Infolinka 541 212 450



Bolest v krku při užívání léku Luivac

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li může Luivac způsobovat bolesti v krku. Dcera bohužel začala domů nosit "školkové bacily" a já byla neustále nemocná s ní, proto mi byl nasazen Luivac. Nicméně první balení bylo bez problémů, ale nyní s druhým mám stále mírnou bolest v krku. O anginu se zřejmě nejedná, protože nemám teploty, ani nejsem schvácená a ta bolest není silná. Následně jsem také ztratila hlas. Myslela jsem si, že je to viróza a tak jsem si krk běžně dostupnými léky a bylinkami přeléčila. A jen co jsem tyto preparáty vysadila, tak je bolest zpět. Mám před sebou ještě 2 týdny Luivacu, ale vážně si začínám myslet, že za mými problémy stojí právě on. Děkuji Vám za odpověď.

Tazatel:

Zuzana

Odpověd:

Dobrý den, Zuzano,

bolest v krku nepatří mezi známé nežádoucí účinky léku Luivac. Tento lék má posilovat imunitní systém před bakteriální infekcí, což ale neznamená, že byste nemohla onemocnět infekcí virovou. Právě bolest v krku může být způsobena i viry. Možná se vám tuto infekci nepodařilo zcela potlačit. V případě jakýchkoli pochybností se neváhejte obrátit na vašeho praktického lékaře nebo ještě lépe imunologa.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz