Infolinka 541 212 450



Lék Seretide a zvracení

Otázka:

Dobrý den, zajímalo by mě zda seretide 25/50 může vyvolat u 6měsíčního kojence zvracení. Před cca 14 dny jsme byli na bronchoskopii, kde nám diagnostikovali reflux + zvýšená bronchiální reaktivita + trachomalacie, dítě nám neustále píská, což byl i důvod bronchoskopie. Před bronchoskopií, byly nasazeny léky ventolin, ecobec, seretide, ecosal a pregnisol. Léky se různě kombinovaly, protože efekt byl nulový. Nyní užíváme Lozeprazol, lékaři nám doporučovali opět seretide, vzhledem k tomu, že původní užívání tohoto přípravku cca 11 dní bylo bez efektu, jsem se opětovnému nasazení bránila. Když mi to bylo doporučeno několikrát, tak jsem tedy souhlasila, bohužel, efekt byl zatím pouze ten, že dítě je pobledlé, ukašlanější a v neposlední řadě zvracela, nejednalo se o malé ublinknutí ale o celou večeři (nikdy takto nezvracela). Tento lék jsem podala cca 15 min. po jídle. Zvracení proběhlo po 5 hodinách od užití léku, léčba trvá první den. Nejraději bych lék ihned vysadila... Děkuji, s pozdravem Nováková

Tazatel:

nováková

Odpověd:

Dobrý den,

podle popisu potíží a výsledků vyšetření způsobuje zvracení Vašeho dítěte potvrzený gastroesophageální reflux (tzn. vracení kyselých žaludečních šťáv do jícnu), proto byl nasazen Lozeprazol. Současně byla potvrzena bronchiální hyperreaktivita (zvýšená reaktivita průdušek), pro kterou máte podávat inhalační terapii. Vámi popsané nežádoucí účinky u tohoto léku nejsou uvedeny, ani jsem se s nimi nesetkala.

MUDr. Eva Orálková