Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Aromaterapie při lehké alergii

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Už delší dobou trpím lehčí alergií.. byla jsem s tím už několikrát na elrgologii, ale prý to neni nic vážného. Je to spíše taková neustálá rýma. Co jsem se tak koukala tak je dnes hodně populární aromaterapie a všichni to chváli, ale nevím jestli to zkusit. Našla jsem si tento esenciální olej www.alchymystique.cz/eshop/eukalyptus-modry s tím, že bych ho dávala do aromadifuzéru. Uvádí se u něj, že působí na alergii a rýmu. Myslíte, že to má smysl? Děkuju za odpověď

Tereza

Odpověď

Dobrý den, Terezo,

aromaterapie nepatří mezi oficiální léčebné směry, zejména z důvodu nedostatku vědeckých důkazů. Ačkoli samotná rostlina může mít známé léčebné účinky, je velmi těžké určit, jaká koncentrace jejího éterického oleje by musela být přítomna ve vzduchu, aby pro vás měla nějaký přínos. Nedokážeme vám tedy říct, jestli pomůže vyléčit rýmu, natož tu alergickou, ale je známo, že eukalyptové silice, podobně jako mátové a další "větrové" druhy, usnadňují dýchání, protože uvolňují dýchací cesty. Čili minimálně léčbu rýmy zpříjemní. 

Z dlouhodobého hlediska je určitě vhodnější pátrat po příčině vaší alergické rýmy. Kdybyste například byla přecitlivělá na alergeny roztočů, snížením těchto alergenů ve vašem bytě by došlo ke zlepšení vašeho zdravotního stavu. 

Do té doby pro pravidelnou péči o dýchací cesty doporučujeme používání inhalátoru

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 19 hodinami
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník včera
  • Rychlé vyřízení objednavky
Ověřený zákazník před 2 dny