Infolinka 541 212 450Grazax, Staloral, Pollinex – ktorý liek na alergiu vybrať

Otázka:

Dobrý deň, teraz mám zahájiť liečbu a moja doktorka z alergiológie mi dala na výber tri varianty. Vraj som mladý, googliť viem tak si mám vybrať sám :/ Vedeli by ste mi prosím Vás poradiť ktorú mám vybrať? 5 - timotejka 4 - tomka, raž 3 - reznačka a tieto liečby mi navrhla: Grazax, Staloral, Pollinex Vďaka!

Tazatel:

Edo

Odpověd:

Dobrý den, Edo,

doporučení vaší alergoložky je docela zajímavé. Je otázka, jak ho přesně myslela. Vhodný lék by měl přece jen doporučit ošetřující lékař. Všechny druhy léků z vašeho seznamu jsou desenzibilizační preparáty, takzvané alergenové vakcíny. Možná vás jenom vyzvala, abyste si vybral takovou lékovou formu, která vám bude nejvíce vyhovovat. 

  • Grazax má podobu tablet, které se nechávají rozpustit pod jazykem. Obsahuje pouze alergeny trávy timotejka.
  • Staloral jsou kapky, které se rovněž dávkují pod jazyk. Mohou obsahovat i více alergenů v různém poměru podle požadavků alergologa. Vyrábí se individuálně pro každého pacienta.
  • Pollinex se podává injekčně pod kůži přímo v ordinaci, a to ve třech dávkách po 14 dnech. Varianta Rye obsahuje směs pylů několika trav. 

Grazax i Staloral vyžadují disciplínu ze strany pacienta, protože si je dávkuje sám a musí je užívat denně nebo několikrát týdně. U těchto vakcín bývá větší finanční spoluúčast pacienta. 

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz