Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Vícečetná alergie (skoro na všechno) u dítěte

Dobrý den ,je 36let jsem alergik beru léky,ale přesto rána prosmrkám,ale ted k dotazu na moji 4 letou dceru,je ekzematik,se zhoršením jejich potíží ji vyšetřily z krve na alergii ,a když jsem se tam sama stavovala pro výsledky jen my srčily pro ni recept na aerius 2,5mg jednu denně a že prý je na vše silný alergig,pyly,hlavně srst,plísně ,roztoče..a až dojdou léky mám si dojít pro recept,byla jsem jak oařená ,léky bere už měsíc ,ráno kašle teče ji z očí z nosu,ekzem taky nic moc,musí chodit do školky,pracuju,je my ji hrozně líto ,prosím dá se nějak jěště učině pomoc,veškerá možná opatření jsem doma učinila,zvířata pryč,plyš,koberce..,bydlíme ve starém zámku ,ztakže to asi taky nepřidá,ale muj dotaz jak ulehčit tak malému děcku život s alergii a ekzemem.Děkuji Vaníčková

Iveta

Odpověď

Dobrý den, paní Vaníčková,

určitě děláte dobře, že se snažíte omezit zbytečné lapače prachu. Ale dá se toho dělat daleko víc. Ovšem je třeba si uvědomit, že každý alergen má trochu jiné vlastnosti, a tak různé alergeny se eliminují různým způsobem.

1. Pyly

V období, kdy kvetou ty "její" rostliny (zjistíte v pylovém kalendáři), zvyšte frekvenci úklidu. Zvažte pořízení čističky vzduchu, která odstraňuje nejen pylové alergeny, ale i zvířecí a plísňové.

2. Zvířata

Pokud doma žádná zvířata nechováte a nikdo z rodiny není v pravidelném styku se zvířaty (alergeny může nosit na oděvu), nemusíte v této věci nic podnikat.

3. Plísně

Zkontrolujte, jestli v rozích místností nebo pod koberci nejsou ložiska plísní. Pokud ano, zlikvidujte je. Spory plísní, které vadí alergikům, odstraní již zmíněná čistička vzduchu. Změřte si vlhkost vzduchu ve Vaší domácnosti - pomocí nějaké meteostanice nebo vlhkoměru. Pokud se dlouhodobě pohybuje nad 60 %, doporučuji pořídit odvlhčovač vzduchu.

4. Roztoči

Tady čistička příliš nepomůže, je potřeba ošetřit zdroj roztočů. Nejvíce jich je v postelích, na které doporučuji pořídit protiroztočové potahy. Alespoň na postýlku Vaší dcery. Roztoči se také nacházejí v čalouněném sedacím nábytku, různých chlupatých předložkách či ve vycpaných zvířatech. Ty je možné ošetřovat pomocí protialergenového spreje.

Další informace o možnostech řešení různých druhů alergie najdete v přehledu alergií v E-shopu ProAlergiky.cz. Je jasné, že nemůžete provést všechny změny najednou. Proto doporučuji začít u alergenů, které dceři vadí nejvíce (mělo by být jasné z výsledků testů).

Držíme Vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Kvalitní obchod
Ověřený zákazník před 13 hodinami
„Vše proběhlo perfektně. Rychlé dodání.“
Ověřený zákazník před 6 dny
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 11 dny