Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Škrábání v krku, zahlenění a zvýšená teplota jako příznaky alergie

Dobrý den, Už skoro dva měsíce se potýkám se škrábáním v krku a zvýšeným zahleněním v téže oblasti, aniž by můj problém byl přijatelně vyřešen. Testy u obvodní ani na ORL nic nezjistily. Testován jsem byl i na Covid. Krom zanícené sliznice jsem většinou víceméně pořádku. Nutno dodat, že zde jsou i dny, kdy jsem skoro dobrý, ale také i dny, kdy mě škrábe v krku opravdu hodně. Napadl mě reflux jícnu, ale tam jsem zaléčen už dlouho, a sice Omeprazolem. Navíc spím skoro v sedě, takže není prakticky možné, aby se mi kyselé šťávy dostaly do krku. Chtěl bych se zeptat, jestli se takto může chovat alergie (zánět v krku, zahlenění, občasné teploty okolo cca 37,3°C, občasná schvácenost a únava)? Nutno dodat, že stejné příznaky jsem měl i v minulosti, nicméně ty netrvaly nikdy tak dlouho a obvykle zmizely stejně rychle, jak mizí nachlazení, tedy po týdnu až dvou. Už začínám být docela zoufalý. Každopádně předem děkuji za odpověď. Karel

Karel

Odpověď

Dobrý den, Karle,

pro alergii na vzdušné alergeny (pyly, roztoči, zvířata atd.) jsou typickými projevy spíše vodnatá rýma anebo kašel (zánět hrtanu nebo průdušek). Nicméně i krk může být alergickým zánětem postižen, respektive mandle a nosohltan, zvlášť pokud máte zmíněné sklony k refluxu, který zvyšuje citlivost této oblasti. Únava se objevuje docela často a ani lehce zvýšená teplota se nedá vyloučit, byť ta častá není. 

Nedá se vyloučit ani lehčí virová infekce v krku, jejíž trvání je prodlouženo povinným používáním respirátoru. Rozhodně tedy neuděláte chybu, když svého praktického lékaře požádáte o doporučení na alergologii a imunologii. Specialista by mohl sérií testů na příčinu vašich potíží přijít. Snad se vám podaří najít nějakého s krátkou čekací dobou.  

Od potíží vám může ulevit každodenní inhalace

Držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Vše proběhlo perfektně. Rychlé dodání.“
Ověřený zákazník před 3 dny
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 9 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 10 dny