Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Jak vybrat čističku vzduchu pro pylového alergika

Jak vybrat čističku vzduchu pro pylového alergika

Jak vybrat čističku vzduchu pro pylového alergika

Má smysl pořizovat čističku vzduchu, když je nejvíce pylu stejně venku? Existují čističky, které si s pylem poradí lépe než ostatní? Jakou vybrat a proč?

Pro pylového alergika je čistička vzduchu základním opatřením, které může v boji proti své alergii udělat. Je jasné, že pylu venku nás neuchrání, ale velmi důležitá je regenerace a úleva pro dýchací cesty alespoň v při pobytu v místnostech. V pylové sezóně je koncentrace pylu velmi vysoká i uvnitř budov, alergeny pylů se dovnitř dostávají otevřenými okny, přenášíme je i na oblečení a ve vlasech. Pylové alergeny jsou velmi lehké, poletují ve vzduchu a minimálně se usazují. Čistička vzduchu si právě s tímto druhem nečistot poradí nejlépe a odstraní téměř 100 % pylových zrn ze vzduchu.

Jak čističku vzduchu pro pylového alergika vybírat?

Čističku vzduchu bychom měli vybírat podle velikosti místnosti, ve které ji budeme používat. V tomto nám pomůže parametr vzduchový výkon motoru, který udává kolikrát za hodinu je schopna čistička vzduchu vzduch v místnosti přefiltrovat.

Obecně platí, čím větší místnost, tím vyšší vzduchový výkon by čistička měla mít.

Dalším parametrem, podle kterého se můžeme řídit je prachové čidlo (senzor). Nenechte se zmást pojmem prachový, senzor detekuje znečištění pevnými částicemi, tedy i pyly. Většina kvalitních čističek je vybavena automatickým režimem. To znamená, že ve chvíli, kdy čistička rozpozná znečištění, sama zapne a režim čistění přizpůsobí aktuálním stavu vzduchu v místnosti. Některé čističky vzduchu jsou také vybaveny speciálním pylovým režimem (můžete se setkat i s pojmy střídavý či rytmický režim). Ten spočívá v rychlém střídání rychlosti motoru, při kterém dochází ke zvýšené cirkulaci vzduchu, víří usazené nečistoty a umožňuje jejich dokonalé odstranění.

Který model pro pylové alergiky konkrétně?

Čističky vzduchu pro pylové alergiky

Winix WAC U300 za 8 190 Kč – inteligentní čistička vzduchu s vysokým vzduchovým výkonem, omyvatelnými filtry a funkcí PlasmaWave pro dokonalé odstranění pylových zrn

Airbi Pure za 7 990 Kč – čistička vzduchu se speciálním střídavým režimem pro kvalitní odstranění pylů

Daikin MC 70L za 11 990 Kč – čistička vzduchu nejvyšší třídy s automatickým a pylovým režimem a nejvyšším vzduchovým výkonem zvládající i velké prostory

Jak vybrat správnou čističku vzduchu? Poradí vám náš nákupní rádce.

Čističky vzduchu účinně odstraňují pyly ze vzduchu a alergikům je můžeme vřele doporučit.

 

Pokud si stále nejste jisti výběrem vhodné čističky vzduchu pro alergika, zavolejte nám na zákaznickou linku 722 922 920, 602 813 222 nebo se s námi spojte přes online chat v našem e-shopu. Rádi vám poradíme.

Publikováno: 11. 4. 2016

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.