Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Protiroztočové povlaky   >   Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Protiroztočové povlaky ProtecSom Protiroztočové povlaky ProtecSom v obalu Protiroztočové povlaky ProtecSom – přikrývka a matrace Protiroztočové povlaky ProtecSom – polštář Protiroztočové povlaky ProtecSom
náš tip
zaručená účinnost
Sady povlaků třídílné (polštář, přikrývka, matrace)
Sady povlaků dvoudílné (polštář, matrace)
Povlaky na matraci
Povlaky na polštář
Povlaky na přikrývku
CHCETE SI DOBŘE VYBRAT? S VÝBĚREM protiroztočových povlaků VÁM ODBORNĚ PORADÍME

Protiroztočové povlaky ProtecSom ze 100% bavlny pro matrace, polštáře i přikrývky. Jsou vyrobeny z látky, která díky minimálním mezerám mezi vlákny (menším než 6 mikronů) nepropouští k alergikovi roztoče a jejich alergeny přítomné v matracích, polštářích a peřinách.

Vystaveno v showroomu
Vystaveno v showroomu
Tento produkt si také můžete prohlédnout a zakoupit v našem showroomu:
Brno-Řečkovice, Praha-Štěrboholy.

Hlavní přínosy povlaků ProtecSom

 • výrazně omezují alergické reakce – zabraňují průniku roztočů z lůžka k alergikovi
 • dlouhá životnost – prodloužená záruka 10 let
 • maximální komfort 100% bavlny
 • prokázaná účinnost – úleva od příznaků alergie doložená studiemi na pacientech

Obecné informace o protiroztočových povlacích, jak účinkují, jak se používají, najdete v úvodním textu sekce Protiroztočové povlaky.


Potřebujete se o povlacích poradit? Volejte 541 212 450


Okamžitá účinnost a 100% ochrana před roztoči

Protiroztočové potahy plní svou funkci od první noci po nasazení. Mikrovláknová textilie ProtecSom je tkána speciálním patentovaným postupem, při kterém jsou bavlněná vlákna stlačována k sobě. Taková textilie má pak mezery mezi vlákny maximálně 6 mikronů (0,006 mm) velké, a tvoří tak bariéru neprostupnou pro roztoče a jejich alergeny.

Jak fungují protiroztočové povlaky

Účinnost doložená studií

Výsledky dlouhodobé studie na 52 pacientech potvrzují výrazný pozitivní vliv používání povlaků ProtecSom na kvalitu života osob s alergií na roztoče. Celkové příznaky sledovaných pacientů poklesly o 62 % a konkrétně dýchací potíže dokonce o 69 %. Podrobnosti najdete v dokumentu v části Ke stažení níže na této stránce. 

Povlaky aktivně doporučuje řada alergologů jako jedno z nejdůležitějších protiroztočových opatření. 

Maximální komfort díky bavlně

Narozdíl od syntetických druhů povlaků, které mohou v lůžku šustit, klouzat nebo se nafukovat, přítomnost těch bavlněných ani nezaznamenáte. Bavlna je dokonale prodyšná, a tak člověku vytváří optimální klima, díky kterému se tělo tolik nepřehřívá.

Investice, která se vrátí

Při pořízení povlaků proti roztočům nemusíte kupovat drahé speciální matrace ani peřiny. Také odpadá neustálé praní polštářů a peřin kvůli roztočům. Tím ušetříte spoustu času i peněz. Výrobce garantuje, že si povlaky zachovají plnou funkčnost i po 100 vypráních. Při doporučovaném praní 2× ročně vám tedy budou sloužit minimálně 50 let. Zároveň výrobce poskytuje záruku 10 let.

Materiály bez chemie bezpečné i pro kojence

Získaný certifikát ÖKO-TEX třídy 1 prokazuje, že povlaky neobsahují žádné toxické látky, a jsou tedy zcela bezpečné i pro kontakt s citlivou dětskou pokožkou. Bezpečnost výrobku dokládají i výsledky testů provedených Státním zdravotním ústavem v ČR.

Certifikát ÖKO-TEX třídy 1

Certifikovaná nadstandardní kvalita výroby

Výroba povlaků Protecsom je certifikována dle mezinárodní normy ISO 13485 pro zdravotnické prostředky. Ta stanovuje mnohem přísnější požadavky na kvalitu a spolehlivost, než platí pro výrobu běžného zboží. 


Přijďte se podívat, jak jednoduše se povlaky aplikují, a vyzkoušejte si je přímo v naší prodejně v Brně


Profesionální řemeslné zpracování

Povlaky ProtecSom jsou šity tak, aby byly v plném rozsahu zachovány protialergické vlastnosti látky. Těsné švy, kvalitní zip a další technologické „vychytávky“ minimalizují možnost vzniku míst, kudy budou pronikat alergeny.

Složení

 • 100% mikrovláknová bavlna, kvalitní plastový zip
 • Bez chemické úpravy

Použití

 • Povlaky navlékněte na matraci a lůžkoviny, uzavřete bezpečným zipem
 • Na povlaky navlečte čisté povlečení, které běžně používáte
 • Před prvním použitím povlaků je vhodné matraci vysát a polštář i přikrývku vyprat
 • Před prvním použitím povlaky vyperte

Údržba

 • Povlaky se doporučuje prát maximálně 2krát ročně (častější praní není doporučováno kvůli množení roztočové populace).
 • Perte při teplotě 60 °C v běžných pracích prostředcích.
 • Při praní se nedoporučuje používat bělicí a avivážní prostředky.
 • Sušení v sušičce je možné.
 • Nežehlí se.

Cenové zvýhodnění sad

 • Cena třídílných sad protiroztočových povlaků je zhruba o 20 % nižší než cena samostatně kupovaných povlaků.
 • Cena dvoudílných sad protiroztočových povlaků je zhruba o 8 % nižší než cena samostatně kupovaných povlaků.

Nestandardní rozměry

 • Povlak o pár centimetrů větší, než je matrace, polštář nebo přikrývka, je možné s klidným svědomím použít. Přebytečná část látky se totiž zahne a zamaskuje běžným povlečením.
 • Povlak by však neměl být menší, protože jeho přílišné napnutí by mohlo snižovat jeho účinnost. Potřebujete-li některý kus v jiné velikosti, kontaktujte nás prosím na e-mailu info@proalergiky.cz nebo na naší infolince.

Zaručená účinnost ProAlergiky.cz

Tento certifikát garantuje, že daný produkt splňuje výrobcem udávané parametry, má pozitivní vliv na zdravotní stav osob s alergií, astmatem nebo atopickým ekzémem a je těmto osobám doporučován odbornou veřejností. Dále certifikát zaručuje, že produkt byl spotřebitelsky nebo redakčně testován a má kladné recenze dohledatelné ve veřejně přístupných zdrojích.

zaručená účinnost

Odborné hodnocení ProAlergiky.cz

Vybrali jsme to nejlepší. Protiroztočové povlaky ProtecSom patří mezi nadstandard ve své kategorii. Kromě toho, že beze zbytku plní požadavky na nepropustnost roztočových alergenů, nabízejí vysoký komfort v podobě 100% bavlny. Povlaky ProtecSom mají účinnost dokladovanou řadou studíí a testů, proto se za ně staví většina lékařů. Investice do povlaků se vyplatí.

 • vynikající protiroztočové vlastnosti
 • okamžitý nástup účinku
 • hladký a poddajný přírodní materiál
 • velmi snadná údržba
 • záruka 10 let
  Výrobce: ProtecSom

  Standa, 4. 2. 2023

  Dobrý den, koupil jsem si zdravotní polštář kvůli problémům s krční páteří (JYSK Polštář WELLPUR KYRKJA 40x60x11/9) a potřeboval bych na něj protiroztočový povlak. Můžete mi poradit jaký mám vybrat? Děkuji.

  Tým Proalergiky.cz, 4. 2. 2023

  Dobrý den,

  můžete použít větší rozměr, který zahnete. Protiroztočové povlaky se používají jako "druhá sypkovina" a na ně dáte klasické povlečení. Bohužel nemáme v nabídce povlak na tento typ polštáře.

  Hana, ProAlergiky CZ

  Pavlina Černohouzová , 10. 1. 2023

  Dobrý den, prosím o radu, potřebuji pro dceru protiroztocove potahy. V nabídce mate dva sety buď od Nanospace nebo od Protecsom. Jen se chci zeptat, jestli je jedno který koupím nebo jaký mezi povlaky rozdíl. Moc dekuji hezky den Cernohouzova

  Tým Proalergiky.cz, 10. 1. 2023

  Dobrý den,

  oba výrobci zaručují účinnost svých výrobků. Hlavní rozdíl je v technologii - ProtecSom je hustě tkaná 100% bavlna a nanoSPACE je sendvičový materiál. Podrobné srovnání najdete v našem článku: https://www.proalergiky.cz/eshop/recenze/podrobne-srovnani-nejbeznejsich-druhu-protiroztocovych-povlaku-protecsom-pristine-a-nanospace

  Hana, ProAlergiky CZ

  Lenka, 3. 7. 2022

  Dobrý den, máme doma povlaky Pristine, které se přied povlíkáním čistého povlečení musely vždy otříit vlhkým hadříkem. Také máme povlaky NanoSpace, které se mohou při výměně povlečení luxovat. To mi vyhovuje mnohem víc. Jak je to s údržbou povlaků ProtecSom? Mohou se také luxovat?. Děkuji.

  Tým Proalergiky.cz, 3. 7. 2022

  Dobrý den, Lenko,

  povlaky ProtecSom můžete vysát, doporučujeme však šetrně, aby nedošlo k protržení tkaniny.

  Případně při větším znečištění můžete povlaky prát na 60°.

  Mějte pohodové dny

  Magdaléna, ProAlergiky.cz

  Tereza , 13. 4. 2022

  Dobrý den, ráda bych koupila třídílnou sadu protiroztočových povlaků. Mohu prosím koupit velikosti 70x90, 140x200 a 90x200x22, když mám rozměry 60x85, 120x190 a 90x200x20? Nebo je tam ten rozdíl už příliš velký? Předem děkuji za odpověď. Tereza

  Tým Proalergiky.cz, 13. 4. 2022

  Dobrý den, Terezo,

  uvažujete správně. Vzhledem k atypickým rozměrům Vašich lůžkovin je vhodné zakoupit nejbližší větší rozměr povlaků, tedy polštář 70x90cm, přikrývku 40x200cm a matraci 90x200x22cm. Přebývající látku zahrnete a lůžkoviny obalíte do svého povlečení, tedy by to nemělo uživatelsky vadit.

  Mějte se hezky

  Magda L., ProAlergiky.cz

  Andrea, 14. 5. 2021

  Dobrý den, chtěla bych pořídit povlak na matraci 120x200x16 cm. Dočetla jsem se, že je dobré pořídit povlak ve stejné velikosti. Není přeci jen lepší koupit větší rozměr? nemůže se stát, že potah o stejné velikosti matrace nebude sedět? resp. aby šel zapnout zip bez jakéhokoliv rizika napínání a prasknutí? děkuji za odpověď

  Tým Proalergiky.cz, 14. 5. 2021

  Dobrý den, Andreo,

  povlaky doporučujeme pořídit o dané velikosti, větší rozměr je však také možné pořídit.

  Materiál není elastický, větší povlak se bude o něco lépe povlékat.

  Povlaky mají vždy započítanou rezervu na vysrážení, jsou tedy o malinko volnější, napínání a prasknutí zipu se nemusíte bát.

  Mějte pohodové dny

  Magdaléna, ProAlergicky.cz

  Ivana Šmejkalová, 4. 5. 2021

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli povlaky této značky jdou sušit v sušičce bez nějakého omezení?Dcera má bohužel alergii nejen na roztoče ,ale i na pyl. A sušit v tuto roční dobu venku je bohužel nemožné.Děkuji za odpověď

  Tým Proalergiky.cz, 4. 5. 2021

  Dobrý den, paní Šmejkalová,

  povlaky lze sušit v sušičce, na etiketě je uvedený symbol "lze sušit v bubnové sušičce", bez další specifikace.

  Mějte se krásně

  Magdaléna, ProAlergiky.cz

  Patrik, 14. 3. 2021

  Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Mám těžké alergie opravdu téměř na vše, ale nejvíce mám alergie na roztoče a alergie je čím dál horší. Nemůžu spát, protože mě v noci hodně svědí/bolí kůže, rýma, zhnisaný oči atd... To samozřejmě rozdráždí tělo (hlavně kůži) klidně na několik dní a je to nekonečný cyklus. Rozhoduji se tedy o koupi těchto povlaků. Máte nějaké informace o tom, zda lidem s těžší formou atopického ekzému tyto povlaky sedí a nevyvolají nějaké další problémy s kůži a zda mohou pomoci i s kožními alergiemi vyvolanými roztoči (nejenom respirační problémy). Ptám se, jelikož jsem si pořidil nedávno u konkurenční firmy povlaky (nanospace) a materiál mě dost dráždil na kůži a ačkoli na roztoče to určitě fungovalo, tak celkově to nebylo vůbec ideální. Děkuji :)

  Tým Proalergiky.cz, 14. 3. 2021

  Dobrý den, Patriku,

  děkujeme vám za důvěru. Povlaky ProtecSom jsou vyrobeny z čisté bavlny, která patří mezi nejvhodnější materiály pro atopiky, protože je měkká, prodyšná a téměř nedráždivá. Navíc povlaky ani nejsou v kontaktu s pokožkou spícího člověka, protože přes ně se ještě obléká běžné povlečení. Riziko, že by vám tyto povlaky zhoršovaly ekzém, je tak velmi nízké. 

  Jelikož atopický ekzém se zhoršuje i při alergické reakci na roztoče, považujeme provádění protiroztočových opatření ve vašem případě za nutnost. A povlaky patří mezi nejúčinnější řešení proti roztočovým alergenům.

  Držíme vám palce,

  Michal, ProAlergiky.cz

   

  Lucie , 6. 12. 2020

  Dobrý den, chystám se pořídit dceři trpící alergií na roztoče sady: polštář + peřina + povlak na matraci + povlak na polštář + povlak na peřinu. Na takto zajištěné ložní prádlo povléknu "své" povlečení. Toto "mé" povlečení stačí vyprat 1x za 14 popř. 1x za 7 dní a to "speciální", které si pořídím se takto často prát nemusí? Jak často je třeba prát váš povlak, který je pod mým povlakem? Předem děkuji za odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 6. 12. 2020

  Dobrý den,

  protiroztočové povlaky stačí prát 2 × ročně, Vaše povlečení dle Vašich zvyklostí jako u nealergických členů domácnosti.

  Před prvním povlečením je možné potahy vyprat, ale není to nutné - na povlecích bude Vaše povlečení.

  Mějte krásné dny

  Magdaléna Chocholáčová, ProAlergiky.cz

  Daniela, 15. 1. 2020

  Dobrý den, jak doporučujete postupovat v případě, že malé dítě alergik ještě potřebuje nepromokavé prostěradlo z důvodu počůrávání? Obal na matraci vynechat? Nebo dát pod to igelitové prostěradlo? Obdobně s povlakem na peřinu/deku. Reálně hrozí nutnost praní 1x za 14 dní. O kolik se sníží životnost povlaku. Předem děkuji za odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 15. 1. 2020

  Dobrý den, Danielo,

  pokud malé dítě trpí alergií na roztoče, mělo by mít postel ošetřenou i protiroztočovým povlakem na matraci, i když se občas počurává. V matraci totiž bývá roztočů nejvíce. Přes ošetřenou matraci můžete umístit nepromokavé prostěradlo a přes něj v případě potřeby ještě běžné prostěradlo.

  Ochranu proti počůrání přikrývky neznáme. Přikrývku je však možné často prát. Za takových okolností není nutné ji opatřovat protiroztočovým povlakem. 

  Občasné vyprání navíc protiroztočovému povlaku neublíží, spíše jde o to, aby postel nezůstávala často neošetřená. 

  Ať se vám daří,

  Michal, ProAlergiky.cz

  Olga, 6. 9. 2019

  Dobrý den, alergikovi na roztoče výrazně pomáhají protiroztočové povlaky v jeho lůžku. Jak je to s ostatními lůžky v domácnosti? A konkrétněji s palandou (tedy jedno lůžko s protirozt.povlakem - nahoře, jedno bez povlaku)? Děkuji.

  Tým Proalergiky.cz, 6. 9. 2019

  Dobrý den, Olgo,
  čím blíže k posteli alergika se nachází jiná postel, tím spíše je potřeba ošetřit také ji. Typickým příkladem jsou manželské dvoulůžko a právě palanda, zejména pokud alergik spí na spodní posteli, kam padají alergeny z té horní. U druhé postele doporučujeme používat protiroztočový povlak alespoň na matraci, která se nejhůře udržuje, ideálně samozřejmě ošetřit postel celou. My děkujeme.
  Michal, ProAlergiky.cz

  Pavlína, 18. 2. 2019

  Dobrý den, máme doma tzv. "italskou deku" kolik by prosím stál povlak na přikrývku 200x200cm? Děkuji za odpověď

  Tým Proalergiky.cz, 18. 2. 2019

  Hezký den,
  pokud máte zájem o atypický rozměr povlaku na přikrývku 200x200 cm, napiště nám na náš email info@proalergiky.cz. Následně Vám zašleme podrobnější informace.
  S přátelským pozdravem
  ProAlergiky.cz

  Lucie, 26. 1. 2019

  Dobrý den, rada bych se zeptala na kolik by vyšel povlak o rozměru 100x100 cm? Máme alergickeho pejska a má kulatý pelišek o rozměru průměr 89cm a výšku 10 cm. Takže čtverec 100 na 100 by mohl být dostačující. Moc děkuji S pozdravem a přáním příjemného dne Lucie

  Tým Proalergiky.cz, 26. 1. 2019

  Dobrý den,
  rozměr 100x100 cm v naší nabídce povlaků nemáme. Můžeme Vám však nechat ušít atypické povlak přímo u našeho výrobce. Pro podrobnější informace a nacenění tohoto rozměru nás kontaktute na naší emailové adrese: info@proalergiky.cz
  S přátelským pozdravem
  ProAlergiky.cz

  Radka, 13. 1. 2019

  Dobrý den, prosím vás mám rozměr matrace 100x220x20. Kolik by stál povlak na matraci? A ještě jeden, když bude povlak na matraci volnější nebo na polštáři, vadí to? Např. kdybych si koupila větší povlak na polštář než samotný polštář je, vadí to něčemu? Děkuji za vaši odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 13. 1. 2019

  Dobrý den,
  rozměry tohoto povlaku 100 x 220 x 20 cm nemáme v naší nabídce. Povlak Vám však můžeme objednat na míru, přímo u našeho výrobce. Pro ušití atypického rozměru nás prosím kontaktujte na info@proalergiky.cz.
  Větší rozměr nemá jakýkoliv vliv na funkci povlaku. Na povlak následně povlékáte své klasické povlečení.
  S přátelským pozdravem.
  ProAlergiky.cz

  Jiří, 25. 10. 2018

  Dobrý den, mám silnou alergii na roztoče, ale netrpím astmatem, ani ekzémy, rýmou apod. Trápí mne jen chronické záněty spojivek a nejhorší jsou právě ráno po probuzení. Z léků pomáhají hlavně kortikoidy, ale kvůli nežádoucím účinku je bohužel dlouhodobě brát nesmím, ostatní léky nic moc a vakcíny nezabírají. Nemáte prosím Vás dobrou zkušenost s povlaky i na tyto zdravotní obtíže? Jsem už fakt zoufalý, probouzet se každé ráno s podrážděnýma a slepenýma očima a unavený, je pěkně na nic. Děkuji za ochotu.

  Tým Proalergiky.cz, 25. 10. 2018

  Hezký den,
  protiroztočové povlaky přinášejí pro alergiky okamžitou a spolehlivou úlevu. S povlaky máme velmi dobré zkušenosti a zákazníci jsou s nimi velice spokojení. Povlaky zabraňují pronikání alergenů k člověku. Zdroj alergických potíží je odstraněn a rekace, obvyklé v noci či ráno po probuzení ustupují. Látka, ze které jsou protiroztočové potahy ušity, je tak hustě tkaná, že sice zůstane prodyšná, ale mikroskopické částice, jako jsou právě alergeny roztočů, již nepropustí.
  Rádi Vám poradíme při výběru, pokud budete mít doplňující dotazy. Zodpovíme Vám je na naší infolince 602 813 222, nebo napište na info@proalergiky.cz.
  Přeji hezký den
  ProAlergiky.cz

  Petra Boráňová, 17. 4. 2018

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné nechat si užít povlak na matraci o rozměru 70x160x10cm a jaká by byla asi cena. Jedná se o dětskou postel. Děkuji

  Tým Proalergiky.cz, 17. 4. 2018

  Dobrý den,
  ano, je možné úšít jakýkoliv rozměr. Cena by byla 2490 Kč.
  Nutná platba předem, doba dodání dle aktuální objednávky v zahraničí.
  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Michaela, 3. 2. 2018

  Dobrý den, přemýšlím o pořízení celé sady na obě postele dětí, neboť syn je alergický na roztoče. Zarazil mne ale jeden z místních komentů. Myslela jsem, že se povlaky chovají na omak jako klasické povlečení. O kolik tedy vlastně ztěžkne deka a polštář? A budou tužší nebo tvrdší? Nevím, zda je můj dotaz správně položen, ale jde mi o to, aby děti místo lehkých a měkkých dek a polštářů z dutého vlákna, na které jsou zvyklé, neměly díky protiroztočovým potahům těžkou duchnu a tvrdý polštář? Děkuji předem za odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 3. 2. 2018

  Dobrý den,
  k žádnému ztvrdnutí lůžkovin nedojde. Povlaky jsou vyrobeny ze 100% bavlny, tedy jsou poddajné, dobře propouští vzduch. Zatížení bych přirovnala k tomu, když byste vaše lůžkoviny povlékla do dvou povlečení. Váha povlaku na polštář je cca 200 g, povlak na přikrývku 1000 g.
  Děkuji za dotaz a přeji pěkný den
  Irena Kertová

  Barbora, 27. 1. 2018

  Dobrý den, byla mi zjištěna alergie na roztoče a chtěla bych udělat všechna možná opatření a jedním z nich je koupě techto povlaků. Chtěla bych se ale zeptat, zda je možné dát povlak i na postel, která nemá ,,oddělávací" matraci (je to taková ta klasická postel s uložným prostorem) a druhý dotaz, je vhodné pořídit povlaky i pro přítele (ev. třeba jen na matraci?), který spí hned vedle mě? Je to přeci jen velká investice, ale nechám si poradit, zdraví máme jen jedno. Děkuji za odpovědi.

  Tým Proalergiky.cz, 27. 1. 2018

  Dobrý den,
  aby byla účinnost 100%, je nutné matraci celou do povlaku obalit. V případě, že to nejde, naleznete v nabídce prostěradlo (v produktu Pristine) 90x200 cm, ušité z protiroztočového materiálu.
  Ano, partner by měl povlaky také mít, přesně jak píšete, alespoň na matraci, případně lůžko ošetřit přípravkem Home Cleanse, na odstranění alergenů.
  Krásný den,
  Mirka Nechvátalová

  Simona, 27. 10. 2017

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se povlak na matraci dá sušit a v případě, že ano, zda se nesrazí. Podle toho bych vybrala výšku povlaku. Matraci máme o výšce 15 cm. Děkuji.

