Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Odér vycházející z čističky vzduchu po spuštění

Dobrý den, před cca měsícem jsme u vás zakoupili čističku vzduchu Winix Zero Pro s náhradními filtry. Nedávno jsem se nad ní naklonila a vzduch, který se z ní vrací byl něčím cítit. Zavřela jsem ji tedy na chvíli do malé místnosti a když jsem se vrátila, cítila jsem to i v té místnosti. Je to v pořádku? Na začátku mi přišlo, že je zcela bez zápachu. Napadá vás v čem může být problém? Díky 

Renáta

Odpověď

Dobrý den, Renáto,

filtry v čističkách vzduchu, zejména HEPA filtr, na sebe mohou za určitých okolností navázat pachy z prostředí, ve kterém je čistička používána. Může jít třeba o složky parfémů, čisticích prostředků, kouře nebo jiných aromatických látek, které se v místnosti objevily. Čistička je nestačila odbourat, například proto, že byla uživatelem vypnuta, než stačila svou práci dokončit, anebo proto, že nebyla v provozu, když se znečištění objevilo. Po příštím zapnutí pak může část těchto aromatických látek ze svých útrob krátce uvolňovat. Je to docela běžný jev.

Doporučujeme toto řešení: Nechejte čističku několik minut běžet na nejvyšší otáčky, při správně dimenzované čističce by to mělo být max. 15 minut. Proud vzduchu z HEPA filtru usazený nežádoucí odér vyžene a další filtrační stupně jej rozloží.

Jsme vám k dispozici pro případ jakýchkoli doplňujících dotazů.

Ať se vám daří,
Michal, ProAlergiky

Související dotazy v poradně

Dotaz k produktu 6004
Dotaz k produktu 6054
Dotaz k produktu 6061
Dotaz k produktu 6070

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • skvělá cena
  • rychlý bezproblémový obchod
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 9 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 13 dny