Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Může inhalovat i kojenec?

Dobrý den, chtela bych se zeptat, jestli můžeme používat inhalator u 6 měsíčního miminka.Jaký typ je nejlepší,kolikrát denně inhalovat a jak je to s vetranim,jestli se ma vetrat před inhalaci a po inhalaci už ne? Děkuji.

Petra

Odpověď

Dobrý den,

ano, inhalovat pomocí inhalátoru může i velmi malé miminko.

Doporučuji zvolit buď ultrazvukový nebo tzv. MESH inhalátor, které jsou oproti kompresorovým tiché. MESH inhalátor má velikou výhodu v praktičnosti použití, zvláště pro malé děti, které nemusí být při inhalaci, kdy je třeba před obličejem přidržovat masku, zcela klidné. Více o MESH inhalátoru zjistíte v recenzi.

Další možností jsou pak klasické ultrazvukové - buď Laica MD6026, což je základní inhalátor, zcela jednoduchý na ovládání, se slušným rozprašovacím výkonem, pro běžné potřeby zcela dostačující. U produktu máte možnost zhlédnout i video, jak se inhalátor obsluhuje. Nebo pak velmi kvalitní inhalátor s velkým rozprašovacím výkonem Fazzini F202.

Preventivně inhalujte 1x denně, nejlépe před spaním, jsou-li patrné příznaky onemocnění, inhalujte 2x denně – ráno a večer, v průběhu nemoci i 3x denně. Více o inhalování se dočtete v článku Jak správně inhalovat, aby byla prevence co nejúčinnější, případně další informace jak a kdy inhalovat najdete i v tomto článku.

Větrejte nejlépe před inhalací, nevím, kde bydlíte, zohledněte, jaká je situace s ovzduším venku – smog apod.

Inhalátor můžete využívat i Vy nebo další členové domácnosti, inhalování je prospěšné všem.

Nevím, pro jaké přesně účely inhalátor potřebujete, při časté nemocnosti je kromě inhalátoru velmi dobrým opatřením v domácnosti kvalitní čistička vzduchu a také je dobré vědět, jakou máte v domácnosti vlhkost, která by se měla optimálně pohybovat kolem 50 %.

V případě jakýchkoli otázek či konzultací se na nás můžete obrátit i telefonicky 602 813 222, 722 922 920.

Ať se daří

Táňa, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Rychlé vyřízení objednavky
Ověřený zákazník před 9 hodinami
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 12 hodinami
„Rychlé dodání, kulantní jednání (mnou původně objednaný nesprávný rozměr obchod promptně vyřídil).“
Ověřený zákazník před 7 dny