  Tým Proalergiky.cz, 27. 10. 2017

  Dobrý den,

  srazí, ale výrobce s tím počítá, proto nový povlak má vždy o několik cm více. Takže o toto mít strach nemusíte. POkud máte matraci vysokou 15 cm (dokonce i 16 a 17 cm), stačí povlak, který má na výšku 16 cm.

  krásný den,
  Mirka Nechvátalová

  Lucie Kučerová, 8. 8. 2017

  Protiroztočové povlaky z bavlny používáme celá rodina rok a půl. Mně pomohly fantasticky - dřív jsem v určitých fázích roku musela vstávat před pátou ráno, protože jsem už kvůli rýmě a ucpanému nosu nemohla dýchat. Až dceřina alergoložka mi řekla, že to jsou typické příznaky alergie na roztoče. Jak těžko se mi tehdy spalo, jsem si uvědomila letos na dovolené v běžném lůžku. Třetí noc se mi zapomenuté příznaky alergie vrátily v plné síle, v půl jedné ráno jsem chodila po bytě, smrkala a nevěděla, jak to přečkám. Povlaky jsme kupovali kvůli pětileté dceři, která má těžký atopický ekzém. Silnou alergii na roztoče ukázaly krevní testy. Po vytvoření protiroztočového lůžka bohužel u ní nenastalo žádné zlepšení, s ekzémem marně bojujeme stále. Přesto jsem za koupi ráda. Zaprvé jsme dceřinu tělu zajisté ulevili. Zadruhé nám to umožnilo začít hledat další alergeny, a bohužel je jich asi požehnaně a my stále tápeme. Prakticky se s povlaky pracuje dobře, i když je třeba si na ně zvyknout. V sušičce je ani na nejintenzivnější program ve všech záhybech nedosuším, asi je to hustotou tkaní. Nechávám doschnout pověšené. Přikrývka s nimi citelně ztěžkne, na stlaní i noční posouvání je třeba víc síly. Manžel tvrdí, že je i o hodně teplejší, což není vždy výhoda. Já jsem si spíš déle zvykala na to, že peřina jakoby zplechovatí, zkrátka je méně poddajná v kontaktu s tělem. Hlavně ale, že to funguje.

  Nikola Krásná, 16. 5. 2017

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda má význam zakoupit pouze potah na matraci proti roztočům, nebo se musí pořizovat také povlaky na polštář a peřinu? Má vůbec efekt kdybych si zakoupila jen potah na matraci? Děkuji NK

  Tým Proalergiky.cz, 16. 5. 2017

  Dobrý den,

  povlak na matraci je nejdůležitější, protože roztočů je tam nejvíce a samotná matrace se nedá nijak udržovat. Samozřejmě nejlepším a nejúčinnějším je opatření celé sady povlaků, jen tak zamezíte průniku alergenů k Vaší pokožce. Pokud by to z finančních důvodů možné nebylo, doporučuji dvojdílnou sadu (povlak na matraci a polštář), povlak na přikrývku dokoupit v případě potřeby později.

  Krásný den,

  Mirka Nechvátalová

  Marie, 28. 1. 2017

  Vážení, právě jsem téměř celý den věnovala luxování, praní a sušení všech povlaků, dek a polštářů a následnému povlíkání !!! Pěkně jsem se zapotila, zejména při navlékání potahů na matraci společně ještě s dormeo přistýlkou z paměťové pěny. Hlavně jsem se obávala, zda se mi to tam vše vejde po tom seprání. Výsledek byl super geniální !!Spaní v této posteli je úžasné. Jsem astmatik s alergií na roztoče, každ ráno jsme se předčasně probouzela s velkým kašlem, večer jsem chodila spát až dlouho, často kolem 2 hodiny, do postele jsme se vůbec netěšila. Vše se změnilo, nyní se dopostele těším, usínám rychle a včera jsem ráno poprvé téměř nekašlala, v noci již vúbec. Jsem důchodkyně, byla to pro mě opravu velká investice,ale vypadá to, že byla správná. Jsem ráda, že jsem tento obchod objevila a budu jej všem jen doporučovat. Děkuji a přeji nám všem hodně zdravíčka !

  Procházková, 14. 11. 2016

  Dobrý den, ráda bych si koupila povlak na deku, ale naše má rozměry: 200x220 cm, budete mít i tento rozměr v nabídce? Děkuji předem za odpověď Procházková Šárka

  Tým Proalergiky.cz, 14. 11. 2016

  Dobrý den,

  ve standardní nabídce nebude, lze ale ušít a míru jakýkoliv povlak. Cena bude kolem 4190 Kč (+/-)
  Doba ušití: cca 2-4 týdny. Nutná 50% záloha. Pokud máte zájem, kontaktujet prosím obchod@proalergiky.cz

  Pěkný den,

  ProAlergiky.cz

  Zuzana, 19. 10. 2016

  Dobrý den, máme matraci 80x160x10. Lze na ni použít potah v rozměrech 90x200x16 nebo je lepší si připlatit za ušití rozměru na míru? Děkuji

  Tým Proalergiky.cz, 19. 10. 2016

  Dobrý den,
  na funkci nemá vůbec žádný vliv větší nebo "akorát" povlak. Když jej "zahnete" dospod, aby se neshrnoval, nené problém. Lépe samozřejmě sedí a vypadá povlak přesně na rozměr. Příplatek by byl +300 Kč, což není dramatické a ušití+doručení by v této chvíli trvalo asi 3-4 týdny. Jak se rozmyslíte, dejte mi prosím vědět na obchod@proalergiky.cz, poslala bych potvrzenou cenu + platební údaje na 50% zálohu.

  Příjemný den,

  Mirka Nechvátalová

  Anna T., 8. 9. 2016

  Dobrý den, 4letý syn má alergii pravděpodobně na prach, či roztoče (zatím nevíme), proto bych chtěla začít pouze polštářem, zda uvidím alespoň částečně zlepšení, nicméně syn sem tam v noci zvrací. pokud potah vyperu každý měsíc, snižuje se jeho účinnost? Díky.

  Tým Proalergiky.cz, 8. 9. 2016

  Dobrý den, paní Anno,

  pokud budete mít jen povlak na polštář, nečekejte zlepšení. Nejdůležitější je povlak na matraci, kde roztočů máte nejvíce (až 2 miliony) a matraci nijak nevyčistíte, do pračky nestrčíte...Přirovnala bych to, jak kdybyste např. antibiotika brala místo 2x denně jen 1x týdně...jestli mi rozumíte. Doporučuji celou třídílnou sadu, případně z fin.důvodů sadu dvojdílnou (povlak na matraci + polštář)
  Pokud syn zvrací, povlaku to nevadí, není ničím napuštěn, že by se častým praním spríral. Jeho životost/účinnost je mini. 100 pracích cyklů.
  Případně přes polštář můžete dát nějakou ochranu (jak bývá protičůrací na matrace), roztoči se drží zejména ve výplni, ne mezi povlakem a povlečením.

  Pěkný den,

  ProAlergiky.cz

  Monika, 28. 7. 2016

  Dobrý den, chceme pořidit tyto povlaky pro syna, který má alergii na roztoče. Ale potřebovala bych je objednat už nyní. A právě se chci optat syn nyní má matraci o velikosti 90x200, ale budeme mu pořizovat jinou postel, kde by měla být matrace 90x190. Lze když si nyní objednám potah na matraci 90x200 ho použít i na tu 90x190? Předem děkuji za odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 28. 7. 2016

  Dobrý den,
  větší rozměr povlaku ničemu nevadí, případná volnost se schová pod prostěradlo, které přes něho ještě dáte.
  Pěkný den
  Tým Proalergiky.cz

  Jitka, 3. 11. 2015

  Dobrý den, pořídila jsme dceři celou sadu (matrace, polštář, peřina). Teď se mi ale stalo, že jak jsem chtěla dceři převléct povlečení, zjistila jsem, že jsem zapomněla dát na matraci v potahu klasické prostěradlo!? Co mám udělat? Mám potah z matrace sundat, vyprat na 60 a dát jej znovu + pak na to prostěradlo? Asi ano, že? Děkuji.

  Tým Proalergiky.cz, 3. 11. 2015

  Dobrý den.

  pokud není zašpiněné, ani nemusíte prát. Jen na to natáhněte prostěradlo a vyperte až za toho cca 1/2 roku.

  Když vyperete, nic se nestane, ale nutné to není.

  Pěkný den,

  Mirka Nechvátalová

  Milan, 12. 8. 2015

  Uvažujeme s manželkou o koupi ProtecSom 3x (70 × 90 cm, 140 × 200 cm, 90 × 200 × 22 cm) a jednu dětskou nebo plus ještě jednu stejnou (větší na menší by snad dočasně nevadila) k tomu navíc přemýšlíme o 4x sadě polštář + přikrývka Cleany 95 a 4x povlečení Sanitized. Pokud dobře počítám, tak by se jednalo o investici celkově za 34280, což není malý výdaj. Chceme se zeptat, zda je možné dostat nějakou slevu případně jestli nebudete zase nabízet akci, kdy k proti-roztočovým povlakům ProtecSom dáváte polštář a přikrývku. Nejde nám o to ušetřit za Cleany 95, stejně by jsme je pořídili, ale aby jsme měli dočasnou náhradu, když se budou peřiny prát. Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

  Tým Proalergiky.cz, 12. 8. 2015

  Dobrý den pane Milane,

  děkuji za Váš zájem. Takové nabídky řeším individuálně, prosím napište mi na obchod@proalergiky.cz, obratem bych Vám poslala nabídku.
  Kdybyste potřebovali ještě nějakou radu, pomoc apod., jsem i na telefonu 602 813 222.

