Infolinka 541 212 450


Čističky vzduchu - nová kvalita vašeho života

Několikastupňový filtrační systém čističek Coway

Několikastupňový filtrační systém čističek Coway


V posledních letech se stále více mluví o biopotravinách a zdravém životním stylu. Biopotraviny se staly vítanou změnou v jídelníčku lidí, kteří si uvědomují rozdíl v kvalitě potravin, které konzumují. Pomalu se učíme měnit stravovací návyky s pozitivním dopadem na naše zdraví. Kvalitu vody, kterou pijeme, sledujeme již řadu let. Raději kupujeme balenou vodu nebo si ji doma filtrujeme. Jak je to ale se vzduchem? Vnímáme dostatečně kvalitu vzduchu, který dýcháme? Můžeme kvalitu vzduchu, který dýcháme vůbec ovlivnit? Jednoznačná odpověď na otázku je ANO s čističkami vzduchu, můžeme.

Proč používat čističky vzduchu?

Víte, že kvalita vzduchu v uzavřených místnostech bývá až 10× horší, než venku? V místnostech přitom trávíme až 90% veškerého času. Člověk se nadechne zhruba 22 000 krát za den a spotřebuje 15 kg vzduchu. Znečištěný vzduch bývá jednou z hlavních příčin vzniku alergií a onemocnění horních cest dýchacích. Vyvolává bolest hlavy, pálení v očích a má velký vliv na naši únavu. Je alarmující, že za posledních 10 let vzrostl počet alergiků mezi dětmi a novorozenci na neuvěřitelných 30%.

Co vlastně dýcháme?

Vzduch, který dýcháme, obsahuje řadu znečišťujících látek v pevném a plynném skupenství. Vdechnuté částice o velikosti větší než 5 µm se zachycují v horních cestách dýchacích a člověk je následně vykašle, vysmrká nebo spolkne. Tyto částice jsou pak detoxikovány v žaludku, případně v játrech. Částice o velikosti menší než 5 µm se zachycují v plicních sklípcích, kde vyvolávají dýchací potíže. Je vlastně s podivem, že se více aktivně nezajímáme o kvalitu vzduchu, který je pro náš život vlastně nezbytný. Na trhu existují efektivní a cenově dostupné čističky vzduchu, které dovedou vyčistit vzduch v uzavřených místnostech od prachu, kouře, mikroorganismů, pachů, virů a bakterií. Čističky vzduchu jsou něco jako„pračky na vzduch“. Účinně vyperou vzduch, který dýcháme. Používání čističky vzduchu snižuje dokonce riziko onemocnění chřipkou až o 90%.

Čističky vzduchu podle technologie čištění

Čističky vzduchu se liší podle použité technologie čištění. Vybrat si můžete ionizační čističky vzduchu, čističky s HEPA filtrem, čističky založení na technologii čištění ozónem, nebo ultrafialové čističky vzduchu. S jednotlivým druhem čističek Vás blíže seznámíme níže.

Čističky vzduchu s ionizační (elektrostatickou) technologií

Ionizační (elektrostatická) technologie – obohacuje vzduch o biologicky příznivé lehké záporné ionty, které působí prokazatelně příznivě na naše zdraví, na psychiku a imunitní systém. Vzduch, který je nabitý zápornými ionty je svou kvalitou přirovnáván ke vzduchu v lese nebo u vodopádů. Nevýhodou této technologie je, že nedokáže likvidovat mikroorganismy.

Čističky vzduchu s HEPA filtrem

Technologie čištění HEPA filtrem – velice účinně odstraňuje pevné částice ve vzduchu a částečně zachycuje i mikroorganismy. Nevýhodou je, že nedokáže absorbovat plyny a pachy. Čističky vzduchu s ozónovou technologií Ozónová technologie – zachycuje pachy a mikroorganismy. Ozón, jako výborný sterilizátor vzduchu odstraňuje nebezpečné látky pro astmatiky a alergiky. Princip je založen na tom, že v čističce se vytváří ozón, který sterilizuje vzduch od virů a bakterií a odstraňuje pachy a kouř. Nevýhodou této technologie je, že nezachycuje pevné částice jako je prach nebo kapalný aerosol. Čističky vzduchu s ultrafialovou technologií Ultrafialová technologie – dokonale ničí mikroorganismy, jako jsou bakterie, viry a plísně. Stejně jako ozónová technologie však nedokáže eliminovat pevné částice ve vzduchu

Čističky vzduchu COWAY

Výše popsané technologie velice účinně čistí vzduch v uzavřených místnostech, ale žádná z nich však není zcela univerzální. Na českém trhu dnes již seženete čističky, které tyto technologie kombinují. Mezi tyto čističky vzduchu patří výrobky korejské značky COWAY, která je průkopníkem ve vývoji čističek vzduchu. Ve své vývojové centrále zaměstnává více než 250 vědců a specialistů z oboru. Čističky vzduchu COWAY používají k filtraci vzduchu několikastupňového filtračního systému. Tento filtrační systém obsahuje několik na sobě nezávislých filtrů s různou funkcí.

Čističky vzduchu Coway se vám přizpůsobí!

Některé čističky vzduchu Coway mají dokonce volitelnou konfiguraci filtrů dle potřeb uživatele, ten si pak může vybrat, pro jaký účel bude v daný moment čističku používat. Podle toho může zvolit jeden z pěti volitelných filtrů (protialergenní, protichřipkový, legionella, formaldehydový nebo protiprachový filtr). Všechny čističky značky COWAY jsou vybaveny předfiltrem, který zachycuje vlasy, chlupy a další pevné částice před vniknutím do přístroje a chrání tak ostatní filtry umístěné v čističce. Zároveň jsou tyto čističky vybaveny speciálním HEPA filtrem vyvinutým firmou COWAY, který je napuštěn antibakteriální a protiplísňovou látkou, která odstraňuje prach, bacily a další znečišťovatele ovzduší.

PR článek

http://www.pennyelektro.cz/coway


Články na podobné téma