úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Alergie na roztoče > UV-C antibakteriální vysavač Raycop účinně pomůže s léčbou alergie i astmatu

UV-C antibakteriální vysavač Raycop účinně pomůže s léčbou alergie i astmatu

Vložte svůj článek

1. 4. 2011

Alergie na roztoče

Nejprodávanější z e-shopu:
Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Na polštáře, matrace,
přikrývky...

výhodná sada
5290 Kč
Inhalátor<br/>Laica MD6026

Inhalátor
Laica MD6026

Ideální pro inhalaci Vincentky i léčiv. Nejlepší poměr cena/výkon.

1590 Kč
Odstraňovač alergenů Petal Cleanse D

Odstraňovač alergenů Petal Cleanse D

Snižuje množství alergenů v srsti psů. Zlepšuje kvalitu srsti...

479 Kč
Nejčtenější články:

Roztoče, bakterie a viry pouhým okem nevidíme, v každé domácnosti bychom jich našli desítky milionů. Žijí v kobercích, čalouněném nábytku, matracích, polštářích a peřinách. Způsobují alergie, astma, ekzémy a další závažná onemocnění. UV-C antibakteriální vysavač Raycop je první ověřený a otestovaný produkt, který zničí 99,9 % bakterií, virů vč. H1N1, plísní a 93,5 % roztočů bezchemickou cestou pomocí UV-C germicidního záření

Konec nocím s nepřítelem


  Různými alergiemi a ekzémy trpí až čtvrtina lidstva a podle nejnovějších průzkumů je u dětí tento podíl ještě vyšší. Každý člověk má ten „svůj“ alergen a záleží na tom, jestli se s ním někdy setká a jak je odolný. U někoho se alergie a ekzémy projeví už v dětství, u jiného v dospělosti. U mnoha z nás se neprojeví během života vůbec, to ale neznamená, že bychom měli pokoušet štěstí. Je dobré znát svého „nepřítele“ a v tomto případě se mu i vyhýbat.

Kromě různých pylových alergií je dalším z nejrozšířenějších druhů alergií právě alergie na roztoče. Projevuje se především dýchacími problémy, rýmou a svědivou vyrážkou. Alergici mohou mít stejně intenzivní potíže po celý rok. Mohou ale vyvrcholit během topné sezóny, kdy dochází k většímu víření prachu, ve kterém jsou alergeny obsaženy.

V každém bytě bychom pod mikroskopem našli desítky milionů roztočů. Živí se šupinkami lidské kůže a líbí se jim v kobercích nebo sedacích soupravách. Nejlépe je roztočům v naší ložnici – v matracích, peřinách a polštářích i v ložním prádle. Mají rádi teplé prostředí kolem 25 °C a ve vlhku se rychle množí. Teplo v posteli po nás zůstává ještě několik hodin. Podobné problémy mohou mít i lidé trpící různými druhy ekzémů. Jejich pokožka je citlivá nejen na alergeny z výkalů roztočů, ale i na různé druhy bakterií a virů. UV-C antibakteriální vysavač Raycop je účinný pomocník, který pomáhá.

Jak zatočit s roztoči a bakteriemi

Zbavit se roztočů a bakterií není jednoduché. Nemají rádi studený vzduch. Ale to většina z nás, takže celodenní větrání je zřejmě utopie. UV záření roztoče a bakterie zabíjí, ale ani to se v domácnostech běžně nevyskytuje. Dalším zabijákem pro roztoče a bakterie jsou vysoké teploty. Naopak pokud používáte zvlhčovače vzduchu nebo odpařovače, roztoči se množí rychleji.

I když se zbavíte koberců, zbude ještě čalouněný nábytek a ložnice. Právě v ložnici strávíme až třetinu života. Nejjednodušší je udržování ložního prádla. Je dobré mít takové, které je možné prát na více než 60 °C. Tyto teploty totiž roztoče zabíjí. Je také dobré používat peřiny a polštáře plněné dutým vláknem. I v nich se sice roztočům dobře daří, ale udržují se mnohem lépe než třeba péřové deky. Jenomže matrace a často ani peřina se do pračky nevejdou. Proto je tu vydatný pomocník UV-C antibakteriální vysavač Raycop. Snadno vysaje roztoče zaklesnuté v polštářích, matracích a dalších textiliích. Má účinnou UV-C sterilizační lampu, která UV-C zářením zabije 99,9 % bakterií, virů vč. chřipkového viru H1N1, plísní a 93,5 % roztočů, kteří vyvolávají alergie, astma a další zdravotní problémy. Raycop používá patentovaný 3stupňový systém čištění, během kterého sterilizuje UV-C zářením, naklepává čištěný povrch klepačem a používá výkonné sání s mikroalergickou filtrací s vysokým stupněm HEPA filtrace H13. Vzduch vycházející z vysavače Raycop je čistější než vzduch ve zbytku místnosti. Pak už můžete v klidu prospat celou noc bez nezvaných a nepříjemných hostů, váš organismus si skvěle odpočine a načerpá sil pro další den.

