý den,

prakticky každý ionizátor (krom plasmového) produkuje ozon, doporučuji přečíst si článek Čističky vzduchu a ozon - jak je to doopravdy. Produkce ozonu je ale vždy v takovém množství, které nemá vliv na zdraví člověka, někdy jej můžeme ale cítit.

Filtry se mění podle toho, která diodka svítí, mění se celkem 3 filtry + UV lampa. Přesný popis výměny máte v návodě na str. 12 (návod ke stažení). Diody se vždy pravidelně rozsvítí po určitém čase - diody se tedy nerozsvítí, když je potřeba filtr vyčistit (dle aktuálního znečištění), ale podle uplynutí provozních hodin. Pokud jste si vědoma, že čistička má u vás těžší podmínky pro svůj provoz, můžete vyměnit filtry dříve.

Příjemný den, Mirka Nechvátalová

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 18 hodinami
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník včera
  • Rychlé vyřízení objednavky
Ověřený zákazník před 2 dny