Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Recenze: multivitamin s probiotiky Bion 3

Recenze: multivitamin s probiotiky Bion 3

Kombinace multivitaminu, multiminerálu a probiotik v jedné tabletě se jeví jako zajímavý a finančně výhodný nápad. Takových přípravků je však na trhu velmi málo. Jeden z nich si podrobněji představíme: Bion 3.

Komu je určen

Doplňování vitaminů a minerálů je vhodné pro lidi, kteří konzumují jednotvárnou a nezdravou stravu, dále pro kuřáky, vrcholové sportovce, osoby pod silným stresem nebo s oslabenou imunitou.

Užívání probiotik je mimo jiné doporučováno osobám se zažívacími problémy, které mohou být způsobeny potravinou alergií, potravinovou intolerancí nebo střevní infekcí. U probiotik se předpokládá příznivý vliv na rozvoj a správné fungování imunitního systému, proto mohou být užitečná například pro atopiky, lidi se sklony k častým respiračním infekcím nebo starší osoby.

Přípravky Bion 3 nejsou určeny dětem do 12 let a těhotným či kojícím ženám.

Varianty

Produkt Bion 3 se vyrábí ve dvou verzích: základní verze „Protect“ pro větší děti a dospělé a verze „50+“ pro starší osoby. Rozdíly jsou popsány níže v odstavci Původ a složení.

Jak funguje

Princip tohoto kombinovaného přípravku spočívá v tom, že probiotické bakterie napomáhají vstřebávání živin z potravy. Tím pádem zlepšují využití přijímaných vitaminů a minerálů.

  • Multivitaminová složka doplňuje vitaminy, které vlivem nezdravého životního stylu řadě lidí chybí.
  • Multiminerální složka doplňuje minerální látky a stopové prvky. Mnoho z nich je potřeba pro správné zapojení vitaminů do různých procesů v těle.
  • Probiotická složka se skládá z bakterií, které se v lidských střevech běžně vyskytují a plní řadu úkolů. Probiotika ve střevní mikroflóře brání množení škodlivých mikroorganismů, jsou tak důležitou součástí imunitního systému. Pomáhají při trávení laktózy a dalších živin.

Obal tablety je odolný vůči žaludečním kyselinám, a tak se obsah tablety rozpouští až v tenkém střevě. To je důležité zejména pro funkčnost probiotických kultur.

Zajímavé informace přinesla studie z roku 2005. Bion 3 díky obohacení o probiotickou směs zkracuje dobu nemocnosti při rýmě a nachlazení a zároveň zmírňuje jejich příznaky.  

Jak se používá

Polyká se jedna tableta denně, zapíjí se tekutinou.

Balení a cena

Doplněk stravy Bion 3 se vyrábí v balení po 30 nebo 60 tabletách, tzn. na jeden nebo dva měsíce užívání.

Cena 30tabletových balení se v internetových lékárnách pohybuje kolem 185 Kč, cena 60tabletových balení kolem 300 Kč.

Složení a původ

Produkt obsahuje 12 vitaminů, 12 minerálních látek a stopových prvků a 3 kmeny probiotických bakterií. Mezi pomocnými látkami je uveden i inulin, což je rozpustná vláknina, která slouží jako zdroj energie pro probiotické bakterie.

Skladba vitaminů, minerálů a probiotik je u Bionu 3 50+ stejná jako u varianty Protect. Varianta určená lidem nad 50 let je však navíc obohacena o rostlinné výtažky – lutein, ženšen a borůvka.

Výrobcem doplňků Bion 3 je německá firma Merck Selbstmedikation. Distributorem pro Českou republiku je Merck, spol.s.r. o.

Klady

Spojení multivitaminu, multiminerálu a probiotika do jednoho přípravku je pro spotřebitele výhodné. Tři různé přípravky by dohromady stály citelně více a znamenaly by polykání tří různých tablet.

Zmíněné tři skupiny živin, tj. vitaminy, minerály a probiotika, jsou v tabletě uloženy v samostatných vrstvách. Jde o patentovaný výrobní postup. Cílem je, aby se jednotlivé složky v tabletě nemohly před spotřebou vzájemně ovlivňovat a snižovat svou kvalitu.

Rozložení vrstev v tabletě Bionu 3
Rozložení vrstev v tabletě Bionu 3
Probiotická složka je šetrně vysušena, aby si mléčné bakterie zachovaly svou životaschopnost. Výrobce garantuje přítomnost minimálně deseti milionů takových bakterií v jedné tabletě.

Tablety se díky hladkému povrchu dobře polykají.

Zápory

Žádné zásadní nedostatky jsme neobjevili. Mnoho výrobců, včetně tohoto, údaj o množství životaschopných probiotických jednotek (CFU) na obalu uvádí ve vědeckém exponenciálním zápisu typu 1 × 107, který je pro řadu lidí nesrozumitelný.

Doporučení portálu ProAlergiky.cz

Lidé s alergiemi, ekzémy, astmatem, častým nachlazením a dalšími projevy nesprávně fungujícího imunitního nebo zažívacího systému by se měli snažit jíst kvalitní stravu bohatou na vitaminy a další potřebné živiny. To však v dnešním hektickém světě může být obtížné, případně k tomu chybí dostatek vůle. Proto je občas dobré preventivně doplnit jídelníček o přípravek, jako je právě Bion 3.

 

Máte s tímto výrobkem zkušenosti? Přidejte komentář pod článek.

Související články

7 důvodů proč používat čističku vzduchu
7 tipů, jak držet ekzém pod kontrolou
Agresivní pyl ambrozie je nevítaným hostem domácností alergiků

Související články

7 důvodů proč používat čističku vzduchu
Připravili jsme pro vás 7 důležitých argumentů, proč by mohla být čistička vzduchu prospěšná právě pro vás.
Astma
7 důvodů proč používat čističku vzduchu
7 tipů, jak držet ekzém pod kontrolou
Atopický ekzém, je poměrně časté chronické kožní onemocnění, které postihuje dospělé i děti. Trpí jím až 20 % populace...
Alergie na lepek (mouku) Atopický ekzém Alergie na mléko Alergie na potraviny
7 tipů, jak držet ekzém pod kontrolou
Agresivní pyl ambrozie je nevítaným hostem domácností alergiků
Odkvetením travin pylová sezona nekončí. V srpnu a září jsou hlavními alergeny pelyněk a ambrozie. Jsou to plevelné byliny...
Alergie na pyl
Agresivní pyl ambrozie je nevítaným hostem domácností alergiků
Alergenové vakcíny
„Dobrý den, pane doktore, mám alergickou rýmu a astma. Několik let chodím na alergologii a při poslední kontrole mi naše...
Alergenové vakcíny
Alergeny v domácnosti
Úprava domácího prostředí alergika patří vedle pravidelné spolupráce s ošetřujícím lékařem, k významným možnostem zlepšení...
Alergeny v domácnosti
Alergeny v potravinách: Jak zjistit, který vám vadí
Nežádoucí reakce po konzumaci potravin jsou zcela běžný jev. A potravinová alergie přitom nemusí být jediným vysvětlením...
Alergie na potraviny
Alergeny v potravinách: Jak zjistit, který vám vadí
Alergici, pozor na burčák
Alergickou reakci na vosí jed může spustit čerstvá hroznová šťáva nebo mladé víno, tvrdí španělští lékaři, kterým se prý...
Alergie na včelu, vosu a jiný hmyz Alergie na potraviny
Alergici, pozor na burčák
Alergická rýma
Alergická rýma je definována jako alergický zánět nosní sliznice. Projevuje se kýcháním, svěděním, hypersekrecí a ucpáním...
Alergická rýma

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • V pátek jsme objednali, v úterý zboží dorazilo.
Ověřený zákazník před 7 hodinami
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 3 dny
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 3 dny