  Příjemný den,
  Mirka Nechvátalová

  Markéta, 5. 8. 2015

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Chápu, že povlak uzavře roztoče i jejich exkrementy uvnitř v matraci, ale pokud se má prát jen 2x ročně nebudou roztoči i na povrchu povlaku?

  Tým Proalergiky.cz, 5. 8. 2015

  Dobrý den paní Markéto,

  roztoči potřebují tmu, nežijí "na", žijí "v", tzn., v matraci, přikrývce, polštáři, sedačce...
  Nějký kousek tam asi bude, ale myslím tím jednotlivce :) , celá skupina se zdržuje ve výplni výše uvedeného.
  Povlečení doporučuji prát 1x 2 týdny (10 dní) na 60°C.

  Příjemný den,
  Mirka Nechvátalová

  Petra, 22. 4. 2015

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné nechat povlak i ušít, máme matraci 140x200x25cm, ten 22cm by nám asi nestačil..? Pokud je to možné, za jak dlouho cca je povlak ušitý a jak je to s platbou (např. záloha), platí se ihned nebo až při převzetí zboží? Mockrát Vám děkuji za odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 22. 4. 2015

  Dobrý den,

  ano, možné to určitě je. Doba ušití+doručení...cca 4 týdny. Cena vychází z nejbližšího standardu, tj.140x200x22 cm = 3590 Kč + 300 Kč za atyp.
  Záloha bývá ve výši cca 40-50%, zbytek na dobírku (někdo platí rovnou celou částku, to záleží na domluvě)

  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Ivana, 27. 2. 2015

  Dobrý den, ač tak běžně nečiním, nelze jinak než pochválit Vámi prodávané protiroztočové povlaky ProtecSom. Rok jsem váhala, částka za sadu (polštář, přikrývka, matrace) opravdu není malá. Dcera je alergik, astmatik, nejvyšší má alergii na roztoče, trápí me se s tím už několik let. Před Vánoci, už zoufalá z neustálého nočního kašle, rýmy a následných zánětů průdušek a dušností, jsem povlaky objednala. Nic moc jsem nečekala... a ono to zabralo!!! Za sebe a hlavně svou dceru mohu povlaky ProtecSom jen doporučit! Díky Vám za Vaše milé a trpělivé jednání. Hezký den, Ivana Vaňková

  Šárka, 10. 8. 2014

  Dobrý den, již skoro rok používám protiroztočové povlaky na matraci, polštář i peřinu, ale bohužel musím konstatovat, že ke zlepšení alergie nedošlo. Vím, že dost lidem asi pomohly, ale myslím, že je třeba zdůraznit, že nemusí pomoci všem. Jinak obchod jako takový velmi schvaluji, najde se zde mnoho užitečných vychytávek a i komunikace je velmi dobrá, nicméně s tímto produktem, na to kolik stojí, zas tak spokojená nejsem, s pozdravem Šárka

  Tým Proalergiky.cz, 10. 8. 2014

  Dobrý den, paní Šárko,

  mrzí mě, že spokojena nejste a moc děkujeme za pochavlu. Bohužel, nelze to takhle jednoznačně říct. POvlaky jsou první, nikoliv ale jediné opatření proti roztoč.alergii. Nevím, jak vypadá Vaše lůžko, jak kvalitní máte vysavač, jak máte celý byt opatřen proti roztočům. Jakou máte vlhkost? pokud je nad 40%, výborné pro roztoče a pak je to pro povlaky opravdu těžké...
  POvlaky mám ráda proto, že nejsou ničím napuštěné a netvoří tak chemickou bariéru (která může a nemusí fungovat), ale fyzickou (roztoč je větší než mezery mezi vlákny), roztoč k alergikovi zkrátka neproleze = již první noc.
  Na druhou stranu, jak jsem psala na začátku, záleží na zdravotním stavu, celkové imunitě, můžete si ale být jistá tím, že roztoč se k Vám nedostane. není to jak např. u kosmetiky, léků, kdy na 5 lidí funguje, na šestého ne.
  Alespoň máte hygienicky čisté lůžko :) bez těch potvůrek, které na zdraví nepřidají.
  Věřím, že i tak nám zachováte svoji přízeň.

  Příjemný den a hodně zdraví,

  Mirka Nechvátalová

  Marie, 5. 7. 2014

  Dobrý den, kožní lékařka mi doporučila povlaky ProtecSom, mám atopika muže i dvě děti, zároveň i s alergií na roztoče, takže potřebujeme vyměnit vlastně všechno, byla by možná nějaká množstevní sleva při odběru 4x povlak na matraci 90x200x20, 1x povlak na polštář a prozatím jen 4x anti mite sady polštář peřina, povlaky na peřinu by jsme dokoupili někdy do budoucna. Dále se chci zeptat jestli ti roztoči, kteří se zavřou v matraci, tam postupně zahynou, nebo žijí dál a jestli se povlaky dají použít i jako povlečení nebo se vždy musí dát normální povlečení. Moc prosím o odpověď do e-mailu. Předem děkuji.

  Tým Proalergiky.cz, 5. 7. 2014

  Dobrý den,

  moc ráda Vám zodpovím všechny dotazy, jen mi prosím napište svůj email, asi jste ho zapomněla připsat.

  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Ivana, 29. 10. 2013

  Dobrý den, máme v pokojíčku palandy,dcera spí na spodní posteli a uvažuji o koupi jednoho setu pro ni.Jak je to ale s horní matrací,na které spí syn.Je dcera dole ohrožena roztoči z horní matrace?Děkuji.

  Tým Proalergiky.cz, 29. 10. 2013

  Dobrý den,

  to je špatné, pokud spí dole, roztoči patří mezi těžké alergeny, které mají tendenci rychle klesat dolů. Pokud nemůžete koupit dva sety, doporučuji prohodit spací místa dětí.

  Příjemný den,
  Mirka Nechvátalová

  Jana Malkvoá, 30. 8. 2013

  Dobrý den, uvažuji o koupi 2 x celého setu. Mám však od Klinmamu tzv. chrániče matrace s pur zátěrem. Ten asi před roztoči nechrání? asi ne. Chci se zeptat, mohu jej tedy dát na matracový povlak a na to ještě prostěradlo? děkuji malková

  Tým Proalergiky.cz, 30. 8. 2013

  Pěkný den,

  přesně jak píšete, spolehlivou ochranou jsou protiroztočové povlaky (buď to komfortní 100% bavlna nebo levnější 100% polyester Pristine). Určitě můžete dát na matrac.chránič povlak a pak prostěradlo. Popř můžete dát jen povlak a prostěradlo, záleží na Vás. Povlak bude vlastně také chránit matraci...

  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Alena Basová, 26. 8. 2013

  Dobry den, dajú sa povlaky objednať aj na Slovensko ? Prípadne sa dajú niekde na Slovensku kúpiť ?

  Tým Proalergiky.cz, 26. 8. 2013

  Dobrý den,

  nabídku povlaků naleznete na stránkách www.prealergikov.sk

  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Ella, 21. 8. 2013

  Dobrý den, poradíte mi jaký povlak Protescom zvolit na matraci, kterou si chci v brzke době pořídit? Výrobce uvádí, že matrace bude mít rozměry 90x200x20 cm. Mám vybrat Vámi uvedený povlak na matraci s rozměry 90 × 200 × 22 cm nebo 100 × 200 × 22 cm. Jak se vlastně při výběru orientovat, aby nebyl povlak menší... Děkuji, pěkný den přeje Ella

  Tým Proalergiky.cz, 21. 8. 2013

  Dobrý den paní Ello,

  určitě stačí 90x200x22 cm, protože to není rozměr povlaku, ale matrace, pro který je povlak určen.
  Povlak je vždy ještě o trochu větší kvůli sražení apod.
  Jen možná raději počkejte, až budete mít matraci fyzicky u sebe a přeměříte.

  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Hralová, 18. 4. 2013

  Dobrý den. Uvažuji o nákupu třech sad protiroztočových povlaků, v nabídce ale nemáte povlaky na matrace o šířce 80 cm. Je možné ušít tento rozměr a dojednat množstevní slevu? Hralová

  Tým Proalergiky.cz, 18. 4. 2013

  Dobrý den,

  ušít je možný jakýkoliv rozměr, co jen si namyslíte.
  Platí se záloha + 300 Kč za našití atypu.

  Na ceně je možné se domluvit, vše záleží na počtech ks, rozměrech apod. Dobré je pak napsat na obchod@proalergiky.cz , kde se na ceně domluvíme.
  Pěkný den,

  Mirka Nechvátalová

  Jana, 18. 4. 2013

  Dobry den, ktore protiroztocove potahy odporucate, tie z bavlny alebo syntetika? A ked mam alergiu na roztoce staci ze ja si kupim potah na matrac alebo treba aby som kupila na celu manzelsku postel? Tiez staci ze ja si kupim potah na vankus alebo musim aj manzelovi? Ide mi o to ci staci aby som len ja bola chranena alebo musim zabezpecit aj manzelovu stranu aby som roztoce z jeho strany nedychala. Dakujem za radu

  Tým Proalergiky.cz, 18. 4. 2013

  Dobrý den,

  doporučujeme povlaky ze 100% bavlny, které nešustí,nekloužou a jsou prodyšné pro pot.
  Co se ale týká účinnosti - jsou oba materiály stejně účinné - oba jsou nepropustné pro roztoče a jejich alergeny.
  Vy byste, jako alergik měla mít obalené celé lůžko, manžel by měl mít obalenou alespoň matraci, ta je bohužel nejhorší, co se počtu alergenů týče.
  Samozřejmě, ideální je, aby měl i manžel komppletní sadu, ale pokud to není z finančních důvodů možné, doporučuji alespoň "zdravé minimum" a to je povlak na matraci.


  Pěkný den,

  Mirka Nechvátalová

  Jenovefa, 13. 11. 2012

  Dobrý den, omlouvám se, pokud můj dotaz patří do jiného tématu. Paní doktorka mi doporučila časté praní povlaků (myslím těch, kt. jsou přes protiroztočové, které ovšem považuje za zbytečné...) min. na 60°. Žehlit prý není nutné. Jak mám postupovat u oblečení, které 60° nesnese? A opravdu žehlení cích a polštářů je k ničemu (myslím na max. teplotu, s napařováním). Protiroztočovým trochu "neuleví"? Díky za odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 13. 11. 2012

  Dobrý den,

  po pravdě moc nerozumím, na co se ptáte, jestli máte na mysli povlečení, které je přes povlaky...můžete prosím zavolat na naši infolinku 602 813 222.
  Vysvětlím.

  Přeji pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Jakub Žák, 23. 10. 2012

  Dobrý den, uvažuji o zakoupení trojdílné sady povlaků, nenašel jsem v nabídce kombinaci, kterou bych potřeboval - polštář 70x90 cm, přikrývka 140x200 cm, matrace 140x90x12 cm. Kolik by taková sada stála? Budete opakovat akci s polštářem a přikrývkou zdarma ke každé trojdílné sadě? Děkuji za odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 23. 10. 2012

  Pěkný den,

  pokud je to možné, prosím o zavolání na 602 813 222 nebo 541 212 450. Potřebuji doplnit nějaké informace a na základě toho Vám ráda sdělím cenu :)

  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Katerina Tomíčková, 21. 8. 2012

  Dobrý den, ráda bych si u Vás koupila protiroztočový povlak ProtecSom. Bohužel mám polštáře německých rozměrů t.j. 80x80 cm. Je možné si u Vás tento rozměr objednat? S pozdravem Kateřina Tomíčková

  Tým Proalergiky.cz, 21. 8. 2012

  Pěkný den,

  jako vyýhr.distributoři můžeme ušít jakýkoliv rozměr. Doba ušití cca 6 týdnů.
  Cenu bych musela poptat, pokud máte zájem, napište mi na obchod@proalergiky.cz

  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Monika, 19. 7. 2012

  Dobrý den, starší dcera je alergická na roztoče a mám v plánu jí koupit tyto ochranné povlaky. V pokoji s ní spí i mladší dcera, která alergická není. Mezi jejich postelemi je mezera cca 2 m. Je nutné chránit i druhou postel? Děkuji za odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 19. 7. 2012

  Dobrý den, paní Moniko,

  někdo, kdo chce mít 100% ochranu to doporučuji, zvláště, pokud si holky u sebe v posteli hrají....Pokud ale dcera nechodí do postele k sestře, navrhovala bych koupit pouze povlak na matraci, která je opravdu nejvíce roztoči zatížena.
  Vy si jen pak musíte uvědomit, že nemůžete druhé dceři nějak výrazně peřinu natřepávat, pokud nebuce opatřena povlakem.

  Přeji pěkný den,

  Mirka Nechvátalová

  Aleš, 6. 5. 2012

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda nemáte rozměr 180x200 ale nižší než 22cm, mám matraci jen 12cm. A případně jaká by byla cena a zda nebude nějaká akce? Děkuji za odpověď, Aleš

  Tým Proalergiky.cz, 6. 5. 2012

  Pěkný den,

  atypickou matraci je možné vyrobit. Cena by byla 4690 Kč, doba dodání cca 4 - 6 týdnů.
  AKce na atypy nebývá, ale pokud si budete brát i povlak na polštíř a přikrývku, lze vytvořit cenově výhodnější set.
  Budete-li si brát pouze povlak na matraci, mohu nabídnout nějakou slevu, bližší info na 602 813 222.
  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Alena, 28. 3. 2012

  Dobrý den, mám doma dva syny astmatiky, kterým se poslední dobou dýchání dost zhoršilo a paní doktorka u nich nově zjistila silnou alergii na roztoče a doporučila nám Vaše potahy. Protože 2x celá sada je docela dost finančně náročná, chtěla jsem se zeptat, zda v dohledné době neplánujete nějakou akci, která by nám je zpřístupnila. Děkuji.

  Tým Proalergiky.cz, 28. 3. 2012

  Pěkný den paní Aleno,

  zkusíme Vám vyjít vstříc, zavolejte mě na infolinku 602 813 222 nebo napište na obchod@proalergiky.cz Zkusíme najít nějaké řešení.

  Pěkný den,

  Mirka Nechvátalová

  Markéta Povolná, 29. 12. 2011

  Dobrý den, chystám se dceři pořídit povlak na matraci. Chtěla jsem se zeptat, dceři jsou 2 roky, musí usínat se svými plyšáky, ale hned jak usne, tak jí je z postýlky vyndavám. Jak se to s těmi roztoči z plyšáků, ti přece zůstanou na prostěradle, ne? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Markéta Povolná

  Tým Proalergiky.cz, 29. 12. 2011

  Dobrý den paní Povolná,
  postupujete správně, povlaky na ideálně celé lůžko by mělo být první krokem.
  Bohužel, pokud chcete, aby dítě nemělo obtíže, nesmí bžt plyšáci v posteli.
  Roztoči se drží v jakékoliv výplni, jsou zavrtaní vevnitř, protože jim vadí světlo (z toho důvodu nežijí na prostěradle, povlečení apod).
  POkud byset chtěla opravdu dítěti hračky nechat, je nutné je ošetřovat speciálním ručním https://www.proalergiky.cz/eshop/vysavace-pro-alergiky/vyrobce/raycop#h1
  Navíc tímto vysavačem můžete ošetřovat i to, co nemůžete povléci do povlaků - sedačky, čalouněné podsedáky, kobercové předložky nebo matraci, když budete zrovna prát povlaky.

  Přeji pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Hana, 27. 12. 2011

  Dobrý den, dcerce 2,5 roku zjistili alergii na roztoče, do toho měla ted o Vánocích první astmatický záchvat. Zvažuji koupi vašich protiroztočových povlaků. Vím ale že jste měli akci že k 3dílné sadě je polštář a přikrývka zdarma. Budete mít v nejbližší době tuto akci znovu? A kdy? Děkuji za odpověd.

  Tým Proalergiky.cz, 27. 12. 2011

  Pěkný den paní Hano,

  nyní je speciální vánoční cena, v nejbližších dnech začle opět platit akce na lůžkoviny zdarma. Tato akce je velie úspěšná, proto ji opět vrátíme.
  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Lenka, 30. 11. 2011

  Dobrý den,mohu dát na protirozt.potah matrace i chránič s PUL zátěrem, aby se dítě nepročůralo na matraci? A na to prostěradlo pro alergiky? Díky, Lenka

  Tým Proalergiky.cz, 30. 11. 2011

  Dobrý den, ano přestě tento postup je správný.
  Dana Štěpánková

  Monika, 25. 11. 2011

  Dobrý den,jak je to s manželskou postelí,když je jen jeden alergik? Stačí povlaky jen na jedné půlce? Nepřelezou si roztoči? Protože kupovat vše dvakrát je finančně dost zatěžující. Děkuji za odpověď

  Tým Proalergiky.cz, 25. 11. 2011

  Dobrý den, manželská postel by měla být povlaky opatřená celá, minimálně bychom doporučili obě matrace, protože tam je možnost údržby nejhorší.
  Pokud budete mít o povlaky zájem, zavolejte na naši infolinku 541 212 450, 602 813 222, pokusíme se najít to nejvhodnější řešení, tak aby vaše investice byla co nejnižší a zároveň účelná.
  Hezký den
  Dana Štěpánková

  Blažena Šustrová, 3. 10. 2011

  Chci Vám poděkovat za protiroztočové povlaky, které jsem si u Vás koncem srpna koupila. Byla jsem tenkrát u Vás v Brně osobně a výborně jste mně poradili. Opravdu fungují. Ihned po povlečení lůžkovin jsem zpozorovala, že synovi se lépe dýchá, ráno nemá dýchací potíže, nesmrká, nekašle. Moc Vám děkuji za pomoc při rozhodování a za všechny rady! Jediné, co jsem neodhadla, je velikost potahu na matrace, ty mám větší, protože máme matrace šířky 80 cm. Ale vůbec to nevadí, přebytečnou látku potahu jsem zastrčila za okraj postele. Děkuji ještě jednou za veškerou pomoc.

  Bára Procházková, 27. 9. 2011

  Povlaky Protecsom můžu doporučit. Zakoupila jsem je oboum dětem, protože dcera má silnou alergii na roztoče. Po několika týdnech opravdu došlo ke zlepšení. Před pořízením jsem to probírala s naší lékařkou, a i ona byla příjemně překvapena tím zlepšením. Je to sice celkem dost peněz, ale stojí to za to.

  David, 8. 4. 2011

  Dobrý den,od kdy trvá akce k sadě ProtecSom. Objednal jsem si ji minulý týden a polštář ani přikrývka nedorazila. Díky

  Tým Proalergiky.cz, 8. 4. 2011

  Dobrý den,
  lepší bude vyřídit dotaz přes infolinku 602 813 222
  pěkný den,

  Lenka Š., 15. 2. 2011

  Dobrý den, před dvěma měsíci jsme u vás zakoupili 2 sady povlaků ProtecSom. Zkušenosti jsou výborné, u nás tedy žádné problémy s rozměry nebyly, vše sedlo akorát. Můžu doporučit. Lenka

  Markéta, 26. 1. 2011

  Dobrý den,slouží potah na matraci také jako ochrana matrace, mám na mysli, zda potah nepropusí tekutiny?

  Tým Proalergiky.cz, 26. 1. 2011

  Dobrý den,
  potah nepropouští alergeny větší než 6 mikronů (roztoči a jejich alergeny, pyl, zvířecí alergeny....), potah je ale propustný pro pot, tekutiny a vodní páry.
  Pokud by tyto složky nebyly propouštěny, jednalo se by se spíše o nekomfortní igelit. Že je matrace chráněna je myšleno tak, že ji není nutné ošetřovat chemickými prostředky apod.
  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Oldřiška, 19. 1. 2011

  Dobrý den,děkuji za vaši odpověď.Ráda bych se zeptala, kdy bude akce lůžkoviny zdarma pokračovat.Dceři zjistili alergie(převážně roztoče), tak musíme učinit všechna opatření.Děkuji Vám i ostatním za rady a příspěvky.

  Tým Proalergiky.cz, 19. 1. 2011

  Dobrý den, akce platí od včerejška - 19.1.2011 do vyprodání zásob.
  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Oldřiška, 18. 1. 2011

  Za jakých podmínek je možné získat povlak na polštář a přikrývku zdarma. Děkuji.

  Tým Proalergiky.cz, 18. 1. 2011

  Akce "lůžkoviny zdarma k 3-dílně sadě povlaků" skončila. Pro velký úspěch budeme akci opakovat.
  Pěkný den.

  Alena, 1. 1. 2011

  Dobrý den, asi před 3 měsici jsem si zakoupila 2x 3 dílnou sadu. Na obalu bylo napsáno,že se po vypraní malinko srazí.Mám matrac 90x200x22 podle toho jsem si objednávala povlaky, ale musím říct,že mi hodně vadí jak jsou velká hlavně na matrac. Dnes jsem je znovu svlékla s tím, že je skusím zase vyprat a doufat, že se srazí, naměřila jsem je na 205x100x22 a zrovna těch 15 cm navíc je hodně vidět,a dost špatně se mi na to dáva prostěradlo, protože to tolik neobejde a pořád se vysouvá. Vím, že ste psala, že je snadnejší do toho dostat matrac, ale s tím jak se to pere 1-2x ročne, bych se radší poprala jednou , než pořád zapásila při každém převlékaní a manipulaci s matraci, jelikož mám polohovací roštu. Je nějaka šance jak se dostat k přesným rozměrům, bez toho abych to musela kupovat znova jako atyp. Děkuji za odpověď

  Tým Proalergiky.cz, 1. 1. 2011

  Dobrý den,
  povlaky jsou větší o nějaký ten centimetr, právě kvůli srážení.
  To ale probíhá při prvním, max. druhém praní.
  NElze ale měřit povlak na délu a šířku, aniž byste zvedla výšku 22 cm (mám na mysli, že z povlaku musíte udělat trojrozměrný tvar a pak teprve měřit) Mnoho lidí už mě kvůli tomu psalo, ale povlak měřili tak, že jej vysvlékli, natáhli a změřili. Je nutné ale povlak zvednout do výšky 22 cm va Vašm případě a pak teprve měřit délku. Zkuste to tak a ozvěte se mi 602 813 222. Pěkný den.

  Eva, 2. 12. 2010

  Dobrý den, mohu použít vaše povlaky na matrace s danými rozměry 90x200x16, když jsem naměřila naši matraci 85x195x16 nebo 85x195x12? Nebude zbytečně volná a nebude se řasit? Děkuji za odpověď a radu

  Tým Proalergiky.cz, 2. 12. 2010

  Dobrý den paní Evo,
  lidé si povlaky většinou chválí volnější, už kvůli snadnějšímu povlékání.
  Praktikují to tak, že vrchní plochu, kde se spí uhladí a přes uhlazené napnou prostěradlo. Samozřejmě na účinnost to vliv nemá.
  Vy máte i druhou možnost, pokud byste chtěla přesný rozměr, můžeme nechat ušít atyp.
  Doba doručení cca 3 týdny, cena povlaku+300 Kč za atyp.
  Záleží na Vás, klidně mě kontaktujte na infolince a domluvíme se.
  Mirka Nechvátalová

  Martin, 26. 11. 2010

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká je životnost povlaků. Je například omezená počtem vyprání? Děkuji.Martin

  Tým Proalergiky.cz, 26. 11. 2010

  Pěkný den,
  životnost je dána výrobcem na 100 pracích cyklů, přičemž se povlaky perou 1x 1/2 roku (není nutné častěji, přes povlaky máte ještě klasické povlečení, které perete samozřejmě častěji), když si spočítáte 1x 1/2 roku x 100 pracích cyklů, vyjde Vám poravdu hodně let.
  Povlaky se nespírají, protože nejsou napuštěny žádnou chemií, ale je dobré ponechat je na lůžku alespoň 1/2 roku, aby se roztočům, uzamčeným pod povlakem nedostala potrava a oni uhynuli.
  Jinak je na povlaky záruka 10 let.
  Více na www.protecsom.cz
  Pěkný den.

  Eva, 14. 11. 2010

  Dobry den ,zajimalo by me jaky je rozmer nabizene prikryvky a polstare zdarma. Dekuji za odpoved.

  Tým Proalergiky.cz, 14. 11. 2010

  Dobrý den,
  klasické české - 70x90 cm a 140x200 cm
  Pěkný den,
  Mirka Nechvátalová

  Martina Křižíková, 3. 11. 2010

  Dobrý den, chci se poděli o cca půlroční zkušenost s povlaky Protecsom. Dcera na tom byla hodně špatně, astma, jak jsme u dokotra zjistili, tak příčinou je alergie na roztoče. Alergolog nám nasadil léčbu, která sice zabrala, ale to množství léků bylo na pětileté dítě děsivé. Takže jsme pátrali co můžeme ještě udělat. V bytě jsme udělali opatření proti roztočům a to opravdu důsledně :-). Patřili k nim i tyto povlaky, kterým přičítám velký podíl na zlepšení. Ze začátku jsem byla skeptická, ale Martinka se po půl roce tak zlepšila, že jsme na třetině původně užívaných léků. Takže bych chtěla touto cestou poděkovat

  Jana, 1. 11. 2010

  Dcera má již rok koupenou celou sadu bariérových povlaků. Povlaky i přikrývky peru 2x ročně dle návodu, přesto se její alergie nezlepšila. Doktorka nám doporučila prát jednou za 14 dnů, i přestože má bariérové povlaky. Praním se prý nic nemůže zkazit.

  Tým Proalergiky.cz, 1. 11. 2010

  Pěkný den,
  povlaky se určitě nezničí praním. Doporučení prát jednou za půl roku je z toho důvodu, že roztočům, ozavřeným v povlacích se nedostane potravy a populace roztočů tak uhyne.
  Obávám se ale, že častějším praním se alergie výrazně nezlepší, protože roztoči žijí ve výplni peřin, matrací...nikoliv na povrchu. Díky povlakům máte fyzickou bariéru mezi pokožkou a alergenem. Můžete samozřejmě zkusit.
  Přeji hodně zdraví.

  Pavel, 18. 10. 2010

  Dobrý den, chtěl bych u Vás zakoupit zvýhodněnou třídílnou sadu povlaků s polštářem a dekou zdarma. Zajímá mě o jakou deku a polštář se jedná. Jsou to ty z Vaší nabídky s úpravou Actigard ? Děkuji

  Tým Proalergiky.cz, 18. 10. 2010

  Pěkný den,
  jedná se o lůžkoviny (polštář a přikrývka), pratelné na 60°C bez úpravy Actigard.
  Pokud máte povlaky, již nepotřebujete lůžkoviny s Actigard úpravou.
  Příjemný den.

  Bára, 19. 9. 2010

  Dobrý den, máme klasické polštáře a povlečení 60x80 a tento rozměr jsem nenašla. Jaký povlak si mám koupit?

  Tým Proalergiky.cz, 19. 9. 2010

  Dobrý den paní Báro,
  doporučuji 70x90 cm, nevadí, když bude povlak větší, přes něj dáte stejně ještě povlečení.
  Můžete i objednat atyp, příplatek cca 200 Kč, čekací odba cca 4-6 týdnů.
  Přijde mi to ale zbytečné, konečné rozhodnutí je ale na Vás.
  Pěkný den,

  Šárka, 13. 9. 2010

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na zip u potahů. Je nějaký speciální nebo je to normální zip, ptám se pro případ, že by se pokazil?

  Tým Proalergiky.cz, 13. 9. 2010

  Dobrý den Šárko,
  zip je kvalitní, nemějte obavy. Navíc na zipy, švy apod. je záruka 10 let.
  Pěkný den.

  Eva F., 11. 4. 2010

  Dobry den, mam jeste jednu otazku k velikostem povlaku a matrace. Povlaky na matrace o sirce 160 cm jsou jen na vysku 23cm. Je mozne sehnat tedy povlak na vysku matrace 12cm? Diky a hezky den. Eva F.

  Tým Proalergiky.cz, 11. 4. 2010

  Dobrý den,
  pokud si nevybrete ze žádného rozměru, je možné ušít jakýkoliv rozměr, doba ušití je kolem 4 týdnů, cena závisí na poptávaném rozměru.
  Pěkný den.

  Petra, 2. 4. 2010

  Dobrý den, zakoupila jsem vaše bariérové potahy a na obalu je napsáno, že se při vyprání srazí, je s tím počítáno a tak jsou o něco větší. U předešlého dotazu, zda se povlaky sperou píšete, že v žádném případě, tak tomu nerozumím. Znamená to, že před praním nejsou vlákna tak úplně natěsno a je nutné je nejprve vyprat nebo první vyprání na účinnost nemá vliv?

  Tým Proalergiky.cz, 2. 4. 2010

  Dobrý den paní Petro,
  pojmem "sepere" bylo myšleno to, že povlaky postupným praním neztrácí svoji kvalitu nebo funkčnost, narozdíl od např. Actigardu, což je chemická úprava, který praním postupně ztrácí účinek (vydrží cca 20 pracích cyklů). Co se týká sražení látky, protože to je 100% bavlna, opravdu se povlak lehce srazí, s čímž ale výrobce počítá, proto je povlak o pár mm větší. Mezery mezi vlákny jsou pořád stejně malé, 6 mikronů, účinnost testována i po 100 pracích cyklech.
  Povlaky není v žádném případě nutné před prvním použití vyprat, spíše to radíme z důvodu toho, že každá nová věc by se měla před použitím vyprat, cestuje výrobou, skladem, přepravní firmou...Je to stejné, jak při zakoupení jakéholiv oděvu v obchodě.
  Příjemný den.

  Petra, 29. 3. 2010

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda by nebylo možné zakoupit také metráž ze 100% bavlny? Mám textilní sedací soupravu, která mi dělá stejné problémy, při velmi silné alergii na roztoče, jako lůžko a využít ji tak jako přehoz.Krajní řešení by bylo samozřejmě zakoupit o povlak na peřinu navíc. Předem děkuji za odpověď.

  Tým Proalergiky.cz, 29. 3. 2010

  Dobrý den, bohužel to nejde.
  Nehledě na to, že pokud není ta dotyčná věc obalena kompletně a hermeticky uzavřená, roztoči si cestu najdou. proto nejsou účinné povlaky na matrace, které se jen přehodí. Píši to na rovinu proto, abyste zbytečně neutrácela peníze.

  , 24. 3. 2010

  Dobry den, je nejak znat, kdyz pouzijeme potah na matraci o vysce 23cm na matraci vysoke jen 12 cm? Diky

  Tým Proalergiky.cz, 24. 3. 2010

  Dobrý den, je to zbytečné, doporučuji potah o výšce 16 cm. Jinak to na funkci samožrejmě vliv nemá, je to musíte pěkně srovnat a natáhnout přes to prostěradlo.

  Šárka, 29. 12. 2009

  Ráda bych se zeptala, spere se potah?

  Tým Proalergiky.cz, 29. 12. 2009

  Ne, v žádném případě. Povalak není opatřen úpravou, jeho kouzlo spořívá v husté struktuře vláken. Díky tomu je vytvořena fyzická bariéra.

  přidat příspěvek

  Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

  Vámi poskytnuté osobní údaje budou chráněny v souladu s našimi pravidly.

  Související produkty

  Sada polštář + přikrývka StopMite Active
  náš tip
  zaručená účinnost

  Sada polštář + přikrývka StopMite Active

  Cenově zvýhodněná sada polštáře a přikrývky StopMite Active.

  Skladem
  1 979 Kč
  HomeCleanse – sprej proti roztočům a dalším alergenům
  zaručená účinnost

  HomeCleanse – sprej proti roztočům a dalším alergenům

  Čisticí přípravek na matrace, koberce a čalounění. Odstraňuje zvířecí, roztočové, pylové a plísňové alergeny.

  Skladem
  od 549 Kč
  AntiMite Liner – protiroztočová spací vložka
  náš tip
  zaručená účinnost

  AntiMite Liner – protiroztočová spací vložka

  Ochrana proti roztočům na cestách. Praktické balení. Snadná údržba.

  Skladem
  1 290 Kč
  541 212 450, 602 813 222
  Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
  Doporučeno odborníky
  Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
  VYSOKÁ SPOKOJENOST
  V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
  99 % zboží skladem
  Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč