Infolinka 541 212 450Čističky vzduchu s elektrostatickým filtrem

Otázka:

Dobrý den, jako dítě jsem trpěla na záněty průdušek a zápaly plic, jsem alergická na trávy, plísně a roztoče (ne nijak silně, nepotřebuji speciální opatření). Teď čekáme miminko, narodí se asi za měsíc a cca za dva měsíce se chceme stěhovat do nově postaveného rodinného domu. Mám strach, že na počátku bude problém s vlhkostí stěn a prašností prostoru. Vlhkost samozřejmě změříme a podle toho se zařídíme. Uvažuji ale o koupi čističky vzduchu. Na vašem webu neprodáváte čističky s elektrostatickým filtrem. Mně se zdá tento typ čističky pro naše účely vhodný (v novém domě odstaraníme prach a další případné alergeny - filtr bude asi dost zanesený, nemusí se měnit, pouze se omývá). Prosím o Vaši reakci na tento typ čističek (ta, kterou jsem si vybrala produkuje záporné ionty a v míře 0,015ppm ozon - ale hladina je v hygienické normě 0,05ppm). Chtěla bych vědět, zda něco nepokazím koupí této čističky. Děkuji za odpověď! S pozdravem Prudilová

Tazatel:

Radka P

Odpověd:

Dobrý den, paní Prudilová,

v sortimentu našeho e-shopu najdete několik čističek vzduchu s elektrostatickým filtrem - zejména od značek Daikin a Filtrete.

Přístroj, který popisujete, pravděpodobně není čistička vzduchu v pravém slova smyslu, ale pouze ionizátor doplněný elektrostatickou tyčí. Tyto přístroje nemají motor, který by zajistil rychlou cirkulaci vzduchu, a proto nejsou pro alergiky a astmatiky dostatečně spolehlivým řešením.

Ionizací nezajistíte odstranění nečistot z místnosti, protoče ionizátor si nečistoty nenatáhne do sebe, ale způsobí jejich rychlejší usazení v místnosti.

Záleží na tom, co od čističky očekáváte. Podrobnější informace k výběru čističky Vám ráda poskytne naše produktová specialistka.

Kontakty na e-shop

Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz