Odpověď na dotaz

Svetozara Zakopalová:

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla něco o principu a funkčnosti sítě proti pylu. V popisu je uvedeno: "patent: speciální textilní struktura odpuzující pyl" a dále :"- životnost až 3 roky při použití maximálně 12 týdnů v roce". Zajímalo by mě, když jde o textilní strukturu, jak se mění, že je její životnost tak relativně krátká. Pokud by se jednalo o nějaký chemický(to ale podle informací :"- navíc ochrana před dotěrným hmyzem bez použití chemických prostředků" je nepravděpodobné) či elektrostatický princip, bylo by to snad pochopitelné. Navíc je uváděno, že :" Síť proti pylu se může snadno čistit přímo na okně. Čistěte měkkým navlhčeným hadříkem nebo houbičkou s použitím vhodného čistícího prostředku. ". Nelze tedy životnost prodloužit vypráním této sítě? A co je to vhodný čistící prostředek? Děkuji předem za diskuzi. Svetozara Zakopalová
PS: Chci jen ještě napsat, že ji pro syna používám, jsem spokojená, ale jako samoživitelka je to pro mne docela relativně nákladné, když syn má pylovou alergii počínaje na stromy, pak trávy a nakonec vysoké byliny a ta životnost je uváděna tak krátká.

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den,
jedná se o strukturu, kterou neprojdou zrnka pylu. Díky síti nevlétne do místnosti ani dotěrný bodavý hmyz.
Životnost sítě je uváděna 3 roky při používání max. 12 týdnů v roce.
Dodavatel mi potvrdil, že při dobrém zacházení a pravidelném čištění je možné životnost prodloužit.
Čistit síť je dobré na okně - vysát vysavačem a po sezóně ji vyprat ve vodě o teplotě 30-40°C bez čist.nebo pracích prostředků.
Životnost sítě závisí i na množství pylu, kterou bude síť pohlcovat.
Příjemný den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  10.04.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz