Odpověď na dotaz
Dobrý den,
mám 14,5 letého syna, který nikdy nebyl na nic alergický. Před 3-mi měsíci jsme položili novou laminátovou podlahu ve dvou místnostech a 4 dny po položení se syn poprvé osypal. Za 4 dny zkolaboval (anafylaktický šok) byl v nemocnici, kde se ještě 4 dny nově vyséval. Tvrdili, že to bude nejspíše potravinová alergi, ale v testech nic nevyšlo. Podlahu nejprve vyloučili.(po druhém kolapsu, který následoval 6 týdnů po prvním, jsme si vyžáli chemické složení podlahy a obsahuje formaldehyd) Bral měsíc Medrol ve vyšších dávkách, 2xdenně Aerius a stále se osypával. Jedl pouze piškoty, rohlíky, vařené maso...Vyloučené měl až do potvrzení i mléčné výrobky. Po 6-ti týdench došlo znovu k anafylaktickému šoku a byl mu nasazen Nalkrom 5x denně před jídlem k tomu 2x denně aerius a přesto se osypával. Pak byl v jiné nemocnici, kde pani doktorka podle fotek osypání a jídelníčku vyloučila potvravinovou alergii i kopřivku a po povídání si byla na 99% jistá alergií na formaldehyd, že se může vysejvat ještě 6 týdnů po kontaminaci(Po vysetí se to vždy zhoršovalo, červené fleky, větší výsev, pak hůře polykal až nemohl dýchat). Podlahu jsme okamžitě vyhodili a udělali dlažbu, ale zapomněli jsme, že mají v pokojíčku police z dřevotřísky (ty jsme teď odstranili také). Po propuštění byl "čistý" a jelikož jsme dělali dlažbu, spal v přízmí u rodičů. V pokojíčku spal jeden den, než jsme odstranili police a je znovu celý vysetý. Může jednodenní pobyt v místnosti s formaldehydem toto znovu nastartovat ? A jaké léku na takovou alergii nejlépe použí? Teď ještě má angínu a Penbene a nevím, jestli mu to nezhoršují i antibiotika.
Předem moc děkuji za odpověď.
Radka Majerníková

Zkušenosti s alergií na formaldehyd v takovéto podobě ve své praxi nemám. Na všechny alergie se používají léky s podobným účinkem, antihistaminika. Mezi novější a účinné léky patří Xyzal a Aerius. Další léky ordinuje podle aktuálního stavu lékař.
MUDr. Eva Orálková
Podobné: Ostatní
Datum vložení dotazu: 02.02.2010
Bylinná léčba ekzému, astmatu a alergií: Přehled užitečných léčivých rostlin
Bylinná léčba, odborně fytoterapie je podle odborníků na tuto problematiku schopna...
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví
Smog, zhoršené rozptylové podmínky, překročené imisní limity či inverzní charakter...
Čistička vzduchu – ano, či ne?
V první řadě se musíme zamyslet nad tím, proč vlastně čističku vzduchu chceme...
Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba
Syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého střeva či IBS (z anglického...
Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie
Jak předcházet hromadění alergenů? Jaká pravidla platí pro nejběžnější alergie - na...
Zvlhčování vzduchu – jak na to
Častá nemocnost, astmatické potíže, krvácení z nosu nebo suchá pokožka mohou být...
1 325 odpovědí
Poslední dotaz: Dobry den, s mojou partnerkou uz dlhsiu dobu riesime rozne reakcie jej tela na nase spolocne kontakty. Najprv to boli zapaly mocovych ciest a...