Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Svědění kůže různě po těle – může to být alergie?

Dobrý den, už asi měsíc mě trápí svědění kůže různě po těle. Začne to třeba na hlavě a pokračuje až na záda. Na kůži mi potom vyskočí bílé pupínky - kopřivka. Lékař mi provedl odběry krve, všechno vyšlo v pořádku, i potravinové alergie vyšly negativně. Může se svěděním projevovat např. i alergie na roztoče? Antihistaminika mi pomáhají, ale už jsem bezradná. Děkuji za odpověď.

Jana

Odpověď

Dobrý den, Jano,

ano, kopřivka patří mezi jeden z projevů alergie. U přecitlivělosti na inhalační alergeny, jako jsou roztoči, pyly či zvířata, se sice častěji objevují dýchací obtíže, ale ani ty na pokožce nelze vyloučit. 

I když se to nemusí podařit, má smysl se snažit vypátrat konkrétní spouštěč vaší kopřivky. Sledovat, co jste před nástupem obtíží dělala, kde jste byla a co jste konzumovala. Ideálně si to i zapisovat. Pokud jste podstoupila testování alergenů na alergologii, určitě vám nemohli otestovat všechny existující alergeny, to je nemožné. Tímhle způsobem můžete alergologovi napovědět, co má příště otestovat.

Než se podaří spouštěč odhalit, bohužel budete muset příznaky tlumit antihistaminiky. Zároveň je vhodné nevystavovat se zbytečně stresu a snížit míru konzumace potravin, které v těle zvyšují hladinu histaminu. Ten totiž podporuje svědění kůže.

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 3 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 4 dny
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 9 dny