Jak funguje UV-C záření, které Raycop využívá


UV-C germicidní lampa, kterou Raycop využívá, je jednou z nejúčinnějších metod sterilace povrchu předmětů. Lampa vyzařuje intenzivní UV-C záření o vlnové délce 253,7 nm, které je absorbováno nukleovými kyselinami (DNA, RNA) a jinými biologicky důležitými molekulami. V důsledku poškození genetického materiálu a dalších struktur dojde k usmrcení mikroorganismů, jako jsou bakterie, různé řasy, kvasinky, trepky, plísně, protozoa a viry. UV-C germicidní lampy mají dlouhou životnost a nízkou spotřebu elektrické energie. Tato metoda dezinfekce nemění vlastnosti vzduchu, vody ani povrchů předmětů. UV-C lampy působí okamžitě, bez použití toxických a kolikrát i drahých chemikálií a jsou mimořádně spolehlivé při ničení nebezpečných mikroorganismů.

UV-C antibakteriální vysavač Raycop je jediný výrobek svého druhu na světě a byl právem oceněn a schválen Britskou nadací pro alergie a je doporučován českými odborníky.

Všechny tři modely vysavače Raycop můžete zakoupit v internetovém obchodě ProAlergiky.cz. Další informace na www.raycop.cz.

(PR)

Komentáře ke článku
Zuzana Kasíková

12. 2. 2013
16:04

Dobrý den,

je tady někdo kdo má zkušenosti s vysavačem Raycop? Zní to dobře, tak dobře, že mi připadá zbytečné si pořizovat protiroztočové povlaky (které by mě na dvoulůžko vyšly pomalu na deset tisíc), když by stačilo pořídit si tento "zázračný" vysavač...

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související produkty z e-shopu
SkinPro Silver povlečení s antibakteriální úpravou

Trvalý antibakteriální účinek. Odvádí vlhkost od pokožky. Materiál rychle schne. Vhodné pro atopiky, osoby s přecitlivělou nebo poraněnou pokožkou.

Sada polštář + přikrývka StopMite

Cenově zvýhodněná sada polštáře a přikrývky StopMite.

Protiroztočové povlaky ProtecSom 100% bavlna

Top produkt. Maximální ochrana před roztoči. Prokazatelný účinek. Atestováno jako zdravotnický prostředek. Dlouhá životnost. Komfort 100% bavlny.

SkinPro Silver dětské povlečení s antibakteriální úpravou

Trvalý antibakteriální účinek. Odvádí vlhkost od pokožky. Materiál rychle schne. Vhodné pro atopiky, osoby s přecitlivělou nebo poraněnou pokožkou.

Související články
Jak předcházet množení bakterií, plísní a roztočů v posteli
Jak předcházet množení bakterií, plísní a roztočů v posteli

Nekontrolované množení bakterií, zárodků plísní nebo roztočů v postelích je něco, co...

Jak zbavit domácnost alergenů – úklid u alergiků
Jak zbavit domácnost alergenů – úklid u alergiků

Pro úklid v rodině alergika platí trochu jiná pravidla než v domácnostech, kde žádní...

Alergie na prach: Jak si chránit dýchací cesty při úklidu
Alergie na prach: Jak si chránit dýchací cesty při úklidu

Alergie na prach je dosti nepřesný pojem. Tím, co alergikům ve skutečnosti vadí,...

Dovolená a tábory s alergií na roztoče
Dovolená a tábory s alergií na roztoče

S létem přichází čas dovolených, škol v přírodě a letních táborů. Pro alergiky na...

Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním
Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním

Úklid pomocí parního čističe je populární již mnoho let a prakticky po celou dobu je...