Infolinka (všední dny 8.30–16 h)
602 813 222
Infolinka (všední dny 8.30–16 h)
602 813 222

Oslabená imunita a streptokok u předškolního dítěte

Dobrý den, mám 6 letého syna. V létě mu byla zjištěna alergie na pyly a trochu na plísně. V létě měl i astmatické obtíže - dusivý kašel, hvízdání. Dříve prodělal velice často záněty stř. ucha, mandle se zmenšila. Bohužel nás od listopadu trápi spálová angína, při každém výtěru zjištěn Streptokok pyogenes. Syn měl od listopadu 2012 do dneška tj. březen za sebou 5x spálovou angínu, léčenou bud Ospen, Klacid a Cefzil mezitím prodělal jednu laryngitidu a střevní chřipku. Což znamená, že během 5 měsíců užíval 5x ATB. Nasadili jsme cca ke třetí spál. angíně wobenzym, ale doted bez účinku. Po poslední spále mu brala paní dr. Aslo a výsledek byl 300. Jsem z toho už nešťastná, protože je 4 dny ve školce a pak skoro 3 týdny doma a stále dokola. V dubnu nás čeká návštěva imunologie a zajímalo by mě na co bych měla klást důraz, zda na vyšetření imunity či nějakého imunomod... léku, protože syn je velice drobný navíc má adhd a je to pro celou rodinu značně vyčerpávající. Z léků užívá xyzal, nasonex a při dech. obtížích Ventolin.

Tereza

Odpověď

Dobrý den,

doporučuji znovu kontrolu na ORL, zda není v nosní mandli (může být i v krčních mandlích) ložisko infekce. Při léčbě streptokokové anginy je velmi účinný injekční penicilin, pokud se obtíže budou opakovat, doporučuji zeptat se pediatra, zda je to ve vašem kraji možné (někdy aplikuje praktický lékař, někde je zvykem aplikace na ORL nebo na dětském oddělení nemocnice). Na imunologii zjistí, zda syn nemá imunodefekt a zváží ev. nasazení imunomodulace. Také doporučuji provést výtěry v rodině, zda někdo z rodičů není nosičem a zdrojem infekce.

MUDr. Eva Orálková

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Nakupoval som prvý krát a maximálna spokojnosť.
Tovar mal dostupnosť "Na objednání". Objednávka vytvorená v nedeľu 5.10.2025 18:30. Expedícia bola 13:00 a doručenie kuriérom 7.10.2025.
Čo dodať? Len toľko, že majú môj obdiv a takto si predstavuje služby zákazníkom.“
  • Nákup u profesionálov
  • Kvalitný a overený tovar
  • Spoľahlivý e-shop s kamennou predajňou
  • Expresná expedícia a doručenie
  • Kvalitné poradenstvo a servis
  • Dlhoročné skúsenosti, ktoré premietli do predaja a kvalitného poradenstva
Ověřený zákazník před 2 dny
„V tomto obchodě nakupujeme rádi celá rodina, vždy rychlost, spolehlivost. Oceňuji rady a články, erudovanost a tedy dobře vybranou nabídku výrobků pro alergiky. Porovnám si vždy cenu výrobku na Heurece a pokud tady není výrazně vysoká (což se mi ještě snad nestalo) tak...“
  • spolehlivost
  • kvalitní výrobky
  • odborné články
  • rady
Ověřený zákazník před 7 dny
„Spokojen“
Ověřený zákazník před 8 dny