Infolinka 541 212 450



Hleny po užívání léku Combair

Otázka:

Dobry den Uzivam 2 roky combair na sezonni dusnost zpusobenou alergii ( netusim proc mi nekdo nechce zjisti co za to muze ale budiz) tenhle pripravek uzivam vzdy 4 mesice v roce ale posledni dobou sem z pic zacal vykaslavat tohle http://www.imgup.cz/image/W17 pro nekoho to muze byt odpudive ale mi to muze dat popud si zajit k pani primarce ktera me docela odbyva combairem

Tazatel:

Pedro

Odpověd:

Dobrý den,

efekt tohoto léku by měl být po prvních dávkách mírný a zřetelná úleva by měla nastat cca po 4-6 týdnech inhalací. Lék může způsobit to, že po inhalaci dojde k rozpuštění hlenů a může vést k odhlenění a k vykašlávání hlenů - to znamená, že několik minut po inhalaci se kašel může zhoršit, ale v tom smyslu, že vám vyčistí průdušky.

Pokud by jste naopak pociťoval horší suchý kašel, spíše dráždivý, určitě se obraťte na vaši lékařku. V takovém případě by mohlo jít jednak o špatnou techniku inhalace nebo by vám lék nevyhoval a léčbu by bylo třeba změnit. Nemá-li ve svého lékaře důvěru, vyhledejte jiného.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz