Odpověď na dotaz

Iveta Krejzarová:

Dobrý den, prosím o radu s nákupen čističe a zvlhčovače vzduchu. Máme čtyři děti, všichni jsme alergici na pyly, prach vesnice, peří a roztoče. Stavba nového bytu vyřeší nevyhovující prostředí rodinného bytu až za několik let. Máme byt v starším rodinném domku 3+1, asi 80m2. Pochopitelně je tu hodně prašno z oblečení, na chladných a sev. stěnách se nám začaly tvořit plísně, někdy je vzduch suchý 20% a méně, nděkdy příliš vlhký až 56%. Jsou zde problémy se zápachy, děti jsou často nemocné, lehce se od sebe nakazí, v sezónu jsou okna plné pylu (vesnice). Já navíc trpím i prachem z oblečení, když žehlím, neustále skládám po dětech atd. Prosím o Váš názor, protože nemám podporu v rodině v investici a radu, co nejlépe pořídit, abych neinvestovala zbytečně hodně, nebo naopak neefektivně málo. Moc děkuji Iveta

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den, paní Krejzarová,

vy popisujete všechny možné problémy. Pokud máte vlhkost vzduchu kolem 20 % je to opravdu moc málo a tak suchý vzduch
vysušuje a dráždí sliznice. Děti jsou pak chronicky nemocné.
Naopak velká vlhkost je příčinou plísní, vdechování jejich výtrusů je asi ještě horší. Toto může vést k vážným zdrav.problémům včetně astmatu. V tomto případě byl byl velice vhodný odvlhčovač.
Čistička vzduch vyčistí od plísní, resp.výtrusů plísní, roztočů a jejich výkalů, pylů, plynů a škodlivých látek. Vzduch Vám ale nezvlhčí ani neodvlhčí.
Doporučila bych v prvé řadě zakoupení odvlhčovače, tam se cena pohybuje kolem 5500 Kč. Zvlhčovač pořídíte od cca 2000 Kč.
Čističká má nejvyšší pořizovací cenu, pohybuje se od 6000 Kč, lepší a účinnější čističky kolem 12000 Kč. Výběr zaléží také na velikosti místnosti, do které bude čistička určena.
Možná by Váš problém s pylem vyřešila "jen" okenní síť proti pylu, kde je cena podstatně nižší /800 Kč/ a je velice účinná, protože zachytí až 87% všech pylů.

Pořádně si to prosím promyslete, budete-li mít nějakou nejasnost, zavolejte mi, je to lepší asi řešit po telefonu.
Lepší dvakrát promyslet než jak píšete zbytečně utratit peníze.
Příjemný den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  17.04.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz