Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Křečovité bolesti břicha a nevolnost u 12letého dítěte – jak najít příčinu

Dobrý den, máme už 3 měsíce potíže se zdravotním stavem 12 letého syna. Stěžuje si na křečovité bolesti v břišní oblasti, nevolnost a někdy i bolesti hlavy a motání. Celkově je velmi unavený. Absolvovali jsme CT, helikobakter testy, alergologii - bílkovina, celiakie a histamin, dále gastro a zatím nám vyšlo pozitivní jen anti BKM IgA - 1,31 a anti laktosa IgA 1,1. Snažíme se o klidový režim, dietní stravu, ale střídavě potíže přetrvávají. Ještě má poměrně silné reakce na přehřívání např. u moře. Kromě zmíněného se na nic nepřišlo... Chlapec má pořád stejné potíže a nás už nenapadá co dál. Pokud máte nějaké tipy co ještě případně vyšetřit budu Vám vděčný. Děkuji a mějte příjemný den.

Robert Machát

Odpověď

Dobrý den, pane Macháte,

děkujeme za důvěru. Bude potřeba nějak zúžit seznam možných příčin. Jelikož bolesti břicha jsou často způsobeny nežádoucí reakcí na nějaké jídlo, na vašem místě bych se v první řadě snažil potvrdit nebo vyloučit předpoklad, že problém je způsoben potravinami.

Doporučuji začít přesnou evidencí stravy, například pomocí jednoduché tabulky, kterou si můžete stáhnout z našeho článku Alergeny v potravinách: Jak zjistit, který vám vadí. Získané údaje mohou napovědět lékařům, která další vyšetření mají provést. 

Další možností je diagnostická eliminační dieta, odborně eliminačně expoziční test. Jde o krátkodobé vyloučení nejběžnějších potravinových alergenů ze stravy. Může pomoci i při nealergických přecitlivělostech na potraviny.

Mimo oblast alergenů vám bohužel nejsem schopen poradit.

Držíme vám palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 6 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 9 dny
„Rychlé doručení, v pořádku zabalené.“
Ověřený zákazník před 12 dny