Infolinka 541 212 450Nedostupný Staloral pro alergii na psa

Otázka:

Dobrý den, mám alergii na psa, podle RAST jsem ve třídě 1 s hodnotou 0,37 (kromě toho také na břízu, ale bez příznaků, ta mě netrápí). Chtěla jsem zahájit terapii Staloralem, ale moje alergoložka to odmítá, s odůvodněním, že v kapkách není Staloral dostupný pro tento typ alergie a injekční forma je nebezpečná. Já jsem si ale dohledala příbalový leták, z nějž mi vyplynulo, že kapky dostupné jsou. Prosím, jaký je Váš názor? Dokázali byste mi doporučit lékaře, který by mi léčbu umožnil? Moje známá má kapky Staloral pro svého 8 letého syna a vše je v pořádku, proto moc nerozumím přístupu svojí paní doktorky. Budu velmi vděčná za názor a radu. Přeji krásný den, Johana

Tazatel:

Johana

Odpověd:

Dobrý den, Johano,

příbalový leták jste možná dohledala, ale z toho přece nevyplývá, že kapková vakcína Staloral na alergii na psa je na trhu skutečně dostupná. Vakcíny pro některé alergeny jsou skutečně dlouhodobě nedostupné, protože výrobce zřejmě přerušil jejich výrobu. Vaše lékařka si tedy nevymýšlí. 

To, zda je pro vás vhodný jiný druh léčiva, například injekční forma imunoterapie, může bohužel posoudit pouze lékař, který je důkladně seznámen s vaším zdravotním stavem. 

Hodně toho ale pro zlepšení svého zdravotního stavu můžete udělat sama. Základní rady shrnujeme v článku Jak se vyhnout zvířecím alergenům.

Držíme vám palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz