Odpověď na dotaz
Imunoglukan a alergia, eozinofilová nádcha a vazomotorická nádcha
Dobry den,uz rok zapasim s neustalim soplenim,asi alergia. A tu su moje otazky.1., Ak zacnem uzivat imunoglukan p4h tak ten je na podporu imunity a alergia je vlastne prehnana reakcia organizmu takze nespravim opak ze este viac tu imunitu nabudim a zacne reagovat este prehnanejsie? 2 otazka, na internete som sa docitala ze mozem trpiet eozinofilovou nadchou,co to znamena ze ak mam zvysene eozinofily tak to je ta nadcha vlastne alergicka nadcha a na toto vysetrenie sa bere krv alebo vyter z nosa,kedze som citala aj o tom vytere.
Dalej ma zaujima vazomotoricka nadcha,ako vylucim ze ju nemam,su na to testy alebo co ju sposobuje,ze vraj prach,rozne vypary ale potom nechapen preco sliznica nosa by zacala nato reagovat soplenim,co som dobabrala potom. Este zvazujem ci nejake jedlo nemoze sposobovat spustanie nadchy,ci nemam histaminovu intoleranciu,moze sa to tiez prejavovat nadchou? Lebo aj migreny mavam. Inak alergo testy mam negativne. Dakujem za odpoved
Dobrý den, Jano,
to je celá série otázek, takže pojďme postupně:
1. Beta-glukany a alergie: Glukany podporují správnou funkci imunitního systému, to znamená, že působí i proti přehnaným reakcím, k jakých dochází při alergii.
2. Eosinofilní rýma (nádcha): Přesně tak, jde o jiný název pro alergickou rýmu. Diagnostikuje se pomocí imunologických testů - na kůži nebo z krve. Snahou je najít alergen, který rýmu spouští.
3. Vazomotorická rýma (nádcha): Takto se označuje rýma, při které je nosní sliznice extrémně citlivá na různé podněty, jako jsou změny teploty nebo různé dráždivé látky ve vzduchu (kouř, chemikálie apod.). Cílem léčby je najít podnět, který problémy spouští. To se ale ne vždy povede. Při dlouhodobé neodborné léčbě hrozí závislost na některých nosních lécích. Podívejte se také na související dotaz Vazomotorická nádcha a alergia.
4. Rýma jako reakce na potraviny: Ano, tato možnost také existuje. Rýmou se může projevovat potravinová alergie (i když to není častý jev) nebo Vámi zmíněná histaminová intolerance. Tato choroba je způsobena nedostatkem enzymu, který se stará o odbourávání histaminu. A histamin se jednak může vytvářet přímo v těle, jednak se vyskytovat přímo v některých potravinách. Migréna je také jedním z možných projevů této intolerance. Takže se se svým alergologem nejprve poraďte o této variantě.
Mějte se hezky,
Michal, ProAlergiky.cz
Podobné: Ostatní
Datum vložení dotazu: 27.07.2013
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví
Smog, zhoršené rozptylové podmínky, překročené imisní limity či inverzní charakter...
Čistička vzduchu – ano, či ne?
V první řadě se musíme zamyslet nad tím, proč vlastně čističku vzduchu chceme...
Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba
Syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého střeva či IBS (z anglického...
Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie
Jak předcházet hromadění alergenů? Jaká pravidla platí pro nejběžnější alergie - na...
Zvlhčování vzduchu – jak na to
Častá nemocnost, astmatické potíže, krvácení z nosu nebo suchá pokožka mohou být...
Laryngitida u dětí
Laryngitida neboli zánět hrtanu je velkým strašákem pro mnoho rodičů. Malé dítě se...
1 321 odpovědí
Poslední dotaz: Asi od ledna mě začali pálit rty. Nezačal jsem brát nový lék ani jsem nezměnil jídlo. Postupně mi rty uvnitř otekly a pálí. Zkouším vynechávat...