Infolinka 541 212 450Pořízení králíka při alergii na pyl

Otázka:

Dobrý den, koupili jsme přede dvěma týdny králíčka do bytu, byl to dárek pro dceru, už dva roky si ho přála a takovou radost snad z dárku nikdy neměla. Alergičtí na srst nejsme. Králíčka jsme si zamilovali, zejména naše malá dcera je z něj celá paf. Jenže jsem absolutně nedomyslela, že králík potřebuje celodenně seno a to budeme mít pořád "pod nosem". A dcera i já jsme alergičtí na pyly. Je nějaký způsob, jak si nechat doma králíčka i s jeho potřebným senem a nemít zdratovní problémy? Já jsem až po dvou týdnech pochopila, že má alergie nesouvisí jen s jarem, ale doma i se senem. A zatím nejsem připravená dětem říct, že tolik vymodlený králíček musí z bytu... Moc děkuji za Váš názor.

Tazatel:

Hana

Odpověd:

Dobrý den,

obávám se, že je-li králíček přímo v bytě, bude velmi těžké zabránit kontaktu se senem. Pokud lze, vymezte pro králíčkovu klec místo, kde se zdržujete nejméně a ať ho krmí a klec čistí někdo, kdo alergický není.

Pro snížení alergenů v domácnosti doporučuji použít speciální přípravek Air Cleanse a zvážit pořízení kvalitní čističky vzduchu.

Pro podrobnější konzultaci či informaci k produktům se na nás můžete obrátit telefonicky 541 212 450, 602 813 222.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz