Infolinka 541 212 450Alergie na yorkshira

Otázka:

Dobry den, muj dotaz se tyka alergie se kterou se setkavam prvne ve svem zivote, nemam dostupne info o lecbe o moznostech atd..mam alergii na psa,ktera seprojevila az v pozdejsim veku 27mi let, tusila jsem,ze nejaka mensi alergie by byt mohla proto jsme pri vyberu hledali spis plemeno,ktere se doporucuje pro alergiky i z duvodu castejsiho koupani a ze nemaji klasickou srst,ale vlasy. Koupili jsme yorksir terier a uz od druheho dne se mi zacl dit neco,co me uplne vyrazovalo z bezneho provozu..od neustaler upchaneho nosu,vodnate celodenni rymy,bolesti hlavy,spise tlaceni v blasti cela,kde jsou dutiny,sliznice, unava, absolutni vycerpanost,pocit jako bych bya permanentne nachlazena..neziji v Cr proto je tato situace pro me obtiznejsi,ze nevim na koho se obratit,jake jsou moznosti ci vyhlidky..pejska sme meli 2 mesice, koupila jsem cisticku vzduchu ,nejake specialni pripravky,ale asi to nezabralo. Z krve,kterou mi vzal mistni doktor mi oznamili,ze mam vyssi alergii na psi vlasy,srst..a dal mi leky Fexofenadine a ze je to name,bud dam psa pryc a nebo je muzu brat cely zivot..ale tyto leky nebylo nic pmocne pro me,utlumuji cloveka a jen potlaci priznaky...pejska sme nestrihali,to mozna byla prvni zasadn chyba, cetla jsem spoustu clanku o alergenech ,ktee se udrzuji a ulpivaji na povrchu,ale po vziti pejska z naseho domu pryc, kdy jsme nic nevysavali, nic neprali, dokonce spim pod perinu,kde lehaval a hraval si on,tak vsechny priznaky vymizely,proto jsem zmatena, ze vse vymizelo po tom jakmile pejsek odesel z domu pryc...tim padem si nemuslim,ze ma alergie je spojena s alergenama ve vzduhu,ale primo z nej a nevim aje jsou moznosti a co muzu udelat pro,abych pejska snesla..navic toto plemeno je doporucovano pre alergikou bo ma vlasy a ne srst..a i prestomi delal tak zle..doma jsem mela4 mesice krizence kratkosrsteho a nemelajsem zadne priznaky,jek pri rani s nim jsem s epak nesmela rukama dotykat obliceje...jsem zmatena z toho,ze po odstraneni pejska jsme vse nechali byt a priznaky vymizely, a v jeho ritomnosti to byl extrem..budu rada za jakekoli info ,co muz delatco se doporucuje v techto prpadech z atesty ci alergie je zavisla i od plemene psa..a o si o tom myslite..dekuji moc za vasi radu Veronika Kurimska

Tazatel:

Veronika Kurimska

Odpověd:

Dobrý den, paní Kuřimská,

v první řadě byste měla vědět, že neexistuje žádné plemeno psa vhodné pro alergiky. Zrovna yorkshirský teriér patří mezi plemena, která produkují nejvíce alergenů. Uvolňování alergenů nezáleží na druhu srsti, natož její délce.

Mrkněte na článek Alergie na psy.

Vaše alergie je evidentně silná - i podle popisu příznaků. Není však výjimkou, že alergik reaguje na různé psy s různou intenzitou. Každý jednotlivý pes má "své" alergeny. Jelikož vy máte alergii potvrzenou, je pro vaše zdraví výhodnější, když nebudete chovat žádného psa.

Pro člověka alergického na psa bývá často nejhorší přímý kontakt se psem. Určitě byste s žádným psem neměla spát. Mohou vám vadit jeho sliny. Pokud jste nezkoušela přípravek Petal Cleanse, který odstraňuje alergeny zachycené v srsti, popřemýšlejte o něm.

Používání čističky vzduchu a pravidelný úklid jsou také přínosem